колко струва едно раждане

  • 4 721
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте ,мили маменца Grinning!Аз съм бременна в 9мес и ми предстои скоро да ставам маминка!Естествено въпросите и неизвестните пред мен са страшно много.Постоянно влизам във форума ,за да се осведомявам за своите съмнения и незнание .Добре че ви има PraynigИскам да ви попитам колко ще ми струва раждането-какво се заплаща от мен и какво от здравната каса?Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 437
Нищо не заплащаш, взимаш си направлението и постъпваш в болницата!
Леко раждане  Grinning

# 2
  • Мнения: 7 186
Нищо не заплащаш, взимаш си направлението и постъпваш в болницата!
thumbsup

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Можеш и да не плащаш, взимаш си направление от поликлиниката, където ти следят бременността и като дойде момента, отиваш.
Ако си избереш лекар да раждаш при него, има различни цени и различни практики. Ако плащаш директно на лекаря, даваш, колкото ти поиска, но има болници, които са въвели услугата "избор на лекар" и тогава плащаш, колкото е определила болницата. Аз бях на този вариант, защото трябваше да раждам със секцио и исках да направя поне каквото зависи от мене за да съм при добър специалист.
Желая ти късмет и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 2 950
Всако здравноосигурена жена има право на абсолютно безплатно раждане. Има лекари, които за да родиш при тях искат допълнително пари! Аз лично избрах лекар, но болницата си има въведени услуги, за да не се дават пари под масата. За избор на екип, в което влиза и вип зала - 500 лв, за присъствие на таткото - още 100 лв отгоре. После можеш да си в нормална или вип стая, която е 35 лв на ден.
Успех и на двама ви - да мине бързо и леко!

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако нямаш уговорка с лекар, не плащаш нищо. Иначе ако искаш упойка, трябва да си я платиш - 100 лв. (в Шейново), няма значение, че си без уговорка, същото важи и ако си с отрицателен резус фактор, след като родиш ще ти кажат каква е кръвната група и резус факторът на бебчето, и ако е положителен, ще трябва да си сложиш една инжекция АнтиДгамаглобулин, която ти трябва да си я купиш (поне така е в Шейново, където аз раждах и какъвто е моят случай). Тя струва между 145 и 190 лв., в зависимост от това откъде ще я вземеш.
Леко раждане Wink

# 6
  • Мнения: 4 068
Ако си здравноосигурена не плащаш нищо. И не е вярно, че трябва да си платиш инжекцията АнтиД. Тя се поема от касата. В това съм убедена. Просто в някои болници си правят оглушки и вземат парите на неосведомените по въпроса.
Ако обаче решиш да си избереш лекар при който да раждаш там вече цената си зависи от лекаря.
Иначе като решиш в коя болница искаш да раждаш е добре да провериш какво искат да си носиш като багаж за родилното и да си го приготвиш предварително.
Леко раждане ти желая!

# 7
  • Мнения: 46 437
За Анти Д-то във всяка болница е различно, например в Шейново се плаща, а в Тина Киркова не. За упойката важи същото, дръг е въпроса дали ще благоволят да ти я сложат ........

# 8
  • Мнения: 91
Мога да споделя опит от "Майчин дом". Там се заплаща на касата упойка, ако пожелаеш - 80лв. Ако имаш уговорка с лекар, който да изроди бебето - на касата се заплащат още 100лв, а на лекаря - както сте се договорили. Леко раждане!

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
АнтиД не се поема от НЗОК, защото се води следболнична помощ и единствено болницата решава дали на добра воля ще ти сложи безплатно или не.
В Шейново НЕ слагат, а родилката си я купува. За други болници не знам, нямам наблюдения.

# 10
  • Мнения: 8 769
АнтиД не се поема от НЗОК, защото се води следболнична помощ и единствено болницата решава дали на добра воля ще ти сложи безплатно или не.
Za въпросната ваксина имаше доста теми, и си спомням,че няколко майчета бяха проверявали в ЗК! Резултата от техните изледвания бе, че СЕ ПОЕМА от ЗК и не би трябвало да се плаща допълнително. Също в една от онези теми бях писала, че нито първия път, нито втория са ми искали пари за нея (в последствие се оказа,че нама и нужда де...)

# 11
  • Мнения: 2 028
някой знае ли колко е такса "избор на лекар" в Шейново?

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
някой знае ли колко е такса "избор на лекар" в Шейново?
100 лв. - плащат сена касата, но друг е въпросът какво ще се разбереш отделно с лекаря.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
някой знае ли колко е такса "избор на лекар" в Шейново?
ако раждането ти съвпадне със смяната на твоя лекар не плащаш на болницата за избор на лекар

Общи условия

Активация на акаунт