Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 юли 2008, 10:00 ч.

гр. Калея в Коста Брава или гр.Палма в Майорка?

• 7 216
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
В голямо колебание съм и се допитвам до вас.Това лято имаме желание да посетим Испания, хем на море, хем да поразгледаме някои от забележитилностите.Не обичаме почивките тип села и отдалеченост от централните градове, затова сме се спряли на гр.Калея /Calella/ близо до Барселона.Иска ни се да видим този град.Колебаем се и за гр.Палма,защото е най-известната дестинация.Кажете ми кое място  си струва човек повече  да посети Peace

# 1
Калела е село,на около полувин час с влак от Барселона.
Преди 3 год бяхме там,на къмпинг..Плажа беше прашен,видимо пясък но все едно беше смесен с прах от улицата,а морето само един ден беше чисто,после имаше много водорасли и изведнъж става дълбоко затова ние заложихме на басейна до нас.
Ако все пак решите да отидете там имай предвит,че в Каталуня си имат техни правила на живот и ако не ги знаеш с леко мъчение...През деня почти нищо не работи,живота е през ноща.
Ако имате транспорт ти препоръчвам да отидете до Val de Nuria-това е една долина с много високи върхове наоколо до която се ходи с едно влакче което се движи по скалите и ако не си търсач на силни усещания не е желателно да гледаш надолу.
Ако искате да отидете до някои от върховете ,от езерото където е самата долина се предлагат коне и понита за по мързеливите.Не ползвайте картата която предлагат в брошурите,а магистралата Барселона-Андора.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 12:08 от lubopitna

# 2
Живяла съм в Палма и мога да гарантирам, че можеш да си изкараш перфектно там. Според мен е много по-добре от Калея. Имам приятел, който публикува материал за Палма - той почива всяка година там - с практични съвети, какво да ясдеш, къде да спиш, какво да видиш, откъде и за колко да наемеш кола и пр. Ако искаш пиши ми на лични, ще ти го изпратя.

# 3
  • У дома, при моето семейство
Барселона е страхотен грат, но Калея не струва. На мен ми приличаше на малко селце, тип нашите Китен и Приморско. Лично не ми хареса нищо там и плаж и хотели и обстановка нищо. Виж за Барселона си струва всяка минута прекарана там. В Палма де Майорка не сме ходили, но е по известна дестинация и си мисля че като курорт ще е по хубаво, но нямам лични впечетления

# 4
  • Белгия/София
О, Коста Брава не, само Майорка, не могат да се сравняват изобщо  Peace

# 5
  • София
Не знам защо толкова отрицателни неща се пишат за Калея.. Ние бяхме там преди 3г. Не мога да кажа, че съм безкрайно впечатлена,  градчето е пълно с хотели - и заведения, нищо осибено и супер впечатлително. Там никои не ползва плажа по принцип, всички лежат по шезлонгите около басейните на хотелите.
За мен друго имаше предимство - намира се близа до Барселона, ние ходихме поне 3 пъти, видяхме страхотни неща!!! Също така не е далече от Пуерта вентура - техния уникален увеселителен парк и на сравнително прилично разстояние от Андора. Това бяха екскурзиите, които ни предложиха на място и ние много пътувахме.
Не сме седяли много в градчето, така че нямам особени впечатления от него. 
Вероятно Палма има също доста интересни неща, зависи вие какво искате да правите - да разглеждате или да почивате.

# 6
  • София
Направо се разочаровах Sad Аз си представях Калея като хубаво морско градче, с търговските улици и хубави сгради.Избрахме го, защото е близо до Барселона.Идеята беше да я посетим, да разгледаме и да си купим по нещо GrinningКалея я рекламират, като курортът  с най-дългата търговска улица.Майорка пък ме притеснява с това, че всички агенции предлагат хотели извън града, а ние искаме да сме в него.Нямаме деца и не търсим уединението на хотела или селцето.Обичаме да се разхождаме вечер, да има магазини, сyвенири.Да има какво да  видим и да запомним почивката.Ще съм благодарна на всякакви идеи.

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 23:11 от mia1

# 7
  • Пловдив
Ами правилно си представяш градчето Peace Ако целта ти е и малко туризъм, според мен е префектна отправна точка. Барселона е съвсем близо, можете да ходите до там, ако не ви се ходи на по-далечните места. Според мен Палма лежи на доста стара слава. Както описваш какво търсиш, аз бих избрала Калея или някое от другите крайбрежни градчета/селца до Барселона  Grinning
Ако търсиш лукс- Коста Брава не е точното място, но ако търсиш приятни градчета, усмихнати хора, спокойно море (има и доста дискоте ки, де) и възможности за туризъм е  Peace

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 18:47 от jul

# 8
  • София
Момичета, а ще ми препоръчате ли някакви агенции, които са коректни и да обяснят по-подробно.Не само да четат по интернет официалната информация, а да имат ясна представа къде ни пращат.

# 9
  • София
Ами правилно си представяш градчето Peace Ако целта ти е и малко туризъм, според мен е префектна отправна точка. Барселона е съвсем близо, можете да ходите до там, ако не ви се ходи на по-далечните места. Според мен Палма лежи на доста стара слава. Както описваш какво търсиш, аз бих избрала Калея или някое от другите крайбрежни градчета/селца до Барселона  Grinning
Ако търсиш лукс- Коста Брава не е точното място, но ако търсиш приятни градчета, усмихнати хора, спокойно море (има и доста дискоте ки, де) и възможности за туризъм е  Peace

Съгласна съм с всичко написано.
Остров Майорка е бил връх на сладоледа преди 40-50 години. Хотелите са реновирани, но си личи, че са стари. Териториите са малки, курорта е пренаселен. Има разбира се прекрасни нови хотели, но те рядко се предлагат от родните тур оператори, а и са на много по-високи цени. Категорията там е относително нещо - може по-новият 3-звезден хотел да се окаже много класи над старичкия 4-звезден. Но пък там можеш да се насладиш доста повече на множеството заведения, магазинчета и най-вече на нощния живот. Там е оживено и купона тече с пълна сила, но това погледнато от друг ъгъл значи да си сред навалицата. Обикновено нашите агенции предлагат хотели в Палая де Палма, Ел Аренал и Магалуф. Първия курорт е по-скоро младежки, по-масов е, посещаван е от много немци, по-достъпен е като цена, но хотелите трябва да се избират след добро проучване. Ел Аренал е подобен. Магалуф е предпочитан от англичани, запалени по голфа и готови да платят по-големи суми за повече лукс, удобства и забавления.
В Калея хотелите не са по-добри от тези на Майорка, но цените им са по-поносими, а и там според мен не се ходи, за да се седи в градчето, а за да се разгледа Барселона. Там също няма да скучаеш - има си и дискотеки, и магазини, и ресторанти, пък и градчето си има своя чар, някак си по-уютно е от курортите наоколо. Както е написала jul, за лукс е трудно да се говори в Калея и околностите, но си заслужава много повече заради Барселона.

Относно агенцията - аз пътувам в Испания с Астрал холидейз и до сега нямам никакви оплаквания. И в Калея, и в Майорка представителят на фирмата е българин /по-скоро българка/, но почти сигурно е, че допълнителните екскурзии са на руски език.

# 10
  • Пловдив
Да, Астрал и Алфатур са добър избор за този район Peace
Ако все пак се спраш на Коста Брава- аз бих избрала хотел не в Калея, а в Санта Сусана (май там са единствените нови хотели в района), пък и е близо да Малграт- там има стари къщи с магазинчета за сувенири като нашите примерно в Несебър. Освен това има удобна спирка на тур. автобуси, ако решите да обикаляте с тях, има и спирка на въпросното влакче.

# 11
  • У дома, при моето семейство
http://www.astralholidays.bg/2005/main.php?pkt=3176&htlm=2
ние бяхме в този, ходихме с Астрал. В по тъпо село не съм била, само китайски буклуци по сергии като на нашето море, хотела е прекалено прехвален. Нощен живот липсва, в 11ч няма никой по улиците. Обслужването е лошо. А селцето се състои от 15 хотела на първа и втора линия и зеленчукови градини зат тях, където хората си гледат чушки и домати. Единствени плюс е че точно срещу хотела ни беше спирката Ренфето /влакчето/ за Барселона. От там са 17 спирки и след час си в Барселона. Ако избереш Коста Брава - аз бих избрала Калея пред Санта Сусана
Лично мое мнение, без да засягам jul.

# 12
  • Пловдив
Няма за какво да се засягам. Зависи какво търси човек. А що се отнася до сувенирите- ами те са еднакви китайски боклуци навсякъде- България, Гърция, Испания....само че с надписа на съответното място Grinning

# 13
  • София
Момичета, благодаря за отзивите и агенциите  bouquet Сега обаче видях, че има две Калели.Едната е Calella , а другата малко по-надалеч от Барселона Calella de palfrugell.Чудя се вече какви снимки съм гледала  newsm78 и откъде са хотелите, които съм разглеждала.Вие за коя Калела говорите?

# 14
  • София
Peace

Туристическата част на Санта Сусана е на брега и освен хотели, и една крайбрежна улица ала Слънчев бряг друго няма, самото село се намира на около 3км във вътрешността и е страхотно...
А аз съм била точно между Калея и Санта Сусана... Пинеда де Мар  Mr. Green

Наистина зависи какво търсиш...

За Майорка не мога да кажа нищо.

п.п. Calella

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт