Какво върши и колко плащате на бавачката си?

  • 3 388
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
На моята детегледачка аз и плащах 450 лв миналата зима.От понеделник до петък.От 11 до 15:30 часа.Занимаваше се само с детето.И евентуално да сложи дрехите от пералнята в сушилнята.
С осигурен транспорт.
Ако вечер се налагаше да гледа бебка без нощувка и плащах по 20 лв допълнително.
И така си докарваше около 550 лв на месец.
Смятам,че 350 са малко,но ти си знаеш. Wink

# 16
На нашата детегледачка й плащахме по 450 лв на месец, като задълженията й бяха да се грижи за детето от 8 до 18 часа, като не съм искала от нея да готви и пере на малката. Понякога, когато тя преценеше, приготвяше по някоя супа или друго ястие. Отделно от месечната заплата и давахме пари за транспорт. 
350 и на мен ми се струва малко. Мисля си, че когато си оставяш детето на друг човек си крайно взискателен. Щом ти си доволна от жената, по- добре ако имаш възможност да й увеличиш заплатата, за да не я изгубиш.

# 17
  • Мнения: 957
За момента и дигни заплатата с 50 лв..тоест на 400 и след около два три месеца може с още толкова .. Все пак това са си чисти пари..без осигуровки и други такива...

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
на колко години е жената? според мен ако е в пенсионна възраст за тези ангажименти парите са окей(от време на време може да й правиш подаръци). 

Добре де.. откъде накъде ще има значение на колко години е. Дали на 30 или на 60 работата е една и съща. За първи път чувам да се формира заплащане спрямо възраст  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 5 710
350 лева чисто ли взима или след като й се приспаднат осигуровки.
Не виждам връзка пенсионерка - по-ниска заплата. Отговорността е същата. И пенсионерите плащат сиренето с пари.
Според мен можеш да й гарантираш 13та заплата или ежемесечно увеличение от 50 лв., като начало.
Задълженията й ми се струват О.К така, както са. Не ми се струва логично да имаш свестен човек до себе си и да не го поощряваш.
Особено, когато очакваш да си спокойна, че детето ти е в добри ръце.

# 20
  • Мнения: 6 417
Като се има предвид колко трудно се намират съвестни детегледачки, можеш да й увеличиш парите.  Rolling Eyes

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
В Бургас за същите условия на труд вече трудно се намира свястна детегледачка за тази заплата.Ако има уговорка за допълнително възнаграждение на извънреден труд и е сигурно,че поне два пъти в седмицата ще се налага това заплащане-по 3лв на час,тогава се съгласяват.Също така и карта за една линия на градския транспорт и осигурено едно хранене.
Не знам защо се получава това разминаване при нас,дали защото в сезон всеки си намира работа или защото е скъп град,но това са условията в момента.Информацията ми е от първа ръка.

# 22
  • Мнения: 1 568
Моята го гледа 3-4 часа,плащам 120 лева!За вечер става въпрос,почива събота и неделя!Аз оставям вечеря,хранят се,измиват се и лягат!

# 23
  В Русе, моя колежка плаща по 220лв на  гледачката, но тя е пенсионерка и живее до тях.За тези пари прави точно каквото и твоята.Не прави сама храната  на бебето, всичко й е готово .

# 24
  • София
  • Мнения: 3 982
Аз съм много доволна от нашате детегледачка, намерих я през агенция и гледа Димана от самото начало. Сключили сме трудов договор с нея, заплатата и чисти 580 на месец + 40 лева под формата на купони за храна, + 13-та и 14-та заплата за Коледа и Великден. Много е внимателна жената с дъщеря ни, играят и се занимават, винаги е чиста и нахранена, разходена и пр. И детето си я харесва и си я търси! Винаги съм смятала, че за се намери прилична детегледачка човек трябва да прояви максимална щедрост! Сега като смятам и се получават по 4.5 лева на час, идва към 9.15 сутрин и седи до 18.00 когато аз се прибирам. За извънредни оставания й плащам по 6 лева на час...Ползва платен отпуск едновременно с нашата отпуска е и ако разбира се излезе и нещо извънредно, но за 3 години почти не се е склучвало. Освен това ми помага доста и в домакинството ( въпреки ,ч е в къщи идва 2 пъти седмично и жена за почистване). Храни се от нашата храна, ако й харесва, понягога си носи...

На въпроса : малка ми се струва заплатата, абсурдно малка ако става въпрос за София.

# 25
  • Мнения: 1 259

Търново е много скъп град,
...

 Naughty не съм съгласна с това твърдение..., ако така мислиш, незнам с какво мнение ще останеш за Варна ,София,Бургас, Пловдив и др.
Едно от впечатленията ми там е че освен красив град, е и с достъпни цени по кафета, ресторанти, магазини за дрехи и сребро, и хотели Peace

По темата:
Можеш да и вдигнеш все пак заплатат с 20-30 лв от благодарност и признателност ,че жената се грижи добре да детето ти.

# 26
  • Мнения: 191
Да, 350 лв. не са много пари и ако имаш възможност и увеличи заплатата с 50-ина лева. Особено щом си доволна. Аз за сега плащам също 350 и жената се храни вкъщи (няма разходи за транспорт), но мисля, че са и малко. Разботи от съвсем скоро и ако сме доволни е редно да я увеличим въпреки, че ни е роднина.

Аз съм много доволна от нашате детегледачка, намерих я през агенция и гледа Димана от самото начало. Сключили сме трудов договор с нея, заплатата и чисти 580 на месец + 40 лева под формата на купони за храна, + 13-та и 14-та заплата за Коледа и Великден. Много е внимателна жената с дъщеря ни, играят и се занимават, винаги е чиста и нахранена, разходена и пр. И детето си я харесва и си я търси! Винаги съм смятала, че за се намери прилична детегледачка човек трябва да прояви максимална щедрост! Сега като смятам и се получават по 4.5 лева на час, идва към 9.15 сутрин и седи до 18.00 когато аз се прибирам. За извънредни оставания й плащам по 6 лева на час...Ползва платен отпуск едновременно с нашата отпуска е и ако разбира се излезе и нещо извънредно, но за 3 години почти не се е склучвало. Освен това ми помага доста и в домакинството ( въпреки ,ч е в къщи идва 2 пъти седмично и жена за почистване). Храни се от нашата храна, ако й харесва, понягога си носи...

На въпроса : малка ми се струва заплатата, абсурдно малка ако става въпрос за София.

А това вече ми се вижда супер високо заплащане за нашите стандарти. 580+40=620 620x14 + допълнителни бонуси аз не мога да си позволя за съжаление.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 11:02 от little_lulu

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Търново е много скъп град,
...

 Naughty не съм съгласна с това твърдение..., ако така мислиш, незнам с какво мнение ще останеш за Варна ,София,Бургас, Пловдив и др.
Едно от впечатленията ми там е че освен красив град, е и с достъпни цени по кафета, ресторанти, магазини за дрехи и сребро, и хотели Peace


Аз говоря за ядене и живот, а не за ресторанти, хотели и сребро. Две различни неща са. Живяла съм там и имам база за сравнение ( Търново и София).

# 28
  • Мнения: 851
Аз също съм доволна от моята гледачка. Плащам й 500 лв. в София сме. Нищо не бутва в къщи, грижи се само за малката. Храна има от кухнята, а за нея гледам винаги да има какво да яде в къщи и да пийва кафенце /не че е кой знае какво/ Мисля ,че ако ти е възможно да й даваш 400 ще е добре. Не за друго ами с тия нови цени на всичко от 1 юли...Но ако нямаш възможност не се тормози.

# 29
  • Мнения: 65
      Благодаря Ви за отговорите, момичета! Общо взето ми потвърдихте намерението да увелича заплатата на бавачката на дъщеря ми. Напълно съгласна съм, че щом човек е доволен от хората, които е наел, трябва да ги стимулира финансово и да им осигурява и психологически конфорт. Без значение са другите им доходи, както и това дали са в пенсионна възраст или не.
     Що се отнася до това дали Велико Търново е скъп град, то това определено е така. Аз също като Калинка имам база за сравнение, тъй като пътувам постоянно, и противно на мнението на софиянци, пловдивчани и варненци, твърдя, че тук е най-скъпо. Само ще кажа, че предпочитам да си обновявам гардероба в тези градове, защото цените са по-ниски, на фона на по-голямо предлагане.

Общи условия

Активация на акаунт