за едно дете,баба,майка,улица..и аз там

  • 2 911
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
ами на такова бих му прожектирала няколко филма zа катастрофи, жертви и какво остава от теб, като попаднеш под гумите и бих го питала дали ще му е мног оинтересно тогава да раzиграва баба си, zащото zнае , чЕ тя не може да го стигне.
Пък ако ще да сънува кошмари просто.

 Точно това правих миналия ден, и  наистина имаше ефект. Свекърва ми взима малката от градина, и тя изобщо не я слуша - хуква да бяга, пресича сама... пълен ужас. Когато е с мен или баща си, никога не прави така, винаги е за ръка, когато пресичаме. Та много мислих какво да направя, и накрая ми хрумна да потърся в нета катастрофи с ясното съзнание, че мога да я стресирам. Поех този риск, тя спря да бяга от баба си, а кошмари изобщо не е имала.

# 16
  • Мнения: 6 461
Нормално е да говориш с майката при положение ,че си дръпнала дето й от улицата ,а още повече ,че ситуацията се повтаря.

# 17
  • Мнения: 4 433
Мисля, че по-добрия вариант е наистина да говориш с майката. Аз също бих искала да зная, ако това е моето дете.
Съгласна съм Peace кажи и!!!

# 18
  • Мнения: 2 587
Мисля че наистина трябва да говориш с майката.Лично аз съм била в положение почти същото както и тази майка и се радвам че се намериха хора да ми кажат.

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рядко съм виждала деца, които да слушат баби и дядовци. С тях са като отвързани, а и възрастните не правят нищо по въпроса.
Миналата седмица една баба ме помоли да си тръгнем, за да може да си прибере и тя внука. Беше се залепил за моя трол и не искаше да си ходи. Като я видях колко е изморена, подбрах си челядта. Рано ни беше, но ми стана жал. Едва се тътреше, жената.
Виждала съм и малко дете, което удря дядо си с голяма, метална кола. С всичка сила. А дядото търпи.
Съмнявам се, че родителите на тези деца подозират как се държи поколението им. Често възрастните хора не смеят да кажат.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 9 052
Виждала съм и малко дете, което удря дядо си с голяма, метална кола. С всичка сила. А дядото търпи.
 


Ти не можа ли да му отвъртишедин на лапето? Аз съм против физи;Еската разправа с деца ,  вси;ко търя, но в такива слу;Аи да удря дядо си ...

# 21
  • Монтана
  • Мнения: 220
И аз мисля,че трябва да се говори с майката.Изпадала съм в ситуация да ми казват съседи,че Ивайло пресича улицата без много,много да се оглежда[тогава беше на 8 години].Бях много благодарна и естествено взех съответните мерки.  newsm12

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Бих уведомила майката какво се случва с детето когато е с баба си. Да си взима мерки и решения сама след това, но нека да има едно наум.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Кво правим,момичета,в такъв случай? Говорим ли с майката по въпроса?

Аз бих говорила.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 456
Да наистина родителите трябва да знаят!

А, какво казва бабата по въпроса?
След като не е за пръв път все трябва да е осъзнала,
че живота на детето е в реална опасност ако продължава тази гоненица.
Не ми се вярва да не го разбира. newsm78

Аз мисля, че ако няма друг вариант,
бабата може да ползва количка. Казваш, че детето е 3-4 годишно.
Така, че поне за този преход през парка и улицата би могло.

Или пък някой от семейството да се опита да поговори и с детето
за опасностите, ако се държи така  и че това съвсем не е игра.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Да,аз бабата я питах (толкова се притесних,че си позволих да разпитвам) тя ли го гледа и как успява да го гледа,като то въобще не слуша,а тя промърмори,че само сега го взела от градината.
А с детето ви казвам,въобще не направих контакт. Кляках до него да ме погледне в очите, говоря да го залъжа с нещо,докато бабата ни настигне,то въобще не ме поглежда,само се дърпа и се смее. Като хукна вече на платното към колите,си позволих да го сграбча за ръката,то веднага падна на земята и взе да пищи :неее.
А бабата,като ни настигна, му хванах ръчичките и взех да го играя лоша и да му се карам да слуша баба си...нищо,никакъв контакт...честно казано допускам,че може да е с психичен проблем  (
Детето е здраво и силно,трябваше да го стисна здраво,за да го пренеса през улицата.Бабата въобще не може да му се опре (да го върже в количка примерно)
Ако видя майката,ще говоря с нея,само че не знам кога ще бъде -само един път съм я виждала,а и детето не играе в парка.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 033
Задължително говори с майката, ще й направиш услуга, все пак става въпрос за живота на детето.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  Кажи на майката - преди два дни ми казаха за подобна случка с моя син. Така аз имах нагледен и плашещ пример, върху който за пореден път да говорим, а у Мартин се затвърди убеждението, че от майка му нищо скрито не остава  Mr. Green.

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Определено й кажете. Това дете прави горката си баба на маймуна само, защото може... а може би просто се надява мама да разбере и да започне тя да го взема... Каквато и да е причината, поне трябва да знаят, че всяко прибиране подлага на опасност живота на детето...

# 29
  • Мнения: 5 577
Ужасът е пълен, сега като са сборни групи навсякъде е пълно с деца с баби и дядовци на преклонна възраст /то хората нямат избор де, все някой трябва да ги гледа/.
Никакъв контрол, просто потрисащо - ние родителите трябва да знаем, че им е трудно и да им спестяваме тези неистови усилия.

 Confused И аз редовно пресичам с чужди деца, като се засилят с едни тротинетки и колела.  Shocked

Майка ми е на 45 години, внука е на 4 години, тя самата каза, че 10 години по-късно не би могла да се оправи с него, и е щяла да откаже гледане ...
Моя син съм го пускала с баба ми и дядо ми / негови пра-/ по на 70 години няколко пъти да изфукат на себеподобните, но само по главната улица, където няма коли.

Общи условия

Активация на акаунт