Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
рових се почти във всички теми , но не намерих това което ме интересува.Може да ви се стори тъп въпроса , но ми казаха ,че ако съм забременяла наскоро (плода е на няколко дни) и отида на гинеколог ,прегледа може да навреди на плода.С две думи толкова усилия и накрая да вземе нещо да стане с бебето.Някой да е чувал нещо по въпроса?
Ще съм благодарна ,защото какви ли не усилия полагаме и ако миналата седмица е станало нещо  Praynigдано,но
след 4 дни съм на доктор за профилактичен преглед и ме е страх да не прецакам нещата. Cry

# 1
  • Мнения: 1 165
незнам конкретно отговора на въпроса ти,но ако имаш съмнения кажи на гинеколога си преди прегледа

# 2
  • Мнения: 1 775
Какво точно от прегледа може да навреди според теб newsm78? Нали така или иначе ще споделиш с гинеколога, че опитвате за бебе, смяташ ли, че той/тя ще направи нещо, което би навредило?

# 3
  • София
  • Мнения: 232
Отиваш, казваш, че бебеправите и и док може би ще те прегледа още по-обстойно според мен. Не се притеснявай!  Hug  Hug  Hug

# 4
  • Мнения: 899
Някои гинеколози казват, че има опасност при преглед и избягват всякакви манипулации през първите седмици, особено при дългочакана бременност. Други твърдят, че това са глупости и при внимателно боравене няма опасност. От поста ти личи, че все пак си притеснена. Ако е профилактичен наистина прегледа, по-добре е да изчакаш да мине цикъла ти и тогава да отидеш, това е моето мнение  . А ако не дойде ще е най-добре  Hug

# 5
  • Мнения: 1 085
И аз съм чувала че има опасност , но преди да започне прегледа му кажи че правите опити за бебе и той ще се съобрази с това , все пак е гинеколог и не мисля че ще навреди ако му кажеш.

# 6
  • Мнения: 41
Здравей,ами аз бях на преглед при гинеколожката ми  и в последствие се оказа,че ме е прегледала няколко дни до седмица след като съм забременяла,тогава имах бяло течение и ми предписа разни супозитории.Но всичко след това си беше наред.Така че не се притеснявай.Пък и този доктор е за това-да му споделиш всички твои опасения ...наслука

# 7
  • Мнения: 15
Много ви благодаря ! Hug
Наистина май по-добре е да му споделя опасенията си , дори да звучат тъпо.Все пак се надявам ако Бебо е станал да няма проблем.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
АКо док е внимателен няма никаква опастност-споко! Peace

# 9
  • Мнения: 489
Мен вчера ме гледа док. и каза, че няма опасност. Дано да е така, че като ви чета се замислям.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Аз бях в 4 гест седмица когато прокървих и отивайки на лекар не исках док да ме преглежда.При ,което той направо се ядоса че това е остаряло мислене и че шом знае че съм бременна , ще внимава.А пък и това било най-добрия начин да прецени какво се случва с мен  newsm78 Почувствах се като глупачка,когато ми каза че трябва да си коригирам мисленето от 70 те години

# 11
  • Мнения: 945
Такова нещо няма. Бебето е толкова миниатЮрно и така добре zащитено от мускулите на метката, чЕ дори и с юмруци да те удря, пак нищо няма да  му стане. До сега от никого и никъде в Германия не съм чула таzи глупост.
А я си представи като правите секс какво става... гинекологичния преглед е нищо в сравнение със секса...

# 12
  • Мнения: 2 270
АКо док е внимателен няма никаква опастност-споко! Peace
Peace

# 13
  • Мнения: 1 671
Преглеждали са ме в самото начало на първата ми бременност и не съм имала проблем. При втората обаче ги беше страх да ме преглеждат почти до термин (тя беше по-проблемна). Остави това да го реши докторът, те знаят кога трябва да се преглежда и кога може да се избегне.

Общи условия

Активация на акаунт