Много обичам език с масло

  • 39 477
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 015
Как го ядете езика бе хора  Sick

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
А от къде в София купувате език? Пресен ли се продава или замразен?
По месарските магазини има....Най много съм виждала в месарските по Женския пазар....И все е пресен(замразен аз не купувам  Sick )
Хич не обичам да пазарува от случайни месарници  Confused я, кажи някоя проверена, че сега с тая тема само език ми е в главата  Crazy

# 17
  • Мнения: 5 001
А от къде в София купувате език? Пресен ли се продава или замразен?
По месарските магазини има....Най много съм виждала в месарските по Женския пазар....И все е пресен(замразен аз не купувам  Sick )
Хич не обичам да пазарува от случайни месарници  Confused я, кажи някоя проверена, че сега с тая тема само език ми е в главата  Crazy
  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Запали ли се?  Joy Joy

Ами,има една хубава в горния край(към трамвайната линия).Другата хубава е като се преместиш от тая дето ти казвам на алеята дето са зеленчуците и тръгнеш надолу(пада ти се отдясно) и  след това най в долния край на пазара има пак голяма месарница....
Долната и горната месарници се държат от араби,но са много чисти и винаги когато съм купувала независимо какво е било хубаво месото.
 В горния край другата я държат българи..Там са мааалко по-високи цените,но качеството е на ниво и месото също е винаги прясно.
 За мен месарниците(2 на брой в горния и долния край на пазара) на Радосвета Василева са най-добри,но там освен свинско месо друго не продават....

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
А, аз отдавна съм фен, но хамалогията с купуването и варенето все майка ми я отнася  Heart Eyes и аз получавам сварен и порчиниран език. Ако остане го замразявам, както е сварен.
Много ти благодара за разясненията, ще мина през Женския пазар тия дни.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 10:50 от Rumya

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Уф, и ние много го ядем езика вкъщи  Crazy Не съм купувала обаче отдавна- нямам тенджера под налягане и варенето направо ме убива  Confused
Иначе го приготвям почти винаги паниран.

# 20
  • Мнения: 27 524
Как го ядете езика бе хора  Sick

Както хората ядат сърчица, воденички, дробчета, бъбреци, главички, чревца и какво ли още не. Винаги има куп неща, които са неприемливи за много хора, но за други са деликатес. Така че черно и бяло и отговор на твоя въпрос няма  Blush

# 21
  • Мнения: 1 190
Еее страхотни сте, мислех си, че ниой не готви такова чудо.
Ще пробвам да си сготвя в къщи някой ден.

Езика е страхотно мезе - много вкусно. Най-чистото месо Grinning

# 22
  • Мнения: 2 784
Много обичам език с масълце, черно пиперче и сол, но досега не съм правила. Колко точно се вари, за да не остане жилав? 1-2 часа?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 671
Зависи колко е голям - трябва да е омекнал при набождане с вилица. Аз вчера варих един 0,5 кг. и стана за час.
Много важно -  да го обелиш още горещ! После е много трудно, установих от опит  Tired

# 24
  • Мнения: 27 524
Много важно -  да го обелиш още горещ! После е много трудно, установих от опит  Tired

Ммм, да, така е, аз не знаех при първия път и се белеше студен на едни миниатюрни люспички  Tired Tired Tired

# 25
  • Мнения: 13 188
Купувам си език от Халите. Варя го в тенджерата под налягане с подправки. После го режа, беля и ръся с червен пипер или напоследък го приготвям така:
Задушавам лук и моркови и обърквам със сварени, обелени и нарязани на средни кубчета картофи. Изсипвам ги в намазана с масло или олио тавичка. Върху тях редя свареният, нарязан на кръгчета език. Отгоре заливам със сос бешамел и стържа повечко кашкавал. Пека, докато хване златиста коричка. Става супер вкусно.

# 26
  • Мнения: 4 138
докато е още врял, го слагай в студена вода за минута. бели се без проблеми после.
много сте гадни. сега трябва да ходя да купувам език. произведохте ми слюнкоотделяне.

впрочем, немците ядат пушен език, задушен, с грах и моркови в масло. може и пюренце от картофки. много е благо.

# 27
  • Мнения: 154
Много вкусно става и като се добави езика към  пресни гъби  задушени с масло/гъби не от буркан/ и отгоре всичко се поръсва с кашкавал,естествено след споменатата предварителна обработка на езика.И да вметна само,че обичаме само телешки език.

# 28
  • Мнения: 27 524
впрочем, немците ядат пушен език, задушен, с грах и моркови в масло. може и пюренце от картофки. много е благо.

Аз си взимам от тях едни желирани салами с език - на шайби, с кисели краставички, морковчета... страхотно мезе е  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 829
и аз много обичам език с масло
м ,и червено пиперче
страхотно мезе за винце Wink

Общи условия

Активация на акаунт