Планирате ли живота си

  • 3 889
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Повечето хора планират деня,месеца,годината.Мислят години напред какво ще направят,как ще го направят и т.н. За мен честно казано това е изгубено време.Планираш нещо и като дойде планирания миг-хоп изниква някакво непредвидено обстоятелство и плана се проваля.И тогава започва повторно планиране ... и така до безкрай.Как мислите,трябва ли да живеем по план или да мислим 5 минути напред?

# 1
  • Мнения: 2 622
планирам съвсем близкото бъдеще(до седмица,две),и то в най-общи линии

# 2
  • Мнения: 840
Ами общо взето планирам. Не чак за далечното бъдеще, ама си имам някакви планове за живота. Дано се реализират  Peace

# 3
  • Мнения: 223
планирам, само в най-близко бъдеще..седмица ,2...месец...
вече не смея да правя прогнози за нещо по-далечно
напоследък мноого ми се натрупа  Confused, от което ме боли...от загуба ....

затова- в момента съм на "яж, пий и си носи новите дрехи, че не се знае дали ще дойде утре"
  Tired

# 4
  • Мнения: 1 447
Не планирам нещата за повече от седмица,не виждам смисъл.Имала съм планове които доста често се провалят,затова почти не правя  особено в далечното бъдеще.

# 5
  • Мнения: 516
Не. Живея щастливо.

# 6
  • Мнения: 2 448
Искам да мога да планирам, но за съжаление не се получава.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 388
Не. И така ми е по-добре, плановете ми не се провалят.

# 8
  • Мнения: 70
Животът е това, което става, докато ние кроим други планове Simple Smile
Не помня на кого беше тази мисъл, но аз постоянно кроя планове и те постоянно търпят наложена от външни фактори модификация.

# 9
  • Мнения: 3 268
Животът е това,което ти се случва,докато си правиш планове за него.В този ред на мисли,не обичам много да планирам.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Общо взето ДА!Но плановете най-вече са за близкото бъдеще

# 11
  • София
  • Мнения: 351
Не.Защото като планирам нещо, накрая се случва точно обратното Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 352
Да, планирам и много рядко плановете ми се провалят. Обмислям и резервни варианти, в случай на провал. Така ми е по-лесен и подреден живота и не се оставям на течението.

# 13
  • Мнения: 95
"Живота е това, което ни е случва докато кроим планове за него" Джон Ленън
Да обичам да планирам някои моменти в живота си, но се сещам честичко за по - горе посоченото!

# 14
  • в Низината
  • Мнения: 705
Преди си правех планове за далечното бъдеще. Сега - най-много за месец-два напред, но рядко. Обстоятелствата в настоящия момент не ми позволяват да планирам за повече от седмица.

# 15
  • Мнения: 354
Уж да, уж си правя и резервни планове , ако нещо се издъни, ама не винаги успявам  Confused 
Често ми се налага да действам бързо и адекватно точно на мига.
Е, колко е било правилно само времето показва.

# 16
  • Мнения: 604
До преди два месеца планирах живото си,
но ми се случи нещо ужасно, което ме научи
да живея за мига Peace·

# 17
  • Мнения: 3 367
Da,nauчих се тук по редица причини.
Планирам ваканции поне 6м предварително,пътувания до Европа дори повече,за да учат в добър район планираме купуване на къща около 2 г преди да е наложително. РДни планирам около месец преди събитието,както и гости,ББКю-та и подобни (тогава каян хората). В професионален план съм понв 1 година напред защото има конференции които искат да им кажеш какво ще говориш най-малко 6 м преди самата конференция. Та битието определя съзнанието,изисква се от мен-планирам,след като се научих да го правя добре ми е много полезно

# 18
  • Мнения: 154
Тц  Naughty . Не мога да си го позволя. Особено неприятно е чувството да планираш нещо, а то да се прецака.

# 19
  • Мнения: 49
Уф, това ми е болна тема. Нещо ми се струва, че никак нямам идея как да си планирам живота. Догодина се дипломирам обаче бъдещето в съзнанието ми е... твърде фантасмагорично и нереално  smile3516 Та по темата - очевидно не планирам, което обаче не е никак лошо да се свърши тези месеци  smile3508

# 20
  • Мнения: 411
Планирам в общи линии - утре вечер,излизане с приятели,другата седмица - посещение при козметик...но до там!Харесва ми да планирам за дълго време напред,но не всички дни,а просто някакво събитие...знам ли...

# 21
  • Мнения: 2 478
Планирам най-много за седмица напред.Не си позволявам повече,защото тези планове са свързани и с други хора.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да винаги съм планирала всичко и то с доста време напред.Свикнала съм да контролирам живота си , но понякога нещата не стават така както ни се иска
за съжаление  Sad

# 23
  • Мнения: 468
Не, нищо не планирам, но така и не се научих да внимавам какво си пожелавам smile3538.

# 24
  • Мнения: 1 259
Ами планирам, за близките  2 години...

# 25
  • Мнения: 936
Най-лесният начина да разсмееш Господ е като му разкажеш за плановете си.
Не точно планирам, но имам идея как искам да се случат нещата. Ако по-рано ми се отвори възможност, я грабвам веднага. Старая се да използвам максимално и настоящето!

# 26
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 221
не. животът така ме научи. не планирам по-далеч от ден напред.

# 27
  • Мнения: 3 720
Не, нищо не планирам, но така и не се научих да внимавам какво си пожелавам smile3538.
Joy
И краткосрочните, и дългосрочните ми планове обикновено се провалят с трясък. Разсмивам не само господ, но и себе си. Laughing

# 28
  • Мнения: X
Не, не планирам живота си.

# 29
  • Мнения: 398
Да.Планираме си го,но винаги имаме вариант Б.Ако се случи нещо да можем да реагираме.
Разбира се,че се получават и фалове,но Слава Богу никога не е било нещо толкова фатално,че да не можем да реагираме.

# 30
  • Мнения: 769
Любимата ми приказка по този въпрос: 'Как можеш да разсмееш Господ - като му разкажеш за плановете си.' Peace

п.п... сега видях, че и нагоре са отговорили така..

# 31
  • Мнения: 251
 Дали планирам живтоа си...Не! Обичам  например  да планирам следващата седмица, макар че  доста често има изненади...не планирани!   Mr. Green  Така че  от много планиране файда няма.

# 32
  • Мнения: 4 068
И аз уж планирах и премислях и гласях нещата, но вече не. Нещата, които ми се случиха в последно време ме научиха, че плановете ги има, за да се провалят или модифицират във времето. Сега не искам да планирам. Е, имам най-общи виждания как бих искала да живея и какво бих искала да съм постигнала след година-две, но твърди планове-не. Човек се учи докато е жив както знаете, а мен последните няколко месеца ме научиха на много неща, едното от които е да се наслаждавам на момента и да си нося новите дрехи, защото утре може да е съвсем различно.

пп. Баси, започнала съм да звуча песимистично. Не ми е в стила принципно.

# 33
  • Мнения: 919
Като се замисля,май не. Rolling Eyes
Хайде за няколко месеца напред,най-много година -да,но общо взето винаги си променям плановете Peace

# 34
  • Мнения: 830
Опитвам се, но никога не знам какво ми е подготвила съдбата,тя винаги има последната дума.

# 35
  • Мнения: 5 710
След почивка в планирането започнах отново, да. Планът ми е за следващите 3г.
Промените и неочакваните събития са нормално нещо, планът може да се променя, но без него не виждам смисъл.

# 36
  • Мнения: 71
Отказах се. Вече съм го ударила само на мечти и леко побутване на съдбата в посока, в която ми изнася.

# 37
  • Мнения: 600
планирам всичко. служебният ми тефтер е планиран поне за 6 месеца напред, а покрай това и личния - почивка, доктор, пазар, плащане на сметки - всичко е на определен лист в тефтера.

не се чувствам зле, това ми създава стабилност и сигурност. почти нищо не ми нарушава плановете, сами сме с детето през по-голямата част от времето и няма кой да ми смути графика Mr. Green

# 38
  • Мнения: 7 110
Планирах преди животът да ме включи в планирането.

# 39
  • Мнения: 1 517
Най-дългосрочния ми план беше за 10г напред: като реших да се бракувам на 19 си планирах за следващите 10-ина години да се изуча, да родя 2 деца и натрупам стаж. Стана. Иначе подробности кое дете кога, къде и кога ще работя не съм планувала.  И двата пъти решихме на момента, че искаме дете и те взеха, че станаха веднага  Grinning
Обикновено си правя по-мащабни, по-глобални планове, нещо като рамка. Колкото пъти съм изпадала в подробности около плануването на нещо, толкова пъти все нещо не става по плана (не, че се проваля, даже по-хубаво се нареждат нещата, но не е според плануването). А за ежедневието специално съм цар на импровизациите.
Рядко, когато имам много задачи за през дена и ходене насам-натам си правя някакъв график кое-кога-как, но грубо.

Хубаво е човек да е организиран и да си прави планове понякога. Но трябва да умее и да импровизира, защото ако си свикнал на 100% с график не се знае в кой момент живота ще ти затрие графика и...

Човек предполага, Господ разполага.

# 40
  • Мнения: 958
Никога не планирам. В редките случаи, когато реша да се пробвам, все ще се намери някой, да ми провали плановете!
Ето сега едно море не мгоа да се организирам да планирам Simple Smile
Преди винаги ставах, взимах багажа и тръгвах. Без значение къде.
Сега с детето не знам.
Освен пак да тругнем така и където ни хареса да отседнем  newsm78

# 41
  • Мнения: 311
Планирам доста, на моменти се усещам, че по скоро мечтая. Така се получава, че сме зависими от други хора,  обстоятелства и най вече здраве. Тази година плановете които си бях предначертала се отложиха заради здравеословен проблем. Остава ми само да мечтая.

# 42
  • Мнения: 1 491
"Сметки без кръчмар" вече не правя. Никога не е било да сме запланували нещата и да не се провалят, видоизменят и променят ... За това вече си поставяме "рамката" за месеца, пък всичко друго на момента решаваме.

# 43
  • Мнения: 1 517
Между планирането и мечтите разликата е огромна (и много тънка, може би).
С мечтите понякога се оливам  Mr. Green , но нали са безплатни.

# 44
  • Мнения: 311
 С мечтите понякога се оливам  Mr. Green , но нали са безплатни.

 Simple Smile

# 45
  • Мнения: 121
Не.Защото като планирам нещо, накрая се случва точно обратното Simple Smile
и при мен е така  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 4 753
Поне малко трябва да планирам... Като теглих заем, планирах да го връщам...

# 47
  • Мнения: 247
Да донякъде. Задължително е да планираш, макар и понякога да ти се случват апокалиптични промени.  Не можеш да предвидиш кога ще умреш, кога ще пипнеш тежка болест, кога ще фалираш, кога ще спечелиш от тото . Те са в графа "непредвидими".Но да стоя и да чакам като овца да ми дават насока - а не!Планираш и действаш, каквото дойде за  добре - добре дошло, /нали за това са завоеванията и успехите/, каквото не е добре в кошчето за боклук!/но със съответната поука, за да не ме повтаря отново/Отвреме навреме почивчици, но и те са планирани. Иначе в книгите описват да съставим  план А, ако не сработи да задействаме план В и т.н.
Явно е въпрос на усъвърщинстване, някои се учат бързо! Шапка свалям на стратезите!

# 48
  • Мнения: 180
Понякога си мечтая, планирам, обмислям, но винаги остава варианта, нещо отстрани (съдба ли, какво ли) да потърква ръце самодоволно и да си казва: "Планирай си, не ми пречиш, ама накрая може да не стане на твоята."  smile3508

# 49
  • Мнения: 592
В краткосрочен план - ДА, в дългосрочен - НЕ

# 50
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
колкото пъти се опитам да планирам нещо  котка ми минава път и не се получават нещата

# 51
  • Smallville
  • Мнения: 994
Никога не оставям нищо на случайността,винаги имам план,кога А,кога В,но винаги зная какво искам да се случи днес,утре или в края на седмицата.Не обичам да отлагам.По един или друг начин винаги постигам намисленото.Е,не мога да предвидя непредвидимото,но се моля да не дава Господ....
Винаги са ми били чудни хората които казват,"Не знам какво ще правя утре".Ако ти не знаеш,кой знае Thinking

# 52
  • Мнения: 32
Бях царица на плановете, ама живота ми показа, че плановете са затова да се развалят.  Confused

# 53
  • Мнения: 2 386
Не планирам, а бих искала. Това очудва повечето хора, но аз се чувствам по-добре така.

# 54
  • Мнения: 1 710
Аз, че планирам, планирам. Друг е въпросът, че плановете ми често се разминават с реалността. Може би не си правя плановете достатъчно добре, не знам. Въпреки, че често нещата не вървят по план, мисля че е безотговорно за хора със семейство и деца да не планират парите си, времето, бъдещето и т.н.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Уж все планирам,но нещата невинаги стават такива,каквито сме ги намислили,така че общо взето мога да си намисля програма за 1-2 дни и ако стане-стане,ако не-здраве да е.С две думи-не планирам.

# 56
  • Мнения: 6 206
Личен план - Не
Професионален - постоянно, иначе как ще се развивам.

# 57
  • Мнения: 6 992
Планирам в много далечен план, ама какво от това, плановете ми рядко се получават.
И много се дразня, като не стане. Laughing

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
По -скоро не, защото напоследък ми се провалят плановете и се ядосвам повече .Май  е по -добре нещата да се решават на мига

# 59
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Непрекъснато - и в кратък и в далечен план. И непрекъснато променям детайлите на плановете. Голямата рамка отнема повече време, но и тя не е статична.

# 60
  • У дома !
  • Мнения: 700
Да планирам,но много бавно стават нещата....е поне не се провалят......по малко,но сладко ми казва майка ми Wink

# 61
  • Мнения: 662
Планирам в много далечен план, ама какво от това, плановете ми рядко се получават.
И много се дразня, като не стане. Laughing

И при мен е така. Tired

# 62
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Планирам, да.
Има ли промени- нагаждам плана. И така.
Като цяло обичам горе- долу да знам какво, къде, кога...

# 63
  • Мнения: 4 733
Иска ми се, но не се получава. Чертая някакви щрихи, колкото да се усещам битието си подвластно едниствено на моите решение и действия, но уви не е така...

# 64
  • MUC
  • Мнения: 297
Планирам, да. Гледам плановете ми да са гъвкави и винаги да имам план Б, за да съм в състояние да реагирам на изненади. Но планирането ми дава чувство за организираност, позволява ми да не губя твърде много време в чудене "Ами сега?" и да насочвам усилията си що-годе в правилната посока.
Преди бях адски неорганизирана и това ми навличаше много проблеми, та по едно време реших да пробвам все пак с планирането.  Simple Smile Иначе съм импровизатор по душа.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 064
Планирам, но умерено, с идеята, че може и да не стане така. Т.е. плановете са пожелателни. Не страдам особено, ако се осуетят.

# 66
  • Мнения: 3 423
Доброто планиране пести и
време, и нерви, и дори пари.

# 67
# 68
  • Мнения: 5 940
Пробвала съм, не мога. Вече и не искам.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Чак живота си не го планирам. Ако може да се каже, че планирам нещо, то е по-скоро оперативно, а не толкова стратегически. Имам представа какво и как искам да направя за по-дълъг период от време, но с времето се научих, че случайността има значение и може да преобърне всякакви планове, независимо дали в желана или нежелана посока. Най-важните събития в живота ми нямат нищо общо с планирането - нито учих по план, нито се омъжих по план, нито родих по време и брой деца по план, нито работя по план.

# 70
  • Мнения: 689
Израстнах в семейство, в което всичко се плануваше, всяко нещо което правех беше по график - дата, час и т.н.
Сега в моето семейство си умирам от кеф да не планувам почти нищо, почти никакви сметки, никакви часове за тръгване и връщане, никакви изчисления за това колко пари са похарчени днес и колко трябва да се похарчат утре. И успявам да се оправя без безумни дългосрочни планове/да не чуе дявола!/ И истината е, че май съм по - щастлива така...

# 71
  • София
  • Мнения: 53
не - ако утре ми падне саксия на главата, само ще съм си загубила времето Mr. Green

# 72
  • Мнения: 3 423
не - ако утре ми падне саксия на главата, само ще съм си загубила времето Mr. Green

А ако не падне, ще те боли повече.

# 73
  • Мнения: 2 891
Планирам си нещата, да! Рядко оставям на случайността да взима решения, касаещи живота на мен и околните.

# 74
  • Мнения: 2 926
Не планирам нищо вече!
Каквото съм планирала, никога не е ставало по план.

# 75
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ако човекът иска да разсмее Бога, нека му разкаже за плановете си.

# 76
  • Мнения: 4 892
Планирам, много ясно. Непрекъснато и в детайли. Понякога не се получава съвсем точно, но до сега нямам тотално провалени планове. Даже съм си запланувала и самотните старини и конкретните удоволствия тогава, само ако някой свише не ми запланува друго междувременно, но то и това влиза в плановете и е най-сигурно, така че нямам проблем.

# 77
  • Мнения: 22 430
Обичам нещата ми да са планирани, страшно се дразня когато нещо се прецаква и то заради глупост. Има неща, които не могат да се оставят за последният момент да ги мислиш тогава.
Живота си като цяло не мога да планирам, мисля за определени неща, понякога се случват, понякога се случва точно обратното.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Доброто планиране пести и
време, и нерви, и дори пари.
Peace
Така ми е по организирано и спокойно.

# 79
  • Мнения: 2 035
Обикновено планирам...но плановете ми понякога се сриват и имат пълен обрат  Rolling Eyes
Ето до вчера си мислех, че имам сериозна и стабилна работа, а ето че от днес вече съм безработна - точно така, от днес за утре!

Така, че аман от планове  Crossing Arms

И както един мои любим комик казва:
Днеска си на тридесет, утре на 40, а вдругиден живота минал   ooooh!

# 80
  • Мнения: 552
Планирам в подробности деня си.В общи линии планирам и седмицата си,но чак за една година напред не планирам-рядко ми се получава!

Общи условия

Активация на акаунт