Удряли ли сте някога децата си?

  • 19 040
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
гласувах за последната опция.Удряла съм го,когато виждам че с думи не мога да се справя.Но имам чувството,че в последно време нарочно прави каквото си е наумил и явно метода със шамрите няма никакъв ефект.Но на моменти нервите ми не издържат и изяжда по 1 шамар. Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 1 941
Второто... и го отчитам като грешка и проблем, върху който се опитвам да работя. Rolling Eyes

# 47
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Удряла съм, не един път. Не се гордея с това, по принцип не одобрявам и не вярвам в боя, като възпитателно средство. Мога да кажа, че не е имало и голям ефект при нас. Даже се опасявам, че малко или много съм "научила" детето си да удря когато е ядосано.
Синът ми е много темпераментен и понякога нервите ми просто не издържат  Embarassed.

# 48
  • София
  • Мнения: 13 203
Знам, че има много теми по въпроса, но анкета не открих. А ми е много интересно количественото съотношение между мненията. Моля ви, бъдете откровени.
Резултатите можете да видите само след гласуване, за да не се повлияете от тях. Много благодаря на всички, които ще се включат.

А не взимаш ли предвид възрастта на детето? Защото аз 8 месечното бебе никога не съм удряла, но 5 и половина годишна калпазанка яде бой  Wink

# 49
  • Мнения: 643
Права е модераторката,след 1,5 г. започват да ти лазят по нервите.
Някакво бебе до 1 год. и да го удариш,нищо няма да разбере.
Аз пляскам баткото по дупето,защото много тормози сестра си.За играчки,за храна,абе за всичко.

# 50
  • Мнения: 1 896
Vache,
Има резон в това, което казваш, но въпросът ми е по-скоро насочен към нагласите на родителите, тоест дали са склонни да приемат или не такъв вид наказание. Моята позиция например е принципна и не е различна за дъщеря ми на 9 месеца и сина ми на 3 и половина засега.
Но въпросът е интересен, защото като бяхме деца, мен са ме шамаросвали инцидентно, а сестра ми не. Сигурно е било защото и аз съм я тормозела нея, но ето това е разлика при две деца в едно и също семейство. Както и да е, тук не мога да влизам в подробности за причини и възраст, интересува ме преди всичко приемливостта на шамарчетата.

# 51
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз пляскам баткото, когато друго не помага. Но когато беше малък намаше нужда да го бия. Той какво разбираше тогава, че да го удрям.

# 52
  • Мнения: 2 116
Второто.......... Confused

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Втора опция, но не в момент на афект, а за да му привлека вниманието, ако не иска да ме чуе. Не обичам жестокостта - а я виждам често. Разбирам защо го правят - но и детето усеща, че възрастният до него не може да му бъде защитник, какъвто то очкаква да бъде и ефектът е обратен.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да удрям я когато се налага. Не е често, но се случва.

# 55
  • Мнения: 2 467
Веднъж. После и аз ревах. Стана ми много гадно Sad

# 56
  • София
  • Мнения: 13 203
Vache,
Има резон в това, което казваш, но въпросът ми е по-скоро насочен към нагласите на родителите, тоест дали са склонни да приемат или не такъв вид наказание. Моята позиция например е принципна и не е различна за дъщеря ми на 9 месеца и сина ми на 3 и половина засега.
Но въпросът е интересен, защото като бяхме деца, мен са ме шамаросвали инцидентно, а сестра ми не. Сигурно е било защото и аз съм я тормозела нея, но ето това е разлика при две деца в едно и също семейство. Както и да е, тук не мога да влизам в подробности за причини и възраст, интересува ме преди всичко приемливостта на шамарчетата.

Ами какво да ти кажа.. до детето е. И на мен не ми се иска да я бия и като е била на 8 м. не съм си и помисляла, че ще го правя, обаче... Нямам друго дете да мога да преценя, но от това, което чета стигам до извода, че е до дете. Моето е много вироглаво, темпераментно и импулсивно. Това до някаква степен ни конфронтира, защото аз съм същата и се получава много напечена ситуация понякога. Знам, че когато я удрям няма ефект относно проблема, но разчиства атмосферата... Не искам да я удрям и й го казвам, но понякога хем моите нерви не издъжрат, хем тя умишлено ме дразни. На нейната възраст го прави напълно съзнателно  Laughing

# 57
  • Мнения: 24 467
Не. Това не е допустима и необходимо възпитателна мярка за мен, т.е. въобще не е такава. Не е и допустимо и необходимо наказание. Телесните наказания не приемам по никакъв повод, за никого. Това си е само изтърване на нерви с непостигане на положителни резултати или, както съм чела "насилие от по- големия и по- силния над по- малки я и по- слабия".
И не го казвам от позицията на човек с едно малко бебе- имам две деца- на осем и на две години. Така че знам какво говоря, както и знам, че това е напълно възможно и по силите на обикновения човечец, като мен, да речем.

# 58
  • Мнения: 1 517
Шамаросването понякога си има своя възпитателен ефект, стига да е с мярка.
Баткото съм го била жестоко 2-3 пъти - има голяма уста, много се звери и ме е изкарвал от равновесие.
Малката също 1-2 пъти я опатках здраво (но не така, както него).
Колкото по-малки са били, толкова повече шамари са отнасяли. От мнооого дълго време даже не ми е идвало наум да използвам този метод. Оправяме се с говорене, с наказания, с крясъци понякога.

Определено не се гордея с това. И ако можеше да върна времето назад, това щеше да е единственото нещо, което ще променя в жовота си - тези няколко случки.

# 59
  • Мнения: 1 447
Много рядко, но се е случвало. Плескала съм го по дупето и по ръчичката. Много съжалявам, а и си дадох сметка, че няма абсолютно никакъв ефект.
Аз съм постъпвала по същия начин,но вече наказвам от любими неща.Примерно не и давам да гледа детско,да яде сладолед и т.н при нас определено наказанието има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт