Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 417
  • 356
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 47 973
Привет! Чудя се какво мислите по следния въпрос( мисля си го след една друга тема)- да обмислим държавата какво може да направи в момента за кризата с ДГ в София? Не само с местата, но и с проблемите с персонала например, с някои пропуски в закона и т.н. и след това да инициираме нещо съвместно с МОН и  МЗ по въпроса?

# 91
  • Мнения: 4 970
Ами - мислим по въпроса Grinning С Куки даже вчера мислихме по темата.Хайде - колкото повече глави умуват, толкова по-добре Hug ( между другото имаш ли скайп или кю.Ако отговора е  да, моля те- драсни ги на лични Praynig)

# 92
  • София
  • Мнения: 2 708
Сега говорих с Минчева, утре трябва да ми прати списъка с 39-те нови групи, които ще се открият, като ги получа ще ви пиша къде са. И друга общо взето добра новина, но за нея по - подробно следващата седмица - ще бъдат увеличени заплатите на персонала в ДЗ, като цяло на педагогическия, но не само. Имало някакво ново разпределение на бюджета и са насочени някакви пари натам. Заплатата на педагогическия персонал ще е към 500 лв, следващата седмица ще говоря с финансистката на СО за да ми изясни нещата и да знам накъде да отправяме силите си

# 93
  • Мнения: 4 970
Супер новини Hug
Аз си мислех че през този "заспал" летен сезон ще тъпчем на едно място помежду ни....... Rolling Eyes

# 94
  • София
  • Мнения: 2 708
Супер новини Hug
Аз си мислех че през този "заспал" летен сезон ще тъпчем на едно място помежду ни....... Rolling Eyes

Това като за последно преди отпуските  Laughing
Само си мисля дали ще са достатъчно увеличени заплатите или ще е пак малко прах в очите 

# 95
  • Мнения: 4 970
АМи- дай да мислим тогава нещо  в подкрепа на по-смислено увеилчение на зплащането- за всички!!!   Ти проучи в СО или там , където трябва по финансовата част, дали не може с подписка дори да подкрепим евентуално смислено увеличение.... Rolling Eyes

# 96
  • София
  • Мнения: 2 708
С подписка не вярвам, но мисля, че една такава би била добро допълнение към по - сериозни искания, представени където трябва. Но определено трабва да има справедливо увеличение за всички

# 97
  • Мнения: 4 970
И моята идея е за такова "безубидно" и лесно-осъществимо нещо да е като приложение Peace
Изразява подкрепата, и стщевременно може да ние нещо като отправна точка за по-нататъшни по-сериозни действия.А ище обърнем внимание на  обществеността към  този проблем, който сега се игнорира( или по-скоро остава на заден план), а неминуемо нмого бързо ще дойде като дневен ред  , заедн осъс всички последващи проблеми....

# 98
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
С подписка не вярвам, но мисля, че една такава би била добро допълнение към по - сериозни искания, представени където трябва. Но определено трабва да има справедливо увеличение за всички
Подкрепям идеята
Има много неясни неща, относно формирането.Моя позната, помощник-възпитател, напусна, заедно с една от сестрите в яслата. Заплатите им са били с 30-40 лева разлика, под 300 лева и двете. На тяхно място са назначени нови хора, но със заплати 360 и 500 лева . .  newsm78 Това, според мен, означава, че и сега има начини за увеличение, но не всеки директор го прави, и не за всички от персонала.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 708
Получих списъка с групите, които ще бъдат поетапно ремонтирани и обзаведени за новата 2008/09 година от Минчева. Да си призная много от тях не ми говорят много, ще сравня с предишните данни после, но има доста райони с нови групието ги.

НОВИ ГРУПИ ЗА 2008/09 ГОДИНА

РАЙОН   ДЕТСКО ЗАВЕДЕНИЕ   БРОЙ ГРУПИ
КРАСНО СЕЛО            ЦДГ № 124            1 група
ВЪЗРАЖДАНЕ             ОДЗ № 120            1 група
ОБОРИЩЕ                 ОДЗ № 60              1 група
СЕРДИКА                    ОДЗ № 48              1 група
ИЗГРЕВ                       ОДЗ № 29               2 групи
                                  ОДЗ № 34               4 групи (1 яслена и 3 градински)
ТРИАДИЦА                 ОДЗ № 7                  2 групи (1 яслена и 1 градинска)
                                  ЦДГ № 129              2 групи
ИСКЪР                       ОДЗ № 13                1 група
МЛАДОСТ                  ОДЗ № 17                2 групи
                                 ОДЗ № 26                6 групи
                                 ЦДГ № 178               2 групи
СТУДЕНТСКИ             ОДЗ № 10                1 група
                                 ОДЗ № 16                1 група
ОВЧА КУПЕЛ              ЦДГ № 9                  2 групи
                                 ЦДГ № 161              2 групи
НОВИ ИСКЪР             ЦДГ № 2 – филиал  1 група
                                 ОДЗ № 57               1 група
КРЕМИКОВЦИ            ОДЗ № 94                1 група
                                 ЦДГ № 146              1 група
ПАНЧАРЕВО              ЦДГ № 15                1 група
                                 ЦДГ № 180              1 група
                                 ЦДГ № 3 – с. Казичене 1 група

# 100
  • София
  • Мнения: 2 708
С подписка не вярвам, но мисля, че една такава би била добро допълнение към по - сериозни искания, представени където трябва. Но определено трабва да има справедливо увеличение за всички
Подкрепям идеята
Има много неясни неща, относно формирането.Моя позната, помощник-възпитател, напусна, заедно с една от сестрите в яслата. Заплатите им са били с 30-40 лева разлика, под 300 лева и двете. На тяхно място са назначени нови хора, но със заплати 360 и 500 лева . .  newsm78 Това, според мен, означава, че и сега има начини за увеличение, но не всеки директор го прави, и не за всички от персонала.

Помощник възпотателките (нали това са лелките) и мед. сестрите в яслите взимат горе долу еднакви пари, 230 - 270 лв. Педагогическия персонал (учителките) взимат от 400 нагоре, зависи от много фактори, като трудов стаж, образование и др. такива. Не може пом. възпитател да получава 360 - 500 лв, освен ако директорката някак си не е намерила пари и да ги е предложила, оето според мен е невъзможно.

# 101
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
Да, това са помощник-възпитателките, но в яслите са само те и медицински сестри. Няма педагогически персонал (учителки). Директорката е намерила начин да даде заплати от 360 и 500 лева. За да намери свестен човек, предполагам, и то по най-бързия начин, за да не се закриват групи. Нищо против заплатата, а ако може на повече хора да стане поне такава   bouquet

Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 15:18 от jd

# 102
  • София
  • Мнения: 737
В 124-то ОДЗ (Красно село) мисля, че наемателите вече освободиха помещението, но засега поне ремонти не се вижда да са започнали. Дано успеят до септември.

Наде, знаеш ли дали тези допълнителни групи ще записват деца през системата или по друга схема?

# 103
  • София
  • Мнения: 2 708
Браво на директорката, щом е уредила такива заплати, за съжаление съм почти сигурна, че това е единичен случай, просто директорките, които имат възможност да напарвят това са много малко, парите все не стигат и ако се увеличи заплатата, то ще е за сметка на нещо друго - храна, почистване, охрана, поддържане на помещения/двор ...

Тони, през сиситемата е кандидатстването само, за някои от списъка дори вече е кандидатствано, но още не са открити  Laughing

# 104
  • Мнения: 3 211
Здравейте,
Моля за помощ и съвет от вас, ето я и темата ми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324184.msg8402829#msg8402829

Общи условия

Активация на акаунт