ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ

  • 147 299
  • 795
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 700
vanchetooo, преди да си направиШ лапароскопия се посъветвай с добър ендокринолог. Може да имаШ проблем с някой хормон и zатова да имаШ поликистоzа. В такъв случай и лапарото няма да ти помогне, а може само да ти навреди. Аz поzнавам момиче с намален яйчников реzерв благодарение на´направена лапороскопия с фенестрация. Добри ендокринолоzи в Пловдив са например проф. Павлов ДКЦ Св. георги на Васил Април както и доц Орбецова. Нейни координати не мога да ти дам zа съжаление.

Мога ли да попитам при кой гинеколог ходиШ?

# 16
   Здравейте момичета!!! Благодаря на всички за съветите ви,но миналата седмица ми беше лапарото! Всичко мина добре,доволна съм от лекаря ми и персонала в клиника Торакс-Пловдив. Всичко беше нормално,не сам изпитала болка,еее не може без неудопствата от упоиката и тежестта в корема после,но това е нормално. След 3 ден,бях на крак и вече и на работа.
  В отговор на Mirama,при мен щом спрях Ясмина,и цикъл не ми идваше и трябваше да продължавам на хапчета само от които ми идва само един "изкуствен "цикъл,при които овулация няма и така до някои ден в който реша за лапароскопия.За мен това е по добрият вариянт-поне давам някакъв шанс на яйчниците си да заработят сами!!!
  А за ендокринолог,исках,но не стигнах до там.Моят генеколог д-р Троянчев,ме изпрати на всички изследвания за хурмони,които могат да повлияят,или са евентуална причина,но всичко си беше в нормите!
  Миле,благодаря ти за специалистите които ми препоръча,сигурно ще отида до ВМИ,още едно мнение не е излишно.
  Но,операцията не е тежка и аз лично препорачвам на момичетата с моя проблем - лапароскопия. А акоо някои се интересува и има въпроси относно нея,давам отговори и кураж на всички!!!
 

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 249
Ох момичета,аз също имам ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ Sad и да ви кажа честно много се притеснявам дали ще успея да забременея.Всичко започна преди около 4 години.Закъсня ми,ходих на лекар и той ми откри 1 доста голяма киста/не помня колко на колко беше по размери/ .Предписа ми да пия противозачатъчни поне 6 месеца-Линдинет 20.След 4 месеца кистата се изчисти,аз приключих курса на лечение и спрях Линдинета.Мина почти година,после пак го пих около 6 месеца и после пак го спрях.През това време винаги ми е идвало редовно и не се е образувала киста.Обаче сега след почти 2 години на Линдинет реших да ги спра,за да имаме бебе.Това беше преди 3 месеца.Първия месец като го спрях ми доиде,но втория не.Аз дори си помислих първо,че съм забременяла,но.. Confused.не беше така.Ходих на лекар и диагнозата беше ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ-И ДВАТА Sadсега трябва да пия Дуфастон всеки месец от 15-я до 25-я ден на цикъла,иначе не ми идва.И пия Фолиевакиселина в случай ,че все пак забременея Praynig
Обаче мен много ме е страх,че може да не стане.Ако някой знае някакво билково лечение моля да пише.
Лек ден Simple Smile

# 18
  • Мнения: 231
MMilityy, не се тревожи, че няма да стане. Има много примери за жени с поликистоза, родили здрави бебета. И аз съм една от тях  Hug
Съветвам те да обърнеш внимание на режима на хранене и начина си на живот.
СПКЯ е комплекс от хормонални проблеми,  които се проявяват по различен начин - поликистозна структура на яйчниците, мъжки тип окосмяване, склонност към напълняване, акне и мн. др. включително и предразположение към Диабет тип ІІ и сърдечно-съдови проблеми
Звучи доста страшно. Съвременната медицина лекува само симптомите. Противозачатъчните регулират цикъла само докато ги приемаме. Лапарото механично премахва кистите, но не дава гаранции, че няма да се появят отново. Твърде малко се знае за причините, които причиняват СПКЯ. Вероятно силен стрес, нездравословен начин на живот
 Peace

# 19
  • Мнения: 35
Здравейте,аз съшто сам с СПКЯ,преди две години се подложих на операция(обелиха ми дебелата обвивка на яйчниците),след операцията имах редовен цикъл 5месеца,след това всичко пак трагна назад,пак почнах да пия дуфастон или оргаметрил  за да ми идва цикъл,нямам овулация стимулират е с клостилбегит и пак не настъпва бременност.Яйчниците пак станаха поликистозни не знам дали трябва да се подлагаме на тези операции Cry

# 20
  • Мнения: 4 700
Направили са ти фенестрация, което е голяма грешка според мен. Поликистозата е по скоро симптом, а не болест. Търсят се при4ините за нея. И на мен Минев искаше да ми прави фенестрация, ама не се дадох и слава Богу, защото при мен при4ината беше аденом на хипофизата и завишен пролактин. Като вкарах пролактина в норма и поликистозата из4езна.

Лупиана, съветвам те да се обърнеш към ендокринолог. В Пловдив много добри са проф. Павлов и доц. Орбецова.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 249
kristi_vg благодаря за топлите думи Hug.Дано и аз да бъда от жените като теб забременяли, въпреки СПКЯ Praynig
Искам да попитам дали дуфастона наистина подтиска овулацията, защото аз приемам по 10 дена вече 2 месеца, но не съм си правила нито тест за овулация , нито съм ходила на фоликометрия.Сега тепърва ще ходя и се тревожа дали всичко е ОК', като изключим моето СПКЯ Rolling Eyes
Поздрави Heart Eyes Heart Eyes

# 22
Здравеите момичета!Нова сам в форума.И аз като всички вас имам сьщия проблем,само че на единия яичник,пила сам противозачатачни нияколко години,но ефект няма,имам всеки месец цикал само че,не е на 28 дни а между 30-34 ден,интересува ме дали при това положение имам овулация всеки месец или тези кисти пречат на овулацията,пробваме за бебче вече 1 година и половина без резолтат. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 231
Здравеите момичета!Нова сам в форума.И аз като всички вас имам сьщия проблем,само че на единия яичник,пила сам противозачатачни нияколко години,но ефект няма,имам всеки месец цикал само че,не е на 28 дни а между 30-34 ден,интересува ме дали при това положение имам овулация всеки месец или тези кисти пречат на овулацията,пробваме за бебче вече 1 година и половина без резолтат. Simple Smile

Хубаво е, че имаш редовна менструация, но това не е гаранция, че имаш овулация всеки месец. Чувала съм за някакви тестове от типа на домашните тестове за бременност, с които може да се установи дали си в овулация. Не знам обаче колко са надеждни при наличие на СПКЯ.
Бих те посъветвала да си намериш добър гинеколог и ендокринолог, който да ти изследва репродуктивните хормони - Lh, FSH, Progesteron, Estardiol, Prolactin, Testosteron, DHEAS, както и ОГТТ(орален глюкозо толерантен тест) с който да установи евентуална инсулинова резистентност. Напоследък лекарите смятат, че инсулиновата резистентност е причина за поликистозата.
Желая ти успех  Hug

# 24
Благодаря ти kristi vq. Пробвала сам тестовете за овулация,няколко пъти и ми показат че имам,но не знам колко са достоверни,а и овулацията не ми е в  един и същи ден от месеца и е доста изнервяшто да се следи,ама маи ще трябва.Това с намирането на добър генеколог ми се струва трудна работа,ако можеш да ми препорачаш някой.Една позната ми препоръча д-р Райна Бинева от" Боди мед",ходих при нея,за сега не мога да кажа нищо,прати ме да се изследвам за хламидии,микоплазма и токсоплазмоза и чакам резолтати,след като ходих при нея видях в форума че има доста негативни мнения за нея и се почужствах малко зле и сега не знам какво да правя,дали да продалжавам да ходя при нея.С мен се отнесе савсем нормално,верно че изследванията и прегледа ми стуваха доста,а и като разбрах за негативните мнения,не знам.Желая успех и вяра на всички в бебе правенето!!! Hug

# 25
  • Мнения: 231
Sisiniq, сега се сещам, че добър метод за следене на овулацията е чрез измерване на базалната температура. Има доста инфо в нета за това как се измерва и как се прави графиката. Пиши ми на лични ако имаш въпроси.  Peace
Изследванията, които са ти назначени нямат нищо общо с поликистозата, но няма лошо щом си ги направила. Не знам нищо за тази д-р Бинева. Но ако проблемът е хормонален, трябва да се изследват хормоните. Ако се докаже поликистоза с хормонален профил и ехографско изследване, трябва да си намериш добър ендокринолог. На мен ми помогна именно ендокринолог - д-р  Лозанов. Преди две години работеше в ендокринологията до Министерство на Земеделието. Чувала съм добри думи и за д-р Емил Начев също от ендокринологията до Министерство на Земеделието. Мисля, че там повечето са добри специалисти.
  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 011
Направили са ти фенестрация, което е голяма грешка според мен. Поликистозата е по скоро симптом, а не болест. Търсят се при4ините за нея. И на мен Минев искаше да ми прави фенестрация, ама не се дадох и слава Богу, защото при мен при4ината беше аденом на хипофизата и завишен пролактин. Като вкарах пролактина в норма и поликистозата из4езна.

Лупиана, съветвам те да се обърнеш към ендокринолог. В Пловдив много добри са проф. Павлов и доц. Орбецова.

Моя док е  против фенистрацията, докато има такива които все още са за и го правят! Аз му се доверявам, защото той е млад но много ерудиран като се интересува непрекъснато от опита на свои колеги в чужбина. Хубавото е, че не дай се Боже ако се стигне до инвитро на един по късен етап / което никак не е лошо стига човк да има финансовата възможност да си го позволи/ , яйчниците реагират много бурно и с малко лекарства се постига добра стимулация, която дава доста яйцеклетки. Иначе какво да кажа, освен 4е аз имам лека форма на поликистоза, въпреки че страничните действия като наднормено тегло, окосмяване, висок пролактин и т.н при мен ги няма, та от 4г и половина не мога да забременея, е имам си и проблем с тръбите но.....

sisiniq мисля че 1г и половина са достатъчно време за да се обърнеш към специална клиника по стерилитет, не си губи времето миличка с кварталните гинеколози, от опит ти го казвам. Тук има доста момичета които посещават такива в София, можеш да пишеш в седмичната темичка те ще те ориентират към имена.

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 11:20 от Dendy

# 27
  • Мнения: 51
Здравейте момичета.При мен сьщо се сьмняват за поликистоза.Но при мен няма силно изявени симптоми освен високи нива на Тестостерон ,Андростендион и DHEA.Правих допьлнителни изсл.-глюкозотолерантен тест,Кортизол и ЯМР-там всичко е наред.Имам редовен цикьл.Пия бромокриптин за леко висок пролактин.Сега ми назначиха лечение с СИОФОР-метформинов ходрохлорид.Нямам сериозно окосмяване(5,6 косьма).Мислите ли,че с помоща на това лекарство нещата ще влязат в норма.Дали ще мога да забременея нормално.Моля ви споделете вашия опит.Благодаря ви.Лек ден.

# 28
  • Мнения: 4 700
donika79, след лечение с метформинови медикаменти много жени са zабременели. Желая ти и при теб това да стане бърzо.

# 29
  • Мнения: 18
Здравейте момичета  ходих на ирисо-диагностик в Пловдив .Тя се казва Сашка Николова и чаках около 2 месеца за да ме прегледа.Изписа ми едни гранули които пия вече четвърти месец  .Тези хомеопатични  продукти докторката комбинира и с реални лекарства .За нея казват че е изключителен специалист даже фармацевтите като отида да търся нейни гранули казват"Самата Сашка Николова ли ви лекува,значи ще имате успех!!" А когато ме прегледа с ироскопа/май така се казва/ми каза всички диагнози които са ми поставяли лекари с много изследвания и прегледи.Днес бях на  вторичен преглед нямам вече кисти .И вече чакам 2 чертички:).

Общи условия

Активация на акаунт