Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Аз дълго време не канех много хора вкъщи, повече от месец. Е, по един-двама са идвали, но не и накуп. Погача и други поводи за събиране  не съм организирала. Не ме притесняваше, че могат да навредят на бебето, по-скоро  не ми се разправяше веднага след раждането да посрещам много хора, после да мия чинии и т.н. Далечни роднини, с които не съм близка и досега не са го виждали.

# 16
  • Мнения: 4 753
Аз мисля , че не е до 40 -те дни . По-скоро да се изтърсят 15-тина човека накуп при малко бебе не е много удачно.

 Peace
Освен това всички да се възхищават, обсъждат, да му се радват и накрая малкия винаги се изнервяше и удряше един рев... Обаче те не се усещат и продължават един през друг - дай му вода, гладен е, жаден е, студено му е, топло му е, колики има, не знам какво си.... И не се усещат, че са прекалено шумни и че детенцето иска малко тишина...
Моят съвет е да се оправдаваш както намериш за добре, но посрещай не повече от 4-5 човека едновременно... И ги кани в отделна стая, виждат бебето за 5 мин. и айде в другата стая на по кафе, че бебето трябва да спи...

# 17
  • Мнения: 14 654
Бабата и дядото са близки роднини, не далечни. Ако ти е неприятно да каниш гости - не го прави, бебето не е циркова маймуна, че да бъде показвано на всеки, който любопитства.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 348
На изписването. Имаше даже хора, които не познавам  Mr. Green Приятели на приятели чули, че ме изписват и... бяха 20 човека  Grinning .
 На 40ия ден и аз бих отказала, защото тогава ме гонеше депресия и бих убила всеки, който си позволи да говори малко по-силно или се подпира на стъклената маса, или ми пречи да мина, или ми шумка с якето си, или ми дава съвети, или... бе депресийка  Rolling Eyes

Много хора накуп не е много хубаво, но ако ги пускаш по двама  Mr. Green ще е по-спокойно. Може да изнервят бебето и още повече теб  Peace

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 01:28 от skrech

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Още в родилния дом дойдоха най-близките ми да го видят.  По-нататък малко по малко всички дойдоха вкъщи,защото жилището ни е тясно и многото хора и на мен ми действат изнервящо,камо ли на бебчо.От 10 ден сме навън,а мъника се роди февруари.Не се притеснявам кой ще го види,дразня се само когато някои хора си завират цялото лице в количката,но то си е до възпитание явно.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 603
Още след изписването най-близките роднини дойдоха с нас у дома. После кой когато искаше, беше добре дошъл. Част от приятелите ми, които искаха да я видят, идваха направо в парка или градинката, където се разхождаме - Зори е лятно бебе и по цял ден бяхме вън. 
Много хора накуп вкъщи рядко идват, но така е, просто защото живеем на тясно  Wink.
Според мен си се изнервила. М/у др., братовчедите са близки роднини... свекървите също /поне на бебето/.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Част от роднините го видяха още на изписването, друга час, както и някои приятели ни гостуваха още първата-втората седмица вкъщи. Навън излязохме при първия удобен случай - на 16-я ден, защото преди това беше лошо времето. Не съм крила бебето. Peace

# 22
  • Мнения: 4 406
на 40- ия ден поканих по- далечните роднини- лели,братовчеди и пр.
по- близките идваха у дома и по- рано.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Започнах да извеждам дъщеря си веднага. На 5-тия ден ни изписаха, до 10-тия спеше само на терасата в кошче, така че всички съседи я видяха, след десетия ден се юрнах с количката, така че я видяха и всякакви познати.

Гости не канех, защото гостуването им би ни лишило от възможността да се разхождаме, така че си чуках срещи в Градската на кафетата с който не я беше видял.

А и не мисля, че тактичен човек би се натресъл на гости на родилка, още повече - би се разсърдил, ако не е бил приет.

# 24
  • Мнения: 225
Аз ли съм единствената, която не се "хвана" на тия пусти 40-дни. Жената казва, че бебето й е на 40 дни, т.е. прекалено малко, както и според мен за да ми се изтърсят в къщи накуп 15 човека. Не е казала нищо за прословутото невиждане на бебето до 40-тия ден.
Аз също няма да ползволя да ми се изтресе половината рода, пък и приятелки на свекърва ми при толкова малко бебе и при наистина гадния вирус, който върлува в момента, ама в никакъв случай Naughty
Аз също бих ги отрязала, да не говорим, че казваш че ти си отклонила едва ли не тяхната покана да дойдат, че нали се сещаш, че в къщи ще дойде този, когото АЗ съм поканила. Съжалявам, доста остро звуча, но това е моето мнение Crossing Arms

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Нямам почти никакви роднини, какво остава пък далечни. Така че, не съм се тормозила по тоя въпрос...  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 27 524
Още на другия ден след раждането беше гушкан и целуван  Grinning На Запад така смятат за правилно и аз одобрявам  Peace

# 27
  • Мнения: 468
Всеки дойде да виде бебето когато искаше.Но много хора на куп не са идвали.Явно само се усещат хората , че не е редно.А роднинте които живеят на далеч, баби и дядовци нямаше как да дойдат и като беше на около месец ние заведохме малката.Само на някакви си 500-600 км.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм толкова вярваща, за да спазвам 40-те дена, посрещахме гости веднага след изписването, навън също си излизахме.
и при нас така Peace при положение даже, че е зимно бебе

# 29
  • Мнения: 1 372
Далечни, близки, роднини или приятели - откакто съм родила вече три месеца и половина все прииждат. Старая се само да няма болни и да не са много хора вкупом. Извеждах я и навън. Изпращам ги да си измият ръцете преди да влязат при детето и също не давам на всички да я пипат. Ама и вече му поотпуснах края. Не се стряскай и впрягай толкова! Всички искат да видят бебчо!  Колкото повече го пазиш толкова по - голяма е вероятността да стане нещо. Нека си изгради и малко имунитет!

Общи условия

Активация на акаунт