Декоративни рибки

  • 158 740
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 219
iignatova , благодаря за топлото посрещане Simple Smile Моя мъж има рибки red reinbow - чак на мен ми харесват Simple Smile  Ако решите да правите такъв аквариум, може да ги запознаем. Ако искаш покажи му и този сайт - http://www.cichlid-borsa.com/ (мое дело е, и мъжа ми слага рибки на познати и непознати, които искат да продават, а цените са доста по-приемливи от тези по магазините (някой дори аз се изумявам как успяват да продават на такива цени, от сорта - 15 рибки за 1000лв).
Но теб като те чета си доста по навътре. Аз нищо не знам (даже като каже еди коя си е бременна и аз питам в кой аквариум, а уж даже ги надписах, ама почти не влизам в тая стая), повече знам как се тръскат и развъждат отколкото самите видове, отглеждане. Скоро лекуваше едни, аз ако бях да съм ги уморила, ама много си ги обича, и много чете, пита. И той пише във форум, но не и в нашия Simple Smile (ето и форумчето за цихлидите, ако му е интересно на мъжа ти - http://www.africancichlids-bg.com/forum/index.php)

Лека вечер!

# 226
  • Мнения: 197
Здравейте пак, момичета  Hug
Вчера сутринта една от 4 ми хелери я намерих мъртва. Сега като се прибрах видях, че още една ми е умряла. Нямам представа защо.  Sad  Остана ми само още една мъжка в този големия аквариум, и една женска, много бременна и съм я отделила в друг аквариум да ражда. В големия имам и още 5 сомчета. За сега нищо им няма, не ми изглеждат болни, плуват си. Сега ще напълня вода да престои и утре мисля да им сменя водата, да не би да има някаква зараза  Confused  Някой има ли представа от какво може да ми умират и мога ли нещо да направя  Rolling Eyes

# 227
  • Мнения: 21
Аничкаа, първото което ми идва на ум е да не би да си ги прехранила? Ако смяташ, че не е така може да има нещо на водата, което за съжаление се установява само със специални тестове. Незнам от колко време са рибките в този аквариум, по принцип когато се стартира нов аквариум преди да пуснеш рибките трябва да изчакаш определен период от време / около месец/ за да се развъдят полезните за рибите бактерии. Мисълта ми е , че ако не сте изчакали това време твърде вероятно е водата да е причината за това, че рибите ти умират. Мога да ти дам пример с нашият аквариум, преди месец го рестартирахме, като може би половината от водата му беше сменена, в резултат ни умряха 6 риби, онзи ден правихме тестове и се оказа, че има много нитрати във водата около 30-40мл/л, в момента слагам SERA NITRIVEC, дозиран като за стартиращ аквариум.

# 228
  • Мнения: 197
iignatova, благодаря ти много.  Hug
Мисля, че съм ги прехранила.   Confused Днес са на диета.

# 229
  • Мнения: 219
Много внимавайте с прехранването. Знам, че трябва да се дава толкова колкото могат да изядат, и да не остава по дъното. Май това е най-често срещаното което правят хората, а дори не го знаят.

# 230
  • Мнения: 197
  Rolling Eyes   А на мене винаги ми остава по дъното. Вече ще давам по-малко  Embarassed

Tsvetito, ти си ми градска. Следях те в "Сделка или не"  Wink

# 231
  • Мнения: 219
Хехехе, че как ме позна, че съм аз? Или видя албумите? А ти чак в Бургас си отишла.
Иначе за рибките - внимавай, по-малко храна - по-добре.

# 232
  • Мнения: 197
Да, видях албумите  Wink

# 233
  • Мнения: 21
Аничкаа, доколкото разбирам в момента имаш един хелер, една бременна женска и сомчета? В такъв случай 3-4 зърна на риба са достатъчни, а за сомчетата - те по принцип би трябвало да се хранят от аквариума и остатъците в него, а  и поне един път седмично рибите трябва да са без храна, нашите са даже два пъти в седмицата на пост и молитва Simple Smile.
Tsvetito, извинявай че не ти оговорих по-рано , но тези дни бях доста заета, та чак сега видях и снимките ти, много са красиви рибките, бебо като порасне тати ще има помощник Simple Smile. Аз по принуда съм малко по-напред в познанията с рибите, защото мъжът ми работи в чужбина и на мен се пада честта да гледам любимците му. Между другото той каза, че знае вашият сайт.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 00:00 от iignatova

# 234
  • Мнения: 1 163
Нашата  златна рибка  е много добре,вечно гладна  и търсеща Simple Smile

# 235
  • Мнения: 1 220
Момичета аз имам друг проблем- растенията. Нещо не вървят пустите му растения, жълтеят, клюмат... Да имате някакви идеи!?

# 236
  • Мнения: 21
Nadq, какви са растенията? Как си с осветлението?

# 237
  • Мнения: 219
А и зависи какви са рибките, да не са растителноядни Simple Smile
iignatova явно посещава форума и от там Simple Smile Ясно защо ти си толкова напред в нещата. Аз преди година сигурно, нямахме още толкова аквариуми, но имахме куче и бебе, а мъжа ми все се оплакваше, как е уморен, няма време и т.н. И бях решила да сменя водата на единия аквариум. Е то хубаво я смених, ама нито почистих, нито нищо, просто източих и налях от тубите водата. И ми забрани повече да пипам,  и аз не пипам  Mr. Green Но сигурно ако го няма, то аз ще действам, макар, че сега няма как де.

# 238
  • Мнения: 4 187
Прецака ми се лампата на аквариума, май тотално Crossing Arms. Преди светваше и изгасваше когато си иска, но от 3 дни не иска да свети, нещо не прави контакт. Дали е проблем за рибките? Положението естествено е временно , но все пак, ако ги мъча да се забързам с решаването на въпроса.

# 239
  • Мнения: 219
Не мисля, че е голям проблем. Ние сме ги оставяли за 2 седмици, като брат ми ги е хранил 2 пъти и е светкал лампите тези 2 пъти за по час. Все пак през деня малко или много им е светло, а вечер може само лампата в стаята да им свети докато се хранят. А къде може да е проблема, контакта на самите лампи или нещо в кабелите?

Общи условия

Активация на акаунт