Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша... Чешката компания - 8.ма тема

  • 25 634
  • 288
  •   1
Отговори
# 1
  • Чехия
  • Мнения: 97
Айде 4естита ни нова теми4ка   smile3501
Ели да ти кажа само 4е Винси го родих за 45 мин.а Рая за 10 мин.В4ера те мислих как си и що си.
Хубав ден моми4ета  newsm51

# 2
  • Мнения: 4 717
Ели, да знаеш, че всички те мислим и ти стискаме палци всичко да мине леко  bouquet

Аз Ванеса я родих за има няма 10мин считано от започване на напъните, но иначе близо 2 дни бях с предварителни контракции, вие кое считате за време - от започване на контракциите ли?

момичета, при нас положението е нетърпимо, Ванеса неще и неще да си заспива сама в леглото - само с мен гушната на спалнята и уж я премествам лекичко, ама пак се буди и наново приспиване, ще полудея вече Sick Sick Толкова е опасно за нея вече на спалнята да спи, ама как да я накарам...

другата седмица пристига на помощ свекървата, да видим да не ми трябва на мен помощ после  Mr. Green

# 3
  • Чехия
  • Мнения: 97
Аз имах впредвид след изти4ането на водите,предварителни контракции нямах-като запо4наха взех 4е родих  Peace

# 4
  • Мнения: 6 390
Здрасти мацки
вчера бях на контрола, запис на тонове, ала-бала... докито каза че е сигурна че след седмица пак ще се видим, но ми е чувствително по мека шийката и по къса от преди седмица... но според записите ... нищичко...
Тази нощ няколко пъти се будя от болки долу ниско като при мензис, и като станах да правя кафе, и се помотах малко.... абе чувствам че нещо ми тече между краката - спя без гащи Blush - кога гледам кафеникави големи сополи - тапата ми падна ... чудех се да се радвам ли или не, защото миналия път като ми падна тапата - пак сутринта, до вечерта бях със зверски контракции на 3.мин., и на другия ден към 16ч чак родих... 10.дена след термина се случваше случката...
Сега взех че си измерих минутите, май са на 7-8 мин сравнително леки контракции, викам му на мъж ми сутринта че не знам по някое време дали да не ходя днес при докито - той се смее че вече си въобразявам, щом вчера ми казала че няма изгледи...
Та така, тя днес е до 16ч на работа... ще види ме дали ще ходя...
Само ме е яд че при тая жега исках днес сутринта да ходи ме на плажа с Емата, че следобед е адска лудница - вчера по случая бяхме вътре на басейните - там следобед е празно... ама сега без тапа май не е добра идеята за лажо-плажо... Crossing Arms
Та така.... насред ясно небе... такива ти ми работи около мен...

# 5
  • Мнения: 55
Ели, стискаме ти палци  Peace Май скоро ще имаме събитие  Sunglasses Ти се пази днес, че ще бъде голяма жега.  Hug

Като сме заговорили за раждане и аз ще споделя как беше при мен. При мен първо 10 дена преди термина един ден ме боля корем и имах нещо като леки контракции. Обаче до вечерта ме отпусна. После нямах никакви признаци за раждане докато не ми изтекоха водите на 6 декември в 23 часа - контракции никакви. В 24 бях вече в болницата. Едва там почнаха леки контракции и имах разкритие 1 см. На сутринта в 7,30 бях с 3 см и контракции на 7-8 мин, но бях почнала много да кървя. В 7,50 ме сложиха на системи за предизвикване и като се почнаха едни контракции - една след друга. Гадничко беше, но в 10 бях родила. Самота раждане (напъването) ми се видя кратко, но Мартин казва, че е било към 30 мин. Та така за 2 часа от слагането на системата бях родила. Беше бързо, но недостатъка е, че контракциите идват една след друга и почти няма време за почивка между тях.

Иначе при нас нищо ново - играем, търкаляме се по леглото, пищиме и т.н. София вече успя да се изтърси от леглото и то при положение, че и двамата с Мартин бяхме до самото легло.  Crazy Просто ни изненада с едно бързо двойно превъртане.

А вчера бяхме до зоологическата градина в Усти над Лабем. На мен ми хареса, но София почти никакво внимание не обърна на животните. Аз лично най се впечатлих от разходката на слоновете - минаха на метър и половина от нас  Laughing

# 6
  • Мнения: 6 390
Наспахме се с Емето, сега ще хапнем и изчезваме на вън...
Нямам контракции, нямам дявол...
Другата изненада в ранни зори ми беше, че Мартин след сумати седмици най-после донесе всичките бебешки щуротии, и кошницата и играчки и 100 чувалчета боклуци, който като се местихме ги беше прибрал в помещение при работата си, ама понеже с времето установи че там имало мишки, вчера ми вика провери всичко на терасата пък каквото ти трябва взимай, другото го хвърляме... оставих три чанти - една с играчки, една с дрехи и една с едни родопски одеяла от майка ми, защото напълних кофата и викам ще ги нося насам натам по кофите да ги хвърля... след басейна, хавлии, бански, джапанки също на вън... сутринта излизам, гледам на Мартин джапанките на пейката, върху кърпата, пък аз съм сигурна че вчера последна се прибрах малко след 9ч. да си ляга Емата, оглеждам се - моите джапанки изобщо ги няма... отивам при Мартин който пие капучино, и му викам, някой ми гепил джапанките от терасата... а той  newsm78 ти пък... твоите джапанки... гледа обаче и вратата за гаража не е затворена хубаво... ужким разгледахме - всичко си там, и аз се светвам че вчера зарязах онези чанти на терасата, и тях ги няма, преди малко занесох пликче с боклуци - кофата ни празна... всичко са изнесли...
Всъщност услуга почти са ни направили... но много кофти мисълта че някакви изроди ти ходят напред назад около дома и си взимат каквото им падне....
та така и за това си се оплаках... изчезвам  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 55
Момичета, имаме новинааааааааааа  baby_neutral

Днес, в 11,35 се е родила малката Нина - 3900гр, 52 см. Мама Ели и малката Нина са добре.

# 8
  • Чехия
  • Мнения: 97
Айдеееееееееее да ни са живии здрави  smile3501 smile3501 smile3501
ей такива хубави неща да се 4уват.Много здраве и щастие на малката Нина и мам Ели

# 9
  • Мнения: 55
Едва сега мога и аз да честитя на Ели както подобава:



Много здраве, щастие, късмет и много хубави моменти заедно на малката Нина, кака Еми, мама Ели и татко Мартин   bouquet

# 10
  • Мнения: 55
Миленче, за спането не мога да ти дам съвет, защото ние се приспиваме на ръце  Crazy Като се унесе я пренасъм до леглото. За да мога по-лесно да я оставя, още докато я приспивам слагам едно чаршафче под нея и така по-лесно си измъквам ръцете от под нея. Аз си мечтая за вариант като твоя - да заспи сама, пък макар и на мойто легло. Дано идването на свекърва ти се окаже ползотворно. Пожелавам ви успех  Peace

# 11
  • Мнения: 1 183
ЧЕСТИТОООО ЕЛИ   bigdance2  ura  ylinfant
ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСКА И МНОГО МНОГО ДЕТСКИ УСМИВКИ В ДОМА ВИ!!!
МНОГО СЕ РАДВАМЕ ЗА ТЕБ,ЩЕ ЧАКАМЕ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ ЗАВЪРНЕШ В КЪЩИ С БЕБКА И ДА НИ ПИШЕШ  Grinning

# 12
  • Мнения: 26
4ЕСТИТА ДЪЩЕРИ4КА ЕЛИ!!!  bouquet  ylinfant Two Hearts
 
Да ВИ е много здрави4ка и весела малката НИНА.
На мама Ели пожелаваме бързо уъстановяване и скорошно завръщане в къщи.
 
При нас новините са малко кофти- нещовица е Дениско и много тежко я кара, с висока Т и мнооогоооо пъпки навсякъде, измъчихме се вси4ки , но най-много той горкиа, афти в устенцата, абе ужасно гадно е.
 Ина4е страшни жеги и многоооо плаж.
 Целувки за малки и големи от нас.  love001  love001  love001

# 13
  • Мнения: 38
Zdravejte i ot men,
 az tuk ne sum pisala ot nepomnq koga to maj i po4ti nikoj ne me znae!

 No iskah da kaza idqh obq4e, 4e ve4e e izvestna hubavata novina za vtoroto momi4ence na Eli. 4estito da e jiva i zdrava malkata Nina, mnogo vesela i spokojna da slushka mama, tate i kaka.

Az vinagi mnogo se valnuvam kato se rodi detence i oshte povve4e momi4ence za koeto taka me4taq.
Mojte dvama kalpazani oba4e ne davam i obojavam.
Pozdravi ot men
4akame snimki i novini ot beb4o i Eli

# 14
  • Мнения: 4 717
Честита дъщеричка на Ели и от мен!!!

Добре дошла на Нина, да е жива и здрава, много послушна и много обичана!!!

За мама Ели - целувки и бързо възстановяване


Иринка - какво ще ги правиме тия малките разглезани нашите  Blush newsm78 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт