цвят на изпражненията при кърмаче

  • 5 778
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,

въпросът ми е свързан с изпражненията при бебе изцяло на кърма. Освен че пълни пелените на 3-4 дни, акото е оранжево и с гъстота на пюре /напарво си прилича на пюре от моркави Simple Smile/. Може ли това да е от жегата?

# 1
  • Мнения: 9 814
Нормално е да са с жълтеникав цвят.
Едва ли е от жегата. Сети се какво си яла ти.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте,

въпросът ми е свързан с изпражненията при бебе изцяло на кърма. Освен че пълни пелените на 3-4 дни, акото е оранжево и с гъстота на пюре /напарво си прилича на пюре от моркави Simple Smile/. Може ли това да е от жегата?

Цветът не е проблем, но виж да пълни памперса на 3-4 дни, да не би да искаш да кажеш по 3-4 пъти на ден?

# 3
  • Мнения: 32
Пишка си редовно /на 3ч. като го сменям е пълен/ ама акането нещо го няма.Дали има общо с цвета...?

# 4
  • Мнения: 9 814
Пишка си редовно /на 3ч. като го сменям е пълен/ ама акането нещо го няма.Дали има общо с цвета...?

Яла ли си наскоро моркови, праскови, кайсии?

# 5
  • Мнения: 32
Яла съм.Ама повече ме притеснява че не ака често...

# 6
  • Мнения: 9 814
Яла съм.Ама повече ме притеснява че не ака често...

Това не е особен проблем за бебе на кърма.
Важното е, че пишка редовно.
Ако, минат още ден.два се обърни към педиатъра.
А, като ака боли ли го?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
А моите си акаха по 3-4 пъти на ден като бяха на кърма.
С малката се бях панирала като изкара 3 дни без да се изходи и пидиатърката ми каза тогава,
че до 4 дни е нормално, виж след това  Naughty и трябва да се предприеме нещо за да се из...  Wink

# 8
  • Мнения: 257
Нормално е да са с жълтеникав цвят.
Едва ли е от жегата. Сети се какво си яла ти.

Много точно, бебо яде това което и ти!

# 9
  • Мнения: 1 896
Според мен акито на бебето не може да се оцвети кой знае колко от това, което майката яде. Вярно, че много силните пигменти в храната оцветяват кърмата - примерно от червено цвекло тя може да стане бледорозова, само че трябва доста да изядете. А колко ли ще трябва да е червена кърмата, за да се боядисат чак акитата на бебето?
На мен честно казано това с акането на 3-4 дена не ми звучи толкова тревожно, стига да няма други признаци на запек като мъчително изхождане и твърди, сухи изпражнения.
Виж, за цвета не знам. Вероятно не бих се тревожила, ако детето няма никакви други проблеми, но все пак бих го споменала пред лекаря си. Моите деца са имали стомашни проблеми с диария със слуз и кръв, и тогава е било ръждиво на цвят акито. Но все пак не беше само цветът, имаше силни болки и колики.

Общи условия

Активация на акаунт