"Уж чийзкейк"

  • 9 325
  • 13
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ето един уж чийзкейк - за бързаци и мързеливички като мен  Mr. Green

Уж чийзкейк

Продукти:
1 голям пакет обикновени бисквити (300 гр)
250 гр масло
3 пакета сирене 'Крема'
1 малка квасена сметана
1 чаша захар
Сладко за украса

Приготвяне:
Бисктивите се натрошават/смилат на ситно (кухненски робот върши чудеса за секунди). Разстилат се на равен пласт във формата за торта (или обикновена кръгла тавичка) и се заливат с разтопеното масло. Размесват се добре с него, за да се разнесе равномерно, и с лъжица се утъпкват на дъното.

Крема-сиренето се разбърква заедно със сметаната и захарта; по ваша преценка може да добавите 1/3 - 1/2 ч.ч. гъсто кисело мляко. Сместа се разстила върху бисквитения блат и се украсява по желание със сладко или сезонни плодове.


Скрийте го от домочадието в хлаилник - да престои поне няколко часа.

# 1
  • Мнения: 265
Рецептата е супер! Правя я вече от доста време /най-ми харесва с вишнево сладко/  и сладкишът се изяжда за нула време eat

опитайте, няма да съжалявате!

# 2
  • Мнения: 1 289
Тая рецепта ми предисвика слюноотделяне. Ще я пробвам, още повече че е без яйца. Тези, които аз имам, всички са с яйца, а вече е топличко.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 737
И аз умирам за чийз кейк, но вместо обикновени бисквити използам ванилови бисквити на житен дар. А в крема за автентичност слагам една малка кутийка маскарпоне, вместо сметаната. За отгоре и аз ползвам вишнево сладко, много го обичам. Как може да има толкова вкусни неща.....

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 914
ако в сместа (сирене+сметана+ .........) сложите и настъргана портокалова И/ИЛИ лимонова кора ще оберете овациите

# 5
  • Мнения: 1 289
Тъй, в събота го направих, а в неделя го ометохме. Не остана. Само че вместо обикновени бисквити, направих блата с шоколадови Закуска. Бу, рецептата е страхотна smile3501 newsm20

# 6
  • Мнения: 980
по колко грама е пакетчето крема_ сиренето ? newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 123
по колко грама е пакетчето крема_ сиренето ? newsm78
125 гр

# 8
  • Мнения: 1 547

Вече за 2ри път си облизваме пръстите  Wink И аз го правя с вишнево сладко. Но съм решила да заменя кремата със извара. Да видим какво ще стане  newsm78

# 9

Е те това е моето творение.
Рецептата, която си я нагаждах беше от:
Блат:
500 гр бисквити (digestive biscuits - това за живеещите извън Б-я)
200 гр орехи
125 гр кр.масло
ванилия и ромова есенция

Бисквитите и орехите се смилат (ползвах кухненският робот) и се смесват с маслото, ванилията и ромовата есенция. Разстилам го във форма за торта и я пъхам в хладилника, докато правя крема.

Крем:
500 гр сирене "Маскарпоне"
200 гр сирене "Филаделфия"
200 гр захар (около, опитвах докато ми хареса на вкус)
250 гр сметана

Разбива се първо сметаната и към нея добавям маскарпонето и филаделфията. Сложих и някъде шепа малини.

Намазвах крема върху блата, а върху него смесих (предварително размразени) малини и желе от малини. Намазах отгоре и това е.

# 10
  • Мнения: 1 289

.... Но съм решила да заменя кремата със извара. Да видим какво ще стане  newsm78
Става. Аз пробвах с извара, защото се оказа че крема-сиренето, което купих, е много солено. Нещо бяха прекалили от фирмата производител. Само гледай изварата да е фина, има една кашкавалена такава. Иначе много трудно ще се разбие и ще останат гранулки в крема.
Honda , тортичката ти изглежда страхотно. Моята имаше същия вид, но я бях гарнирала ссъс сладко от ягоди. Сигурно и с боровинки ще стане чудесно. Направо ги обожавам.

# 11
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Хонда,
твоят е по-хубав и от най-любимия ми, който продават в КФЦ!
newsm22

# 12
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
  chef рецептата е просто невероятна. не см я правила с орехи, но още утре ще пробвам!  bouquet

# 13
Хонда,
твоят е по-хубав и от най-любимия ми, който продават в КФЦ!
newsm22
Embarassed Embarassed Embarassed
Благодаря ти Grinning

Общи условия

Активация на акаунт