Мога ли да заменя АМ с кисело мляко?

  • 8 008
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може Hug

# 16
  • Мнения: 158
Ние също сме на 7месеца и го пробвах да му дам кисело мляко даже му начупих едни бисквитки хапнаси го но въпреки това аз все още му купувам АМ ще изчакам още малко

# 17
  • Мнения: 1 449
Кисело мляко се въвежда след 12 м. с цел да се избегне: 1) ефекта на заместване на кърма/АМ със стандартни млечни продукти преди 1 год.; 2) желязодефицитна анемия; 3) прием на нормално мляко с недостатъчна хранителна ценност.

Правилният цитат, оттам правилната логика са:

"Кисело мляко се въвежда след 12 м. (за първи път или в по-голямо количество) с цел да се избегне: 1) ефекта на заместване на кърма/АМ със стандартни млечни продукти преди 1 год.; 2) желязодефицитна анемия; 3) прием на нормално мляко с недостатъчна хранителна ценност."

- Преди 1 год. може кисело мляко. Препоръките варират между 8-10 или 10-12 м. Целта е предпазване от алергия.
- Преди 1 год. киселото мляко се предлага в малко количество и единствено като допълнение към кърмата или АМ.
- След 1 год. киселото мляко може да замести кърмата или АМ - изцяло или частично, според личната преценка.
- След 1 год. може да се предложи кисело мляко за първи път. Целта не е предпазване от алергия, а гаранция, че до 12 м. детето е получавало само млечни продукти, които имат най-подходящия хранителен принос (кърма, АМ, обогатени детски млечни продукти).


# 18
  • Мнения: 30 971
Давам кисело мляко от годинка, но все още давам вечер и АМ. Не мисля да го спирам. Всеки си преценява сам. И аз познавам хора които дават от първия месец и даже спорят, но аз не се впечатлявам. Peace

# 19
  • Мнения: 9 973
давам от 5м. поради отказ на АМ

# 20
  • Мнения: 8 242
Няма причина, но просто си мисля, че ще му е по-вкусно Thinking

Това, че на теб ти е по-вкусно, не означава, че и на него ще му е  Wink

# 21
  • Мнения: 286
Пробвах да дам на малката кисело мляко, когато беше в началото на десетия месец. Не го хареса особено, но така или иначе бих й го давала само като добавка към останалата храна или за следобедна закуска. По-добре е да не се заместват сутрешното и вечерното АМ с кисело мляко. Наистина обаче има хора, които са хранели децата си с кисело мляко от 5-я, да не кажа по-ранен месец, и настояват, че това е добър вариант. Така че всеки преценява сам.

# 22
  • Мнения: 4 784
Аз не бих заместила АМ с кисело мляко, на 7 м.бебе, за да му е по-вкусно, но пък всички сме различни. Моето дете например не намира нищо вкусно в киселото мляко, даже напротив - не ще и да чуе за него.

# 23
  • Мнения: 407
Аз бих те посъветвала да изчакаш поне след 10-я месец.А го смених вече,но се случи преди 10-на дни,а след 4 дни става на 1г.,смених по съвет на педи.

# 24
  • Мнения: 308
   Щом като не е отказало АМ по-добре да не го сменяш с кисело.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Киселото мляко се въвежда след годинката. И без това в сегашните кисели млека не се знае какво има .  Щом си приема АМ не бързай.

# 26
  • Мнения: 2 908
Ако няма финансови или вкусови причини-поне до годинка недей заменя АМ с кисело PeaceЗа разлика обаче от другите деца,моето умира за кисело,щом го въведох бавно,но славно спря да пие АМ,а търсеше все киселото-не определяйте така всеобщо,че на детето нямало да му хареса на вкус. NaughtyАМ  не искаше,искаше кисело-значи повече и харесваше.

# 27
  • Мнения: X
Повечто деца действително харесват киселото мляко, така беше и с голямата ми дъщеря, която отказа категорично и безвъзвратно АМ на 7м. и мина изцяло на кисело, което пиеше до 2г.6м.
Но от гледна точка на пълноценното хранене, по-добре изчакай до 1г.

# 28
  • Мнения: 276
Аз мисля като стане на 3 месеца да го пробвам на кисело мляко.Защото АМ ще ме срине финансово.Преди години как са ги хранели с кисело мляко още от първите им дни.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 734
 tedi_vt_86 ,ако купуваш кисело мляко от магазина всеки ден,бъди сигурна,че няма да ти излезе по-евтино от адаптираното.Ако имате домашно краве и го квасиш вкъщи,да,но отделен е въпроса при какви хигиенни условия се дои и т.н. и дали няма да докараш някоя бактерия на детето.
Другият главен въпрос е,че е повече от непрепоръчително да се дава кисело мляко на толкова малко бебе.Прочети малко повече инфо по въпроса,преди да го направиш!

Общи условия

Активация на акаунт