Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 428
  • 356
  •   1
Отговори
# 105
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325162.80


Темата за ДЗ с неприключили ремонти. Би било добре СНБМ да има позиция по въпроса.

# 106
  • Мнения: 4 181
Здравейте,
Моля за помощ и съвет от вас, ето я и темата ми: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=324184.msg8402829#msg8402829
Здравей Simple Smile
Сега виждам темата, че не бях в София.
Много е неприятна ситуацията, меко казано Confused
Смятам, че трябва задължително да изискате информация от общината - от зам.кмета по образованието Коста Базидов.
1) информация какво точно ще се прави и колко време ще отнеме
2) да се осигурят места за децата ви в другите детски градини след като ще се прави ремонт по никое време

Подписвайте писмата като Инициативен комитет на родителите от .... детско заведение
Задължително се свържете и с местните медии  Peace

Ако имаш други въпроси питай  Peace

# 107
  • София
  • Мнения: 2 708
Набързо да опиша и за нес.
На днешната работна среща в общината като цяло не се случи нищо важно. Една голяма част от времето в началото беше отделено на грешката, която системата е допуснала (Разрешава се на деца с предимство да кандидатстват след 31.05, което е в разрез на реда за прием на децата, което пък се оказа проект и то само до трето класиране, след това нямало законов норм. док. който да урежда нещата, в последствие нещата са се променили, но не са дописани ясно и това се оказва мисия невъзможна, нещата си продължават по старо му, няма да има промени в системата за текущите класирания)
По въпросът за критериите като цяло нещата седят почти по същия начин, както и до сега, има движение в точките, за децата на персонала беше предложено да се увеличат точките максимално, както и на близнаците да се увеличат, брат/сестра в същото ДЗ също да се увеличат, да се премахне за децата преминаващи от самостоятелна ясла, да се отделят сираците от полусираците, като първите получават много точки, а вторите се обединяват с деца с баща неизвестен и да имат по – малко точки. Предложи се вместо райониране да се дават повече точки за първо желание и по – малко точки за второ такова в рамките на цяла София, което доста безпристрастно разрешава спора с районирането. Като цяло се опитваха да коментират кое колко точки да носи, което се оказа малко безсмислено, тъй като беше решено, че ще се направи анкета (накъде след 2 – 3 седмици вероятно) на новоприетите деца от директорите на кои критерии отговарят за да се събере някаква база от данни и да може да се разиграва чисто математически и тогава да се оценява с точки. Имаше предложение тези критерии да са част от приетите деца (някаква квота) и останалата част да е за деца, които не отговарят на критериите с цел да се даде възможност на „обикновените деца” да имат шанс за градина, което обаче не беше коментирано в детайли. От Сирма беше изказано невъзможността критерият време да съществува, което обаче не беше заменено с нов по – подходящ критерии при равен брой точки, намекнато беше за случайния принцип (жребии), но не беше доразвито. Беше казано, че вероятно през Октомври ще има възможност всеки един родител да кандидатства за желаните градини на децата си, като за сега ще се попълват само данни на детето, желаните градини и кога искат да постъпи детето (може да се кандидатства още при раждането), а в последствие догодина да се попълват останалите критерии когато се измислят и гласуват от СОС. Като цяло беше по – скоро говорилня, отколкото конструктивен разговор, но имаше и някои важни уточнения и предложения. Следващата работна среща ще е след около месец, след като имаме данни от новоприетите деца и бихме могли да дадем точки на всеки един.
Ако се сетя още нещо ще допълвам

# 108
  • Мнения: 1 517
На мен идеята за жребия не ми се струва никак приемлива, някак подигравателно даже ми звучи  newsm78

# 109
  • София
  • Мнения: 2 708
На мен идеята за жребия не ми се струва никак приемлива, някак подигравателно даже ми звучи  newsm78

И на мен, аз съм против какъвто и да е жребии, но за съжаление съм от малкото противници на идеята

# 110
  • София
  • Мнения: 6 260
На мен идеята за жребия не ми се струва никак приемлива, някак подигравателно даже ми звучи  newsm78

И на мен, аз съм против какъвто и да е жребии, но за съжаление съм от малкото противници на идеята

А, и аз съм против, направо не мога да го коментирам - толкова ми е абсурдно и затова си мълча.  #Crazy Едно, че си е направо обидно, второ - то сега имаше съмнения за прозрачност, пък какво остава при жребий!

# 111
  • Мнения: 4 970
абсурдно звучи това с жребия ooooh!
Аз имам едно питане.Ще има ли някъде обявен списъка на посещаващите ДЗ Thinking .Някъде след началото на учебната година( когато и да стане окончателно това newsm78). изнасят разни списъци на приети, чакащи, записани....но мен ме интересува след нач. на  на уч. година реално-посещаващите деца.И ха тогава да им видим  на същите тези деца какво е било положението, предимствата и т.н... по време на цялата одисея с кандидатстването Crossing Arms.Нали говорим за прозрачност... Whistling

# 112
  • София
  • Мнения: 2 708
абсурдно звучи това с жребия ooooh!
Аз имам едно питане.Ще има ли някъде обявен списъка на посещаващите ДЗ Thinking .Някъде след началото на учебната година( когато и да стане окончателно това newsm78). изнасят разни списъци на приети, чакащи, записани....но мен ме интересува след нач. на  на уч. година реално-посещаващите деца.И ха тогава да им видим  на същите тези деца какво е било положението, предимствата и т.н... по време на цялата одисея с кандидатстването Crossing Arms.Нали говорим за прозрачност... Whistling

Ще има данни и на децата, които в момента посещават ДЗ, но в каква форма не знам, дали ще е под формата на "групи" или не не знам. Дали ще са разделени и по градини пак не знам, но ще попитам. Предимствата в никой момент няма да бъдат показани, освен както е в момета - има или няма предимство, без пояснение какво точно е. За някои много съмнителни деца бихме могли да проверим, но конкретно за дете, не и цяла група или цяла градина ... Аз попитах колко вече са децата т.нар. "специални случай" които бяха 341 към 3-то класиране, за сега разбрах че са много повече, но не ми казаха колко точно, защо ли  Thinking Само за 2 групи в нашата градина (двете на децата ми) над бройката бяха записани общо 10 деца преди месец

# 113
  • Мнения: 4 970
МЕрси за отговора.Надявам се да получим информация за децата, посещаващи ДЗ по някое време...... Crazy Wink .Пак може да се провери откъде са изникнали някои( неотразени на никое от класиранията, а изведнъж посещаващи ДЗ Wink )

# 114
  • Мнения: 4 970
Момичета, изпратих в пощата файловете - НАц. план за хранене и  едно проучване на ХЕИ, на което попаднах преди време във връзка с въздушната среда  в ДЗ и наличието на гъбички.

# 115
  • Мнения: 4 970
 На днешното заседание на СОС   ще се разглежда:
Питане вх. № 9301-3988/17.09.2008 г. от г-н Калоян Паргов – общински съветник, относно реалният брой на чакащите деца в столичните ясли и градини, тенденциите за увеличаване на броя на недостигащите места и действията на Столична община за преодоляване на кризата. Thinking Чакам с нетърпение развръзката...

# 116
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
На днешното заседание на СОС   ще се разглежда:
Питане вх. № 9301-3988/17.09.2008 г. от г-н Калоян Паргов – общински съветник, относно реалният брой на чакащите деца в столичните ясли и градини, тенденциите за увеличаване на броя на недостигащите места и действията на Столична община за преодоляване на кризата. Thinking Чакам с нетърпение развръзката...


А къде може да се види?

# 117
  • Мнения: 4 181
Аз мога да ви кажа резултатите от дискусията другата седмица  Wink

# 118
  • Мнения: 1 517
аз съм потресена от това

# 119
  • София
  • Мнения: 2 708

По закон нямат право да изключат детето заради това, най - вероятно директорката е имала предвид правилника на ДГ, което не е нормативен документ обаче. А подобно безумие за причина за изключване не бях чувала  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт