Кърмене и захар

  • 2 661
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Ето и поредната тема Кърмане иии.. Laughing
А ето и въпросът ми : има ли някаква зависимост между кърменето и сладкото ? По някакъв начин кърменето повлиява ли нуждата от захар ? Кръвната захар има ли нещо общо?
питам защото никога не съм била любител на сладкото. Но от как родих не съм аз! Полудявам на моменти за нещо сладичко. И то не е нужда да се тъпча просто така, ами ми притеперва.

Някой има ли разумно обяснение за това явление? Питам не само от чисто любопитство, а защото ако наистина по някаква причина организма ми се нуждае от сладко - ОК. Ако обаче това е някаква глупава негова си прищявка - да спирам навреме, докато не съм започнала да се търкалям по стълбите Imp

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Не е прищявка. Кърмата има високо съдържание на захар. Много ( над 2 пъти ) повече отколкото е млечната захар в кравето мляко например.

Ако не държиш да се търкаляш, наблегни на зеленчуците и плодовете. Ако ядеш през 4-5 часа зеленчуци ( например зеленчукова супа ) поривите за сладко значително ще намалеят. Имай в предвид, че какаото съдържа желязо, което също е малко дефицитно при кърменето. Това предизвиква глада за шоколад.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
виж ти, виж ти.....знаех си аз, че има нещо гнило! Grinning
не може от едното раждане така да се повредя Laughing
а какаото не беше ли забранено по време на кърмене Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 655
Dodo_dodo,
защо си против сладките?
Ами като те гледам на снимките ти ще се счупиш.
Я си хапвай и не се безпокой. После ще ги свалиш килограмите с малко диетки, йога, плуване и т. н.
Сега е важно Ерик да е най-добре. Нищо друго. А килограмите и регулирането им са въпрос на интелект. Винаги това съм казвала.


Аз също съм от лудите по сладкото. Обожавам шоколад, торти, пасти, сладки, кексове. Добре, че от "проклетия" не пълнея Laughing  
Мамите от форума "Готварски рецепти" ме научиха и на крем-карамел. Новата ми любов, след татко разбира се. Такова хапване пада, че за него не остава нищо Laughing  Laughing  Laughing  Добре, че не се търкалям все още, а растем само на корем Laughing  Laughing

Да ни качиш снимки от 40-дни на Ерик, чакаме ги с нетърпение!
Това е заповед Laughing  Laughing  Laughing !Много е пораснал. Да ти е жив и здрав. Струва си заради него някое килци отгоре на мама.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 847
Даже и кафе можеш да пиеш. Разбира се, не повече от чашка. А по много - всичко е вредно.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Pela
Dodo_dodo,
защо си против сладките?
Ами като те гледам на снимките ти ще се счупиш.
Я си хапвай и не се безпокой. После ще ги свалиш килограмите с малко диетки, йога, плуване и т. н.
Сега е важно Ерик да е най-добре. Нищо друго. А килограмите и регулирането им са въпрос на интелект. Винаги това съм казвала.


Аз също съм от лудите по сладкото. Обожавам шоколад, торти, пасти, сладки, кексове. Добре, че от "проклетия" не пълнея Laughing  
Мамите от форума "Готварски рецепти" ме научиха и на крем-карамел. Новата ми любов, след татко разбира се. Такова хапване пада, че за него не остава нищо Laughing  Laughing  Laughing  Добре, че не се търкалям все още, а растем само на корем Laughing  Laughing


Да ни качиш снимки от 40-дни на Ерик, чакаме ги с нетърпение!
Това е заповед Laughing  Laughing  Laughing !Много е пораснал. Да ти е жив и здрав. Струва си заради него някое килци отгоре на мама.


зная, права си, но не обичам да губя нещата от контрол Simple Smile
а ти си хапвай, сега ти е паднало! Wink
после ще се вайкаш като мен Laughing

а снимки от погачата има в линка долу Grinning
имам да кача още мъничко обаче, утре може би Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Raya
Даже и кафе можеш да пиеш. Разбира се, не повече от чашка. А по много - всичко е вредно.


аз си пийвам по малко, но нес

Общи условия

Активация на акаунт