Има ли, знаем ли ги ?

  • 4 455
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 154
Не знам дали все още има годни за употреба по предназначение бомбоубежища  newsm78. Помня, че едно такова в Търново (до факултета по изобразително изкуство) мноооого отдавна, в зората на демокрацията, го превърнаха в дискотека (не се сещам как се казваше дискотеката, обаче - еееех, старост-нерадост). Предполагам, че голяма част от тези съоръжения се използват за други цели.

# 31
  • Мнения: 71
Мазетата на блока в който живея са предвидени за бомбоубежища, или по- скоро трябва да кажа са БИЛИ предвидени за такива. Майка ми чак се беше изказала- ядрени   hahaha . Навремето имаха едни метални капаци на прозорците, с едни врътки от вътрешната страна за херметично затваряне...уж...дрън дрън.
Сега половината капаци ги няма, другата половина са надупчени с дрелка - да влизала светлина в коридорите на мазето clean  Rolling Eyes . Това в Ямбол (между другото). 100 на 100 има и из града, но кой ти ги знае, най- вероятно под община, болница... Едно време по Гражданска ни замъкнаха в столовата под даскалото - ама убежище един път, поне храна има  Mr. Green .

Едно знам аз- дано НИКОГА не се налага, че така ще си отидем - със или без убежища.  Rolling Eyes newsm43

Общи условия

Активация на акаунт