искам да попитам

  • 681
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
искам да попитам миналите ве4е по този път....започваме изследвания с моята гинеколожка ,за да -открием причината за 2-та ми спонтанни аборта.назначени са ми хламиди,токсоплазмоза,консулт с ендокринолог и хормонални изследвания-прогестерон,пролактин и Е2.това,което ме озадачи обаче е защо трябва да пусна и 3-те хормона на 3-ти ден от цикъл.аз доколкото знам прогестерона се пуска 7 дни след овулация или на 21 ден от цикъл.моля ви поправете ме ако греша.кога да го пусна този прогестерон??/

# 1
  • Мнения: 9 045
Прогестерон се пуска на седми ден след доказана овулация, останалите хормони се пускат 2-4 ден от цикъла, при нужда и преценка от страна на лекаря се пускат повторно някои от хормони, но в по-късен ден на цикъла.
В коя седмица бяха двата ти аборта?
предлагам ти да се ориентираш към генетични и имунолигчни изследвания.
Виж тук първо - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=9.0
По-конкретно - Тема на момичетата със спонтанни аборти, Темичка на момичетата с имунологични и генетични проблеми

  bouquet

# 2
  • Мнения: 184
защо тогава ме кара да ги пускам заедно.какво ще се разбере от резултатите на прогестерона ако го пусна на 3-ти ден от цикъл????

# 3
  • Мнения: 184
абортите бяха 1-ви в 6г.с. и 2 -ят в 5 г.с.3 дни след +тест за бременност.забравих да спомена ,че преди това имам една абсолютно безпроблемна бременност с резултат от нея прекрасно момченце,което този месец ще стане на 3 годинки/то е в подписа ми/

# 4
  • Мнения: 9 045
Ами нищо няма да се разбере от прогестерона...
Дори да го пуснеш сега, после пак е желателно да го повториш на седми ден след доказана овулация.
Изискването за хормона Пролактин е половин час преди да ти вземат кръв, да стоиш неподвижно, ако мога така да се изразя, защото  пролактинът е много капризен хормон и може да даде фалшив резултат. Секс също не трябва да правиш преди изследването, въобще никакви стимулации на гърдите пак по същата причина.

Виждам, че вече имаш една бременност, но все пак това не изключва възможност за генетични или имунологични проблеми, знам и за такива случаи, което за мен е необяснимо - все пак генетиката си е една и съща и не виждам как се активира в един случай, а в друг не...но както и да е, отплеснах се. Абортите ти са от съвсем ранен етап, което може да се дължи или на прогестеронов дефицит - не може да се задържи ембрионът, тъй като стените на матката не са достатъчно дебели, а прогестеронът е точно за това, да ги удебелява. Това се коригира лесно със синтетичен прогестерон - Дуфастон или Утрогестан. Това може да е хормоналната причина. Ако хормоните ти се окажат ок - при всички спазени изисквания, които вече ти изброих - сигурно ще трябва да пуснеш изследване на антитела за хламидия и токсоплазмоза - по принцип така се процедира, но лекарят ти може друго да реши. Ако всички начални изследвания излезнат добри, минаваш на следващ етап - генетични и имунологични.

Не се притеснявай да коментираш с лекаря си всичко, което те притеснява. Все пак ти си плащаш и може да го попиташ защо сега да пускаш прогестерона, а не по-късно и т.н.

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт