Салата с извара и печени чушки

  • 33 676
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Салата с извара и печени чушки

Необходими продукти:
250гр. извара
4-5 печени червени чушки
3с.л. кисело мляко
3с.л. майонеза
2-3 скилидки чесън

Начин на приготвяне:
Объркайте хубаво изварата с киселото мляко и майонезата. Обелете печените червени чушки,нарежете на малки парченца и добавете към изварата заедно с пресования чесън. Разбъркайте.



# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На това му викат още Катък. Обожавам го. Особено на хапки или на препечени филийки намазано. Crazy

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 23:13 от ПуканкаZ

# 2
# 3
  • Мнения: 407
Цитат
На това му викат още Катък.


Значи на това му викали катък... ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 777
На това му викат още Катък. Обожавам го. Особено на хапки или на препечени филийки намазано. Crazy
Катъка не е ли изцедено кисело мляко с чесън и сирене?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 576
На това му викат още Катък. Обожавам го. Особено на хапки или на препечени филийки намазано. Crazy
Катъка не е ли изцедено кисело мляко с чесън и сирене?

Не, това което ти казваш е някакъв мързелив вариант, който прилича на соса за яйца по панагюрски Laughing. Всеки променя рецептата и все катък му викат, но от познати готвачи, знам че това което Сладунка е дала е оригинала. Във Варна знам няколко заведения, които спазват тази рецепта и винаги си го поръчвам като ходя.

# 6
  • Мнения: 407
И аз бях останала с впечатлението,че катъкът представлява цедено кисело мляко с чесън и сирене.Значи съвсем неволно съм достигнала до оригиналната рецепта Grinning

# 7
  • Мнения: 3 621
ето какво казва по въпроса катъка Уикипедия

и една рецепта за катък
5л прясно овче мляко се сварява на водна баня, посолява се и след като изстине, се разбърква с 250г овче сирене и 125г разстопено масло. Изсипва се в глинено гърне и така се съхранява. Млякото изглежда се подсирва постепенно, този катък няма нищо общо с разните варианти които се предлагат в кръчмите и по магазините.

# 8
  • Мнения: 27 524
Катъка не е ли изцедено кисело мляко с чесън и сирене?

Да, оригиналният катък е това.  Peace

Аз към предложената рецепта слагам и орехи  Simple Smile - Предястие с извара  Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сега някой да каже че слага и краставичка  Laughing и да сменим темата за салата Снежанка. Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Сега някой да каже че слага и краставичка  Laughing и да сменим темата за салата Снежанка. Peace

 newsm78

# 11
  • Мнения: 2 241
Сега някой да каже че слага и краставичка  Laughing и да сменим темата за салата Снежанка. Peace

 newsm78

 newsm78

И Снежанката ли предлагаш да е с извара? Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ще махнем изварата бе.  Joy Мисълта ми беше и още в първия пост го писах. варианти на катък много. Но рецептата на Сладунка трябва да се опита, както и да е името на салатата.

# 13
  • Мнения: 643
Правя го,но го пасирам в някакъв по-висок съд и става страхотна салата за ракия.

# 14
  • Мнения: 6 003
Браво за оригиналната рецепта.  Peace
Забелязах, че рецептата на Блонди донякъде се препокрива с тази на sladunka_medunka  с изключение на орехите и киселото мляко. На външен вид изглеждат еднакви.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт