ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ

  • 147 289
  • 795
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 400
Момичета, с поликистоза се забременява. Понякога дори и без лекарска намеса.
Желая скорошно забременяване, лека бременност и здраво бебче на финала

Да, така е - забременява се, дори без лекарска намеса. Пример съм за това.

# 46
  • Мнения: 5
Здравейте, бих искала да ви попитам дали има значение в кой ден от цикъла се правят изследвания на дехидроепианандростерон сулфат ( DHEA-S ), андростендион, тестостерон и свободен тестостерон. За  последния съм сигурна, че няма значение, но все пак да ви попитам. И също така има ли смисъл да правя изследвания на обикновения тестостерон? Преди 3 години имах съмнения за ПКЯ, то и сега си ги имам де и споделих с гинеколожката си, тя ме гледа с ехограф - нищо, прави ми изследване на свободен тестостерон - в норма и ми каза, че нищо ми няма. Няма да й лепя епитети на тази нарекла се себи си лекарка, но вече се притеснявам ( не че нещо се е променило от тогава ), но смятам да започна едно по едно да отхвърлям възможните синдроми, болести и пр. Чакам да й свърши на гинеколожката ми отпуската й, за да я посетя по други причини, но също така да се заемем и с това. Четох в една статия в интернет, че това са т. нар. контролни хормони, които трябва да се изследват. Мисля сама да отида в някоя от лабораториите, да ги изследвам и направо да й занеса резултатите и вече в зависимост от тях да направим някои по-задълбочени изследвания.

# 47
  • Мнения: 231
Beb4oo, на мен ми поставиха диагноза СПКЯ на базата на ехографски преглед на яйчниците и хормонални изследвания. По конкретно ЛХ, ФСХ, Естрадиол, Прогестерон, Тестостерон, ДХЕА-С. При мен резултатите от изследванията категорично насочваха към поликистоза - ЛХ и ФСХ много извън нормата и в неправилно съотношение един спрямо друг. Тестостеронът ми беше леко завишен, а ДХЕА-С горнограничен.Изследванията ги правих на 2-ри 3-ти ден от цикъла.
От дългогодишния ми опит с този синдром знам, че тестостеронът не е чак толкова показателен за поликистоза. При мен доста често си е бил съвсем в норма. Най-точни за диагностициране на СПКЯ са ЛХ и ФСХ, изследвани на 2-ри 3-ти ден от цикъла. Освен, че трябва да са в границите на реф. ст. се гледа и съотношението между тях. Трябва да са 1:1.
Високият пролактин или проблеми с щитовидната жлеза също могат да са причина за трудно забременяване. Мъжкият фактор също, както и проходимостта на тръбите... А понякога може да няма видима причина и пак да не става. При нас с мъжа ми се получи когато най-малко очаквахме.  baby_neutral
Дано не се окаже поликистоза  Praynig
И още нещо, бих те посъветвала първо да посетиш добър гинеколог-ендокринолог, който да ти назначи нужните изследвания, защото ако просто така отидеш в някоя лаборатория има вероятност да не направиш точните изследвания в правилния момент и само да си дадеш парите Peace

# 48
  • Мнения: 131
Хормоните се изследват в различни дни, в зависимост, какво искаш да разбереш от тях. Но щом първо искаш изследвания, а после лекарска консултация, то обясни в лабораторията и те ще ти кажат. Нарушение в хормоните може да има и при други заболявания освен СПЯ, така че не е добре сама да си поставяш диагноза. Успех и да пишеш какво става.

# 49
  • Мнения: 5
Здравейте, реших първо да отида на лекар и тя да прецени какви изследвания да ми прави, не че щях да се лекувам сама - абсурд, просто исках да спестя едно ходене, но реших, че няма смисъл да спестявам за сметка на здравето си. Тя сега е отпуска до края на месеца, след това ще ви пиша какво е станало.

kristi_vg, благодаря ти и на теб за изчерпателния отговор, само да кажа, че аз не се опитвам да забременея, а просто да опровергая/потвърдя едни съмнения, но не знаех къде другаде да пиша, тук поне знам, че пишат много жени и все някоя ще ми обърне внимание. Пък и след време може и да се реша да стана майка.

# 50
  • Мнения: 9 382
Цитат
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТО ОТ ФОРУМА, ПРЕЗ ПОСЛЕДНАТА СЕДМИЦА ИЗЧЕТОХ ВСИЧКО В НЕТА И НЕ МОГА ДА СЕ УСПОКОЯ, ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!
СПОРЕД ГЕНЕКОЛОГА МИ ИМАМ ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ, КОИТО НЕ СЕ ОПРАВЯТ И СЛЕД КУРС НА ЛЕЧЕНИЕ С ДИЯНЕ 35, ПРЕДЛАГА МИ ЛАПАРОСКОПИЯ. СТРАХ МЕ Е?
ДА Я НАПРАВЯ ЛИ ИЛИ НЕ И КАКВА Е ГАРАНЦИЯТА ЧЕ СЛЕД НЕЯ НЕЩАТА ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СИВЕТ.
   
  Хич не се замисляй а действайПоложението може да се влоши ако не предприемеш мерки Hug

# 51
  • Мнения: 131
Цитат
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТО ОТ ФОРУМА, ПРЕЗ ПОСЛЕДНАТА СЕДМИЦА ИЗЧЕТОХ ВСИЧКО В НЕТА И НЕ МОГА ДА СЕ УСПОКОЯ, ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!
СПОРЕД ГЕНЕКОЛОГА МИ ИМАМ ПОЛИКИСТОЗНИ ЯЙЧНИЦИ, КОИТО НЕ СЕ ОПРАВЯТ И СЛЕД КУРС НА ЛЕЧЕНИЕ С ДИЯНЕ 35, ПРЕДЛАГА МИ ЛАПАРОСКОПИЯ. СТРАХ МЕ Е?
ДА Я НАПРАВЯ ЛИ ИЛИ НЕ И КАКВА Е ГАРАНЦИЯТА ЧЕ СЛЕД НЕЯ НЕЩАТА ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СИВЕТ.
   
  Хич не се замисляй а действайПоложението може да се влоши ако не предприемеш мерки Hug

Тук има много и все различни мнения за лапарото, аз лично съм за, но ако толкова те е страх от него можеш първо да опиташ с други лекарства и ако и те неподействат, чак тогава операция. Можеш ли обаче да събереш смелост - действай!

# 52
  • Мнения: 173
Здравейте момичета,

диагнозата ПКЯ как се поставя,може ли само с ехографски преглед да се види?

А някой може ли да каже какви са симптомите...

# 53
  • Мнения: 9 382
Цитат
Здравейте момичета,

диагнозата ПКЯ как се поставя,може ли само с ехографски преглед да се види?

А някой може ли да каже какви са симптомите...
Да,диагнозата се поставя след ехографски преглед.
По нередовния цикъл се усъмних,че с мен се случва нещо.
Отидох на доктор за цикъла ,а то се оказа ПКЯ.
 

# 54
  • Мнения: 173
Под нередовен цикъл какво визираш? Закъсняващ(с различна продължителност) или често отсъстващ,в смисъл да ти прескача...

 Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

# 55
  • Мнения: 9 382
Цитат
Под нередовен цикъл какво визираш? Закъсняващ(с различна продължителност) или често отсъстващ,в смисъл да ти прескача...
Или не ми идваше по два-три месеца,или ако ми идваше,то беше през 6 дни. Tired

# 56
  • Мнения: 131
Здравейте момичета,

диагнозата ПКЯ как се поставя,може ли само с ехографски преглед да се види?

А някой може ли да каже какви са симптомите...

Може само със снимка, а симптомите са най- разнообразни и могат да са различни при всеки.

# 57
  • Мнения: 910
Здравейте,имам здравословен проблем , който е свързан с много нередовен цикъл (през 2-3 мес.), обилно окосмяване,което постоянно обхваща все повече зони по тялото и лицето и напълняване.Бях при ендокринолог и гинеколог,направих излседвания на всички хормони,но те са в норма,без иключение.Нямам киста на яйчника,нямам проблем с щит.жлеза,всичко е наред , а ги имам проблемите и никой не ми казва някаква причина.Така и нямам диагноза.Предписаха ми Femicur,пих го 6 мес.,но няма ефект и този път от месец февруари до днешна дата нямам цикъл.Просто не знам какво да правя,моля да ми препоръчате някой много добър специалист (по възможност от Пловдив) и да се намери решение на този проблем.Моля ви,помагайте,много съм притеснена.

# 58
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен момичета.Аз също съм с поликистозни яйчници.Със съпруга ми правим опити за бебче от ноември,но все още нищо.Правена ми е фоликулометрия,която показа че нямам ову.През март имах стимулация с меногон-но пак нищо.Правили сме спермограма и цветна снимка-там всичко е окей,но бебо все още го няма.Всеки месец се тъпча с Дуфастон,защото цикъла без него въобще никакъв го няма.Ще следя с интерес темичката и ще се допитвам до мнението ви по този проблем.За сега чао

# 59
  • единственото село с трамвай и без гробище
  • Мнения: 1
А има ли разлика между поликистозни и склерокистозни яйчници?

Общи условия

Активация на акаунт