Планирате ли живота си

  • 3 888
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 769
Любимата ми приказка по този въпрос: 'Как можеш да разсмееш Господ - като му разкажеш за плановете си.' Peace

п.п... сега видях, че и нагоре са отговорили така..

# 31
  • Мнения: 251
 Дали планирам живтоа си...Не! Обичам  например  да планирам следващата седмица, макар че  доста често има изненади...не планирани!   Mr. Green  Така че  от много планиране файда няма.

# 32
  • Мнения: 4 068
И аз уж планирах и премислях и гласях нещата, но вече не. Нещата, които ми се случиха в последно време ме научиха, че плановете ги има, за да се провалят или модифицират във времето. Сега не искам да планирам. Е, имам най-общи виждания как бих искала да живея и какво бих искала да съм постигнала след година-две, но твърди планове-не. Човек се учи докато е жив както знаете, а мен последните няколко месеца ме научиха на много неща, едното от които е да се наслаждавам на момента и да си нося новите дрехи, защото утре може да е съвсем различно.

пп. Баси, започнала съм да звуча песимистично. Не ми е в стила принципно.

# 33
  • Мнения: 919
Като се замисля,май не. Rolling Eyes
Хайде за няколко месеца напред,най-много година -да,но общо взето винаги си променям плановете Peace

# 34
  • Мнения: 830
Опитвам се, но никога не знам какво ми е подготвила съдбата,тя винаги има последната дума.

# 35
  • Мнения: 5 710
След почивка в планирането започнах отново, да. Планът ми е за следващите 3г.
Промените и неочакваните събития са нормално нещо, планът може да се променя, но без него не виждам смисъл.

# 36
  • Мнения: 71
Отказах се. Вече съм го ударила само на мечти и леко побутване на съдбата в посока, в която ми изнася.

# 37
  • Мнения: 600
планирам всичко. служебният ми тефтер е планиран поне за 6 месеца напред, а покрай това и личния - почивка, доктор, пазар, плащане на сметки - всичко е на определен лист в тефтера.

не се чувствам зле, това ми създава стабилност и сигурност. почти нищо не ми нарушава плановете, сами сме с детето през по-голямата част от времето и няма кой да ми смути графика Mr. Green

# 38
  • Мнения: 7 110
Планирах преди животът да ме включи в планирането.

# 39
  • Мнения: 1 517
Най-дългосрочния ми план беше за 10г напред: като реших да се бракувам на 19 си планирах за следващите 10-ина години да се изуча, да родя 2 деца и натрупам стаж. Стана. Иначе подробности кое дете кога, къде и кога ще работя не съм планувала.  И двата пъти решихме на момента, че искаме дете и те взеха, че станаха веднага  Grinning
Обикновено си правя по-мащабни, по-глобални планове, нещо като рамка. Колкото пъти съм изпадала в подробности около плануването на нещо, толкова пъти все нещо не става по плана (не, че се проваля, даже по-хубаво се нареждат нещата, но не е според плануването). А за ежедневието специално съм цар на импровизациите.
Рядко, когато имам много задачи за през дена и ходене насам-натам си правя някакъв график кое-кога-как, но грубо.

Хубаво е човек да е организиран и да си прави планове понякога. Но трябва да умее и да импровизира, защото ако си свикнал на 100% с график не се знае в кой момент живота ще ти затрие графика и...

Човек предполага, Господ разполага.

# 40
  • Мнения: 958
Никога не планирам. В редките случаи, когато реша да се пробвам, все ще се намери някой, да ми провали плановете!
Ето сега едно море не мгоа да се организирам да планирам Simple Smile
Преди винаги ставах, взимах багажа и тръгвах. Без значение къде.
Сега с детето не знам.
Освен пак да тругнем така и където ни хареса да отседнем  newsm78

# 41
  • Мнения: 311
Планирам доста, на моменти се усещам, че по скоро мечтая. Така се получава, че сме зависими от други хора,  обстоятелства и най вече здраве. Тази година плановете които си бях предначертала се отложиха заради здравеословен проблем. Остава ми само да мечтая.

# 42
  • Мнения: 1 491
"Сметки без кръчмар" вече не правя. Никога не е било да сме запланували нещата и да не се провалят, видоизменят и променят ... За това вече си поставяме "рамката" за месеца, пък всичко друго на момента решаваме.

# 43
  • Мнения: 1 517
Между планирането и мечтите разликата е огромна (и много тънка, може би).
С мечтите понякога се оливам  Mr. Green , но нали са безплатни.

# 44
  • Мнения: 311
 С мечтите понякога се оливам  Mr. Green , но нали са безплатни.

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт