Моля ви за експресен отговор!

  • 2 427
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Лола, благодаря на теб и на всички. Току що и показах съобщението. Тя страшно много се изненада. Просто я помолих да не си го слага много на акъла, така да се каже. Аз самата не съм имала кой знае колко близки отношения с родителите ми и затова знам колко е важно доверието и близостта ми с моето момиче. Все пак живеехме в други времена тогава.

# 16
  • Мнения: 515
И аз имам такива "проблеми" с моята 12 годишна дъщеря.Опитах се да поговоря с нея и разбрах че при тях думата "обичам " има значението на думата" харесвам те",така ,че едва ли трябва толкова много да се впрягаш в това ,ти не си ли била дете???

# 17
  • Мнения: 396
Не много бърз отговор: Напълно съм съгласна с: "По-важното е да се изградят такива отношения между родителя и детето, че то да знае, че в лицето на мама или татко винаги ще намери човек, който да го изслуша, без да го осъжда и ще му даде най-правилния съвет." тТакъв пример имам от майка ми и това ме води в отношенията с дъщеря ми, която е на 6г и 4м!/ чакаме и братче в края на август/

# 18
  • Мнения: 103
Имам син на тази възраст, който също си има гадже. Девойката е на същата възраст и майка и ми е приятелка. От първи клас му пише писма от рода на обичам те, искам да съм с теб, не мога да живея без теб, и още куп такива със солиден брой правописни грешки. Повярвай ми изобщо не влагат това което ние разбираме от тези думи. Да харесват се и го показват в елементарни жестове, но това е толкова чисто и детско, че изобщо не би трябвало да те притеснява. Не трии личната и кореспонденция и не и показвай че я четеш, насърчавай я да ти разказва сама и да ти се доверява. От това само ще спечелиш. Аз нямам такава връзка с майка ми и от това загубихме много и двете. Сега насърчавам моето дете да ми се доверява. Случи се така, че баща му не присъства в живота ни, а съпругът ми едва ли ще изгради такава връзка с него, затова аз ще направя всичко възможно той да не се притеснява и срамува от мен. Това доверие обаче се гради от много ранна възраст и е задача на родителя. Успех и дано отцелиш правилния начин.

# 19
Знам, че крайният срок за отговор изтече, но все пак...
Първо - защо влизате в нейния Skype? Момичето е на 9, не на 5-6, а и на колкото и да е, това си е нейно лично пространство. Второ - защо дори си и помисляш да триеш съобщенията които ТЯ получава? Това не са съобщения за теб, а за дъщеря ти, те не крият вулгарни думи, не злепоставят никого...какъв е проблемът? Като не разбере днес, утре момчето ще й каже същото. Трето - какво ако мочето я обича? Най-много да станат гаджета и да правят това, което рпавят гаджетата на по 9-10 години - държат се за ръчичка, прекарват много време заедно, може да се целуват по устата. Едва ли нещо повече, защото на 10 години момчетата рядко изпитват полова възбуда (ако ви е страх от секс), а и цялата тази работа не мъти ничия главичка. дъщеря ти има нужда от опита който сам й се предоставя. На 10 години те няма да правят нищо особено. Хайде, на 12 ако са може да се притесниш малко, но дотогава ще си обяснила на дъщеря си за секс, презервативи и полово-преносими болести (на около 10 години е дорбе да научи тези неща), така че дори да правят секс, най-вероято всичко ще е наред, както обикновено е наред и само родителите изкрейзват. Не подкрепям сексуалния живот преди 15 годишна възраст, но винаги зависи и от човека. А твоето дете с това гадже няма да направи нищо, което ти няма да направиш с най-добрата си приятелка.

# 20
  • Мнения: 5 173
Когато бях на възрастта на дъщеря ти, дружах с 1 момче 2 години по-малко от мен и с 1, 1 година по-голямо. Първо, бях влюбена в малкия, а след това в големия. Майка ми разбра, намерила някакви писма, които ги бях писала за голямото момче ииии ме накара така да се срамувам, че от тогава не съм й казала за 1  моя връзка. Научаваше последна за приятелите ми.
Съвет не искам да ти давам, темата е деликатна, просто споделям моя опит.

Общи условия

Активация на акаунт