Работна тема за детските заведения - 2

  • 74 356
  • 356
  •   1
Отговори
# 150
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
Здравейте дами, трябва ми кратък отчет за периода февруари - октомври за  Детските заведения 
 
 Отчета трябва да включва предвидени дейности, изпълнени такива, постигнати резултати, изводи - всичко това съвсем накратко и само най-важното. Просто няма как да извадя всичко свършено през периода за малкото време което имаме - до края на седмицата отчета трябва да е готов. Рових, струвах, но при положение, че не съм наясно с всичко просто няма да стане.


Освен една нова детска градина в Младост, не се сещам. И над 1200 деца, приети не през kg.sofia

# 151
  • София
  • Мнения: 737
jd, отчетът е за дейността на СНБМ по темата, а не по принцип. Надето вече се е погрижила.  Hug

Отново за емоциите около "Чуден свят" в Красно село - http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=119891
И настояват за паркинг вместо за ДЗ хората от съседните два блока  Sick

# 152
  • София
  • Мнения: 2 708
Отново за емоциите около "Чуден свят" в Красно село - http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=119891
И настояват за паркинг вместо за ДЗ хората от съседните два блока  Sick

Сега пък паркинг, тия хора се побъркаха съвсем, важни са им колите, не децата  #Crazy
Тони, мерси за статията  Hug

# 153
  • София
  • Мнения: 2 708
Ели, при вас шишета, наредени на масата, при нас има машина за вода с 4 - 5 чашки и всички деца пият от тези няколко чашки   #Crazy в резултат и ние всички сме болни. Пожелавам ви да се оправяте бързо  Hug

# 154
  • София
  • Мнения: 6 259
При нас чашките са еднократни, ние ги купуваме.  Peace И пак бяхме болни.  Rolling Eyes

# 155
  • София
  • Мнения: 2 708
При нас чашките са еднократни, ние ги купуваме.  Peace И пак бяхме болни.  Rolling Eyes

Аз купих еднократни точно с тази цел, казах, че ще купувам колкото трябва, но някои деца не можели да пият от такива чаши  #Crazy (става въпрос за градинската група на каката), за малкия директно ми отказаха (а той от доста време си пие самостоятелно от чаша, там и шише със сламка не ми дават да занеса). Следващата седмица имаме родителска и сериозно ще се заема с този въпрос при нас

# 156
  • София
  • Мнения: 6 259
В яслата, след като изрично и безусловно забраниха шишетата, пиеха от метални чаши.  Peace Виж колко бяха индивидуални - не знам, но иначе към хигиената в яслата нямах никакви забележки.   Wink Засега нямам и към тази в ДГ, но ако бъдем честни, оттам наблюденията ми не са ми толкова задълбочени. В яслата ми се е случвало да влизам през деня в банята и всичко блестеше - гърнета, тоалетна, плочки, вана.  Hug

# 157
  • Мнения: 1 517
Е това според мен е безобразие! Дайте да работим и в тази насока, то излиза че е практика навсякъде. Да го включим в кръглата маса, според мен много хора не си дават сметка за това!
Егати ! Хранят ги с боклуци, използват общи прибори, не ги извеждат навън, "занимават" ги като им пускат филмчета... да не говорим за насилието и непозволените методи на възпитание! А пък аз се възмущавах че не им мият зъбите, както си спомням че си ги миехме ние навремето в ДГ!  Crossing Arms

# 158
  • Мнения: 4 970
Ели, според мен това е въпрос на вътрешни порядки и проверки.Няма как да говорим  и за тези неща, които  според мен са си  решение чисто на местна почва.В нашата група няма нито тв, нито ДВД.Имат автомат за вода. Всеки месец даваме по левче за вода- това е  Peace Лелките прегракват да им пеят песнички нон-стоп Crazy.Миналата година им занесох 2-3 диска с песнички, та да отдъхват от време на време Grinning Всичко според мен е въпрос на отганизация  на място и желание на ръководството и персонала...

# 159
  • Мнения: 1 517
Сигурно си права и борбата трябва да се води на място  Mr. Green

# 160
  • Мнения: 4 978
По отношение на извеждането на децата навън и заниманията - вероятно и яслите и детските градини (като училищата) имат нещо като учебен план, по който работят и който е разработен на т.нар. "централно ниво". В него би трябвало да са регулирани по някакъв начин тези въпроси. Знаете ли дали има такова нещо? Ако няма, може би е добра идея да се работи по такъв.

# 161
  • Мнения: 1 517
По отношение на извеждането на децата навън и заниманията - вероятно и яслите и детските градини (като училищата) имат нещо като учебен план, по който работят и който е разработен на т.нар. "централно ниво". В него би трябвало да са регулирани по някакъв начин тези въпроси. Знаете ли дали има такова нещо? Ако няма, може би е добра идея да се работи по такъв.

За извеждането съм сигурна че нямат!
Ето тук има обнародвана наредба, цитирам:

Чл. 2. (Изм., ДВ, бр. 70 от 2005 г.) Учебното съдържание на предучилищната подготовка включва постижимите знания, умения и отношения, които се са резултат от обучението и възпитанието на децата в предучилищна възраст (от 3 до 7 години) по образователни направления и са в съответствие с културно-образователните области по чл. 10 от Закона за степента на образование, общообразователния минимум и учебния план.

Но наистина би било добре ако имат някакъв конкретен учебен план, да го лепват на таблото  newsm78

За съжаление май е въпрос на желание от страна на възпитателите. В нашата градина напр. има две първи групи - едната я извеждат навън и учат песнички и някакви такива неща, а в нашата - нищо  Sad

# 162
  • София
  • Мнения: 6 259
Ели, вие в коя градина бяхте?  Hug

# 163
  • Мнения: 4 978
Ellea, благодаря.

Под "учебно съдържание" аз разбирам и т.нар. физическо възпитание (ролеви игри и занятия, които да развиват двигателни умения; все повече се говори и за т.нар. затлъстяване, което се твърди започва от ранна детска възраст). Би било добре във всяко ДЗ да има залепена програма на таблото и да е ясно кога и с какво се занимават децата.
Имам спомен също, че има наредба, която доста строго фиксира условията на които трябва да отговарят ДЗ - съотношение външни/вътрешни площи; заета (мебели, легла, маси, тоалетни) площ на брой деца и т.н. Там беше изрично написано, че се прилага към всички нови ДЗ, а за тези "заварено положение" имаше срок, в рамките на който трябваше да се приведат в съответствие.

Когато има ясно формулирани правила, остава да се осъществява контрол по изпълнението им.

# 164

Общи условия

Активация на акаунт