Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 376
  • 356
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 465
Аз също не разбирам. И друго не разбирам - какъв е смисълът от тези социални критерии, които уж трябва да дават предимство, след като децата имащи точки по тях участват в отделно класиране за много по-малък брой места?  newsm78 Така всъщност се оказва, че те не са никакво предимство.

Квотите са една измишльотина, която не успяхме да преборим. Но на второ класиране при обединени опашки и свободни места, децата със социални точки се класират обикновено първи. Ако не се класират и тогава, могат да подадат молба до общината и да се разгледат в Комисия която да потърси място за настаняване на детето. Това е според обещанието на Фандъкова че независимо че квотите остават, СО няма да остави дете от социалната квота без детска градина.

А иначе има само разлика между първото и всички останали класирания. Просто на първото класиране опашките са разделени, за да се осигури квотен принцип когато има най-много обявени места. А иначе не трябва да се бъркат първа и втора стъпка на първо класиране. Те не са отделни процедури, а алгоритъм на първото класиране, което се извършва в рамките на един единствен ден.
После опашките се обединяват и затова този алгоритъм не важи за следващите класирания.

# 271
  • Мнения: 690
Мерси, Ели, за отговора. Сега ми е по-ясно.

# 272
  • Мнения: 1 404
Здравейте,

Да си споделя и тук....
Не ни класираха (разбира се) за ясла тази година, а аз ноември месец, жива, умряла, трябва да съм на работа....
Чудя се, с какво моето дете е по-по-най от другите, че да давам по 500 лв за частна ясла (друг е върпосът как ще ги намерим, де)....
мисля скоро да заведа дело срещу държавата за нарушаване на човешките ми права (като редовен данъкоплатец, от чийто данъци се издържат детските градини, а за моето дете няма място), както и за дискриминация...
Абсурдна държава, просто абсурдна!

# 273
  • Мнения: 835
и аз ще те подкрепя Peace
това ми се вижда абсурдно! При заплата 500лв, трябва да я дам цялата за частна ясла и ето и аз ставам соц.слаба.

Момичета, може ли да ми кажете как става класирането в яслите които са самостоятелни?Директорката нещо ни мотае..... newsm78

# 274
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
В самостоятелните общински ясли класирането е по ред на подаване на молбата. Който е подал по-рано влиза първи. С предимство са само близнаци и мисля тези които имат братче или сестриче в същата ясла, но за второто не съм сигурна. А класирането в нашата ясла излезе на 1.06, като на 15.06 ще има второ класиране. Но не знам дали за всички ясли излиза едновременно.

# 275
  • Мнения: 835
Благодаря  bouquet
И нашата е самостоятелна, но директорката ни казва чак септември, но не се знае кой е приет и кой не.Няма класиране.... newsm78 за това се чудих какъв е регламента. newsm78

# 276
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Благодаря  bouquet
И нашата е самостоятелна, но директорката ни казва чак септември, но не се знае кой е приет и кой не.Няма класиране.... newsm78 за това се чудих какъв е регламента. newsm78

Интересно е.
Ще разчитам да споделиш за развитие, критерии и пр.

# 277
  • София
  • Мнения: 6 259
Хм, би трябвало да имате нещо като класиране до кр. на юни, а септември да стане ясно само за резервите.  Peace В наредбата обаче май наистина не е записано нищо такова, ще погледна, като имам вр.

# 278
  • Мнения: 835
Хм, би трябвало да имате нещо като класиране до кр. на юни, а септември да стане ясно само за резервите.  Peace В наредбата обаче май наистина не е записано нищо такова, ще погледна, като имам вр.
В наредбата не пише нищо, изчетох всички нормативни документи които намерих в ИСОДГ ooooh!

Много ще съм благодарна ако някой даде малко светлина по въпроса, ако не съм решила да отида до общината/нали яслите са им на тях подчинени/ и да попитам какво и кога да очаквам.
Все пак на повечето мами ни предстои да тръгнем на работа.....може ли да не знаем какво да ги правиме децата newsm78

# 279
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
..да отида до общината/нали яслите са им на тях подчинени/ и да попитам какво и кога да очаквам.
Все пак на повечето мами ни предстои да тръгнем на работа.....може ли да не знаем какво да ги правиме децата newsm78
Само ориентир - яслите не са към дирекция "Образование, към "ЗДравеопазване" са. Дано не греша драстично.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 259
..да отида до общината/нали яслите са им на тях подчинени/ и да попитам какво и кога да очаквам.
Все пак на повечето мами ни предстои да тръгнем на работа.....може ли да не знаем какво да ги правиме децата newsm78
Само ориентир - яслите не са към дирекция "Образование, към "ЗДравеопазване" са. Дано не греша драстично.

Не грешиш.  Peace Иначе, по памет, в наредбата пише само, че в яслите деца се приемат целогодишно. Не знам дали не им спускат обаче някакви заповеди или инструкции от районните общини напр.... Също така може да има за приема и във вътрешния правилник на яслата, к. дир.-ката е длъжна да предостави на родителите.

# 281
  • Мнения: 835
Пак ходих до яслата.............директорката каза , че не знаела колко деца ще приеме, не знаела колко 3 год.напускат яслата.....оф, пълни глупости. #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Гледам да съм любезна, но защо тази жена ЛЪЖЕ?
Мислих да отида до общината да подам жалба за отказ от обществена информация, но се отказах.Все още не ми се влиза в конфликт с нея.Но ме е яд, защото тя е ДЛЪЖНА по закон да дава инфо на всички.
Толкова ми е "причерняло", че ако не ни приемат............ще хвърчи "перушина".

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знае колко от децата стават на 3 год???  Shocked Ми да я върнем в първи клас да поучи математика...  newsm78 Как пък ги измислят такива.... Според мен и без да подаваш жалба, поне питай по тел кога трябва да има класиране. И аз мисля, че са длъжни през юни да изкарват класиране. В нашата ясла излиза на 1.06 винаги.

# 283
  • Мнения: 47 956
Здравейте
Не знам къде да се включа, трябва ми информация във връзка с хлорните препарати в детските градини или по-точно как да наложа нехлорен препарат в нашата, и тази тема ми се видя най-близо. Може ли да ме ориентирате и много се извинявам за отклонението  Praynig

# 284
  • Мнения: 4 970
Накратко- всички препарати, намиращи се наредбата за разрешение на биоцидни препарати   на нашия пазар са годни за дезинфекция и няма проблем да се използват в ДГ Wink Проучи  пазара и избери и купи безхлорен.С документ за произход и инструктаж за употреба няма да имат проблеми да го ползват в  групата на детенцето ти. РИОКОЗ правят контрол, но  си има тестери за безхлорните препарати.Това са стъпките  ако ти си го доставяш.Иначе- масово в градините използват 3-4 марки, заради цената основно.А и масовото зареждане е накуп за вси4ко- избира се фирма доставчик и тя доставя , за по-лесно за тях..За жалост- не и по-добре за децата ни.Успех ! Ако имаш  въпроси - насреща съм Peace

Общи условия

Активация на акаунт