Планинарчета или морячета стават МЛАДОСТките ни юначета!

  • 16 940
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 802
Ники, какво гайле ти е дошло до главата  ooooh! Дано дечко бързо се оправя. Много ме е яд на тези вируси, не им стига есен, зима и пролет да ги борим, че и лятото продължават. За афтите много било ефективно - мед + сода. Топкаш пръст в меда, после в содата и мажеш лекичко колкото ти дадът.

# 46
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Добро утро мами, привет на Мелинда и Франческа! Хубава седмица на всички   bouquet

# 47
  • London
  • Мнения: 292
Привет и от мен на тези на които не съм казала  Hug

Хубав и не задушен ден.

# 48
  • Мнения: 1 258
Привет на Франческа Салиери !  bouquet
Ники.Дано се оправите по-бързичко!Аз нищо не съм чула за този вирус ooooh!Но мерси за предупреждението Peace

# 49
  • Мнения: 2 274
Това са вирусни афти! Ние ги изкарахме - много са гадни! Прихванахме ги на морето! С какво го лекуваш? На нас ни мина от Дактарин Орал гел и Тантум Верде. Содата и меда не помагнаха изобщо! Да не говорим, че тъпия доктор в к.к. Елените каза, че имал ангина и изписа АБ, който само подхранва афтите и излизат нови и нови  #2gunfire!
Дано бързо се оправи малкия, че е отврат тоя вирус! Боил така го болеше гърлото, че 4 дена нищо не сложи в устата и приличаше на скелет после.
Добре дошли на новите попълнения  Hug! Обещавам скоро да ви включа на първа старница!

# 50
  • София
  • Мнения: 6 011
Дактарин предписаха и на моят син за афтите.
Обривите вече почти утихнаха, поне по лицето се заличиха доста, че изглеждаше като бит - отекъл и със сини сенки.
Интересното е, че докато имаше температура ядеше повече от нормално, аз затова и не се притесних отначало. Откакто избиха пъпките и температурата спадна почти не е ял, вероятно афтите са доста болезнени. Дори тази вечер много плака и се тръшка, накрая си легна, нахранен единствено с Дактарин.  Rolling Eyes
А моите нерви покрай цялата тази история се опънаха докрай, той е кисел от сутрин до вечер, не се търпи. Вече няколко пъти му крескам, което е нетипично за мен и се чувствам много виновна след това.  Embarassed Да не говорим, че съседите сигурно ме мислят за истеричка.  Embarassed

# 51
  • Мнения: 1 531
ники, мн кофти тва нещо с болест Hug бенайтед  Hug

а тва със съседите ... Crazy мен сигурно ме мислят за тотално луда кряскава куку  Crazy ианче сме си мн приятелски настроени и си лафим, но като ме чуят да кряскам кой знае какво си мислят Blush Crazy аз не по мира де, мъжо ми е по-лесен Joy

замислих се, ники, като казваш "си легна" - сам ли си заспива? това го правят някои деца... дано и мира някой ден скоро така да стане Praynig

сега ми е мн напрегнато, че скоро идва денят за ясла  Cry  спираме и последното дневно кърмене... (но ми е мн зор как ще се спре вечерното за приспиване и нощно-сутрешното Confused ) мн ми е притенсено и как щ и понесе на режима, щото тя сега има два съня - към 11-12 и към 17-18 за по чкъм час ... ако изместя този към предиобедния да е след ядене в 12 тя тогава вече супер и се спи и не яде и накрая пак я приспивам необядвала Tired всъщност се чудя най-вече каяк ще я приспвиат - сега заспива само, ако суче, или на слинга Heart Eyes Tired и в количка, ама кой ще се заниамва там с нея,нали? май никой от вас не е в 28мо newsm78

# 52
  • София
  • Мнения: 1 802
Ники, как сте? Преборихте ли афтите? От вчера и моя дечко е с почти постоянна Т, има афти на гърлото, опитвам се да ги уморя с Дактарин и Тантум. Толкова е изтощаващо и изнервящо да ти е болно детенцето  Confused

Ниночка, кога започвате с яслата? Дано има повече от успешен старт, а ти - стискай зъби  Hug

# 53
  • София, България
  • Мнения: 2 222
ниночка, и ние още се борим със заспиването сам, трябва все някой да има до него в стаята, да ама приспиването понякога трае цял час и ми отива цялата вечер  Tired. Та от известно време се опитваме, естествено не насила, не го оставям да реве, отивам винаги като ме вика, нося вода, пея песнички, разкавам приказки, целувам където има "бо" (боляло го било нещо  Outta Joint), ноооо си е трудна работа! Ще стане, не се притеснявай, има още време!

А за спането в яслата,   и на мен тва ми беше най-големия зор: "Как да му се не види, ще го сложат да си легне, като няма кой да го гушка и да му се моли един час?"  ooooh! Еми, да ти кажа - Справят се, не съм и питала как, надявам се да не са им терористични методите, но се справят! Нашия е и по-голям де, той гледа от другите деца, не знам при вас как ще е!  newsm78

И за кърменето не се притеснявай, ние се отбихме към две годинки почти без никакви проблеми.  Peace Една сутрин спа много до късно (след Нова година) и като се събуди въобще не се сети за кърменето, то бяха подаръци, впечатления .... вечерта бяхме пак някъде по гости, заспа още в колата на прибиране, пак забрави ... и така ... след няколко дни се присети, дадох му ... след още няколко дни пак се присети ... пак му дадох ... и повече и не потърси ... така че, като е готово дас е отбие ще стане, не го мисли  Peace

# 54
  • Мнения: 2 274
Ниночка, за кърменето не се тревожи. Какво ти пречи да я кърмиш сутрин преди ясла и вечер за заспиване? Аз не вярвам, че Боил ще се отбие преди септември и предполагам, че като тръгне на ясла ще се кърмим още. За режима - Боил си размести режима сам като стана на година и половина и започна да спи по 2-3 часа следобед като се наобядва, нищо чудно и Мира скоро да го промени  Peace. До септември има време, а и в началото не ги оставят да спят в градината - взимаш си детето на обяд докато свикне с новата обстановка. Не се притеснявай, по-малките свикват по-лесно, а и като гледат едно от друго и привикват много бързо към новата обстановка и режим  Peace!
Момичета, за афтите да ви кажа - почиствайте много добре местата като мажете. Нашите афти бяха само 4 и всяка точка я тръквах по отделно. Редувах през два часа Тантума и Дактарина. Доки каза, че така било по-добре, защото трябвало често да се почистват, за да не се развиват нови гадинки, а неможе 6 пъти с Дактарин и за това се редуват с Тантум. Тантума е от този за гаргара. При нас аз и баткото се заразихме от малкия и ни мина само с гаргарене с Тантум.
Дано бързо ви се оправят дечицата  Praynig! Знам в какъв кошмар сте сега и ви стискам палци.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 802
benighted, на малки юнак ли така му мажеш афтите? Очудвам се, че дава - добро дете  Heart Eyes На моя Станимир афтите са в гърлото, няма как да ги мажа, но това е добра идея Дактарина и Тантума /за пръскане, пише, че е зад над 5 год., но аз го прилагам/ да ги давам по-малки дози и по на често.

# 56
  • София
  • Мнения: 6 011
И на моят син са му в гърлото афтите и не ми дава да бръкна за да видя има ли още или не. Просто му давам 4 пъти дневно да ближе Дактарин и се надявам, че скоро ще прояде. Обрива остана само на ръцете основно.
 
Ниночка, за заспиването - от раждането си заспива сам в леглото, на тъмно, без шишета, без играчки, без нищо. Целувам го, гася лампата и излизам. Това е едно от нещата, с които не правя компромис. През деня пак така. Вече така е свикнал, че ако има някой в стаята не може да заспи. И друго важно - часът, винаги спазвам точния час.
За яслата - имам близка, работеща в детска градина. Тя казва, че първата седмица е трудна откъм ядене и спане под час за много от дечицата, но после всичко става ОК, гледат едно от друго. За спането - слагат ги в леглата задължително, дори да не спят ги карат да пазят тишина и да си лежат. След няколко дни режима за заспиване в този час е вече изграден.

Данче-Калпазанче, дано Станимир изкара леко вируса и бързо да оздравее! Hug

# 57
  • Мнения: 2 274
Ооооооо, предполагам, че и Боил е имал афти в гърлото, но с памучето все пак нещо се е процеждало, та и тях сме уморили. Дори се чудя дали тези в устата не са се появили след като дадох АБ  newsm78, подведена от тъпия доктор. Оффффф, не ми се мисли, не ми се говори, че само като се сетя и ми идава да се върна на Елените и да го застрелям тоя тъпанар  #2gunfire! Една елементарна и очевадна диагноза неможе да постави  #Cussing out! Колкото до мазането, миличкия като видя, че това му помага и не го боли вече толкова, започна сам да отваря уста като ме видеше с памука Simple Smile.
Данче, внимавай с Тантума за впръскване. На нас ни го дадоха за мазане, за да неможе да го погълне. Доки ми каза, че този за впръскване не е подходящ за малки дечица.
Както и да е. Нас ни държа близо 10 -тина дни ако не и повече. Дано при вас да е по-кратко  Peace!

# 58
  • Мнения: 1 531
не мога да си представя как ще накараш едно детенце на 1.4г да лежи и мълчи два часа  Cry

все забравям - "добре дошли" на новодошлите Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 6 011
Ниночка, снаха ми казва, че не е чак толкова трудно.
Все пак са поне двайсетина деца /въпреки, че по списък са над 30/ и тя няма никакво време да прави компромиси с никое от тях.
Казва, че няма проблеми, това все пак не сме ние майките да ни разиграват както си поискат. За храненнето също - всички стават и сядат от масите заедно, съответно ако някое се бави започват да му подвикват другите деца и бавното дете много бързо влиза в ритъма на групата. За нехаресването на храната казва, че не ги насилват - опитват се да им дадат по някоя и друга лъжица, ако не искат ги оставят на мира, но седнали на масата за хранене. Каза, че за седмица прояждали.
Въобще отглеждането на децата в група от чужди хора няма нищо общо с отглеждането вкъщи. Ние сме склонни на всякакви компромиси само да има мир, те - не. Дано само Мира да е здрава, за друго нищо не трябва да се притесняваш.



За афтите - и нашата педиатърка ми каза, че се лекуват за около десетина дни. Днес моят син е доста по-добре, весел и жизнен е, дори яде веднъж.

Общи условия

Активация на акаунт