Кърмене и жълтеница

  • 2 592
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Здравейте момичета Hug
Имам син почти на 2 месеца ,който е още с жълтеница а сме изцяло на кърма:(,колко глюкоза изпи....и не минава,преди дни направихме изследвания на билирубина и се оказа висок..и днес бяхме отново на преглед...та педиатърката ни пусна и пълна кръвна картина,за да види състоянието на хемоблобина,оказа се 123 което е нормално за възрастта му...та тогава ни каза да спрем кърменето за 72 часа и да давам АМта да видим дали няма да има подобрение..тъй като нали в кърмата се съдържал ензим,и жълтеницата много бавно минавала..а все пак ние сме вече почти на 2 месеца Rolling Eyes...
Та сега тр да се цедя за да не вземе да секне кърмичката...офф много ми е притеснено

# 1
  • Мнения: 3 010
Здравей, ние бяхме така на 1 месец, билирубинът ни беше много висок, пратиха ни в болница, системи с глюкоза, спирах кърменето и т.н - 9 дена. Но да ти кажа според мен при нас имаше подобрение не от спирането на кърменето, а от фототерапията. После като прочетох тук във форума, има и бебета с много по-продължителна жълтеница и тя си минава, а майките си продължават да кърмят. Аз също се цедях, но не можех хубаво и се бях уплашила, че нямам кърма после. Слава Богу, после всичко си дойде на мястото и все още се кърмим успешно.

Според мен говори с педиатърката си да направите фототерапия, ние от два сеанса имахме видимо подобрение, не спирай да кърмиш и давай подсладена водичка.  Peace
Дано скоро се подобрите.  Hug

# 2
  • Мнения: 695
Моето бебе имаше жълтеничка до третия месец: т.нар. физиологична жълтеница на кърмачето и аз въобще не съм се притеснявала. Има доста информация из нета на английски. След като я изчетох не съм давала и подсладена вода. Но не знам какви стойности на билирубина са все пак допустими... поразрови се според мен. Ето виж тук:
http://www.bflrc.com/newman/breastfeeding/jaundice.htm
http://www.drgreene.com/21_100.html (препоръчват фототерапия за билирубин над 20мг/дл).
Има и още много инфо.
Пак казвам, при кърмачетата е нормално да има по-упорита физиологична жълтеница и според това, което изчетох, в мноооого редки  случаи може да се спре за малко кърменето. Аз не съм спирала и то с подкрепата на педиатърката. Вие защо не направите фототерапия?

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 12:50 от yoanna

# 3
  • Мнения: 296
И двете ми дечица бяха с упорита жълтеница. Първото след първия месец след пиене на глюкоза и никакъв ефект по предписание на педиатърката пи фенобарбитал, на прахчета в някакви минимални дози, но все пак още ми е криво че съм и го давала, така или иначе на месец и половина вече нямаше. За второто след доста четене и все по голяма увереност в себе си въпреки настояването на педи то за даване на глюкоза и подсладена вода и пак за фенобарбитал, се запънах и нито съм спирала кърмата, нито съм давала нещо различно от кърма (разбирай АМ, вода, глюкоза и каквото там друго може да се измисли)  на 2 месеца детенце само си се изчисти и нямаше никакъв проблем, просто по дълго продължава, но няма никакъв проблем за здравето на детето- това вече не е по мое усмотрение, а се консултирах с още 3 ма независими един от друг педиатри.

# 4
  • Мнения: 236
Ами мамчета незнам защо ме накара педиатърката да спра кърменето, но засега и имам доверие Rolling Eyes...надявам се да не ми сецне кърмичката,цедя се постоянно,аз също я попитах за фототерапия ,но тя каза че засега не се налагало...общия билирубин ни е 152 мол,а директния 11.73 мол...
детенцето ми не иска АМ с триста зара хапва  Rolling Eyesвсе търси да суче милото,чак и аз не съм вярвала че толкова го предпочита...баткото като се научи от шише и после не можах да го върна към сученето ,дано сега не се получи така Praynig
Иначе още сме си жълтички ама не са минали и 24 часа от както не му давам кърма Rolling Eyes...дано поне в това да е било причината че да не есамо напразно че си тормозя детенцето Sad
А да ви попитам после като се завърна към кърменето няма ли да има проблем пак  с билирубина Rolling Eyesотново да жълтее

# 5
  • София
  • Мнения: 2 801
Щом детето видимо е здраво, не е унило, пълни памперса, наддава добре, значи няма място за притеснения. Моят син също имаше много упорита жълтеница, но не давах нищо друго освен кърма, още повече подсладената вода е противопоказна. Мина от само себе си към третия месец. Има много инфо в нета, порови се, не се доверявай сляпо на педито си. На мен също ми предлагаха да спра кърменето, когато отказах категорично пък ми предложиха да си изварявам кърмата, и това не направих. Разбира се изборът си е твой, но има голям риск бебето да се отбие, а ти да съжаляваш. Има не малко случаи, подобни на твоя, в които след възобновяване на кърменето, жълтеницата се появява отново. Дано поне си струва мъчението ви и да не си от тях. Ти си майка и ти решаваш кое е най- добро за бебчо, но според мен бъркаш много и мисля, че трябва да продължиш да кърмиш  Peace

# 6
  • Мнения: 728
veni_04, ще използвам темата ти да попитам: слагаха ли ваксини на децата, докато бяха с жълтеница?

# 7
  • Мнения: 3 010
veni_04, ще използвам темата ти да попитам: слагаха ли ваксини на децата, докато бяха с жълтеница?

При нас специално я отложиха, биха ни я като се оправихме.

# 8
  • Мнения: 236
да и на нас не са ни били хепатитната ваксина,то дойде време за другата ,през втория месец Rolling Eyes,ама сега по важно е да мине жълтеницата....не мисля че е огромен проблем ако се позакъснее малко с ваксините
вие какво ще кажете newsm78

# 9
  • Мнения: 728
да и на нас не са ни били хепатитната ваксина,то дойде време за другата ,през втория месец Rolling Eyes,ама сега по важно е да мине жълтеницата....не мисля че е огромен проблем ако се позакъснее малко с ваксините
вие какво ще кажете newsm78

Притеснявам се лекарката да не реши да я слага въпреки жълтеницата, понеже вече я отложи един път. Макар, че някъде четох, че нямало проблем. Не помня вече къде го срещнах това, след всичката информация, която прехвърлих.

# 10
И аз имам опит с гадната жълтеница...и нас ни държа дълго...пихме вода със захар...пихме и фенобарбитал...от 190 билирубина падна на 90 и тогава ни казаха ,че вече не е проблем и въпреки отново високия билирубин ни биха ваксината/хепатитната/

# 11
  • Мнения: 695
veni_04, ще използвам темата ти да попитам: слагаха ли ваксини на децата, докато бяха с жълтеница?
На Нели й биха противохепатитната и нямаше реакция.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 558
И ние имахме много тежка жълтеница повече от два месеца. Тези "измислени" води и глюкози въобще не помогнаха.Даже съвсем в началото не можех почти да го събудя да суче, така съм ревала......Но и дума не дадох да се каже да преустановяване на кърменето. Цедях се и така дохранвах, докато се пооправихме малко.
Дано при вас да има ефект и да продължите да си се кърмите дълго време.

# 13
  • Мнения: 1 269
дьщеря ми беше с жьлтеница 3 месеца.беше само на кьрма,глюкоза и вода сьс захар не сьм й давала.
за ваксините-да,биеха й ги.

# 14
  • Мнения: 337
Моята дъщеря беше доста жълта, когато я заведохме на първата консултация и педиатъра ми забрани кърменето за една седмица , освен това всеки ден каза да я събличам чисто гола и за по няколко минути да я печа на слънчице .

Общи условия

Активация на акаунт