82ра гюрултия по италиански.

  • 19 046
  • 297
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 5 462
Пу втора ...
Еййй сигурно ли е че ще ни изхвърлят от ЕС , малееее ужассс .Вероятно власт имащите това са целяли . Tired Confused

# 2
  • Мнения: 1 545
Лени, тъкмо щях да ти отговорям в старата тема. Зависи от програмата. По принцип можеш да я инсталираш на външен харддиск, но доста програми все пак имат файлове, които се "вписват" в тези на Уиндоус и следователно в основния диск. Но има и такима, които на пракника са само един файл .exe и можеш да ги сложиш където си искаш. Та - зависи!

# 3
  • Мнения: 5 710
Лени, тъкмо щях да ти отговорям в старата тема. Зависи от програмата. По принцип можеш да я инсталираш на външен харддиск, но доста програми все пак имат файлове, които се "вписват" в тези на Уиндоус и следователно в основния диск. Но има и такима, които на пракника са само един файл .exe и можеш да ги сложиш където си искаш. Та - зависи!

да ами за торент говоря Rolling Eyes. по принцип тръгна, но после като опитах пак не става...

# 4
  • Мнения: 2 617
Лени, ако е от български тракер (торентът), чувам, че тези дни имало някакви профилактитки (аз самата не съм теглила обаче напоследък) и съответно забавяния и проблеми.
Приятни почивни дни   bouquet

# 5
  • Мнения: 750
fufke това си е сериозна новина Rolling Eyes,ти от къде 4ерпиш тази информация?
Все пак ти благодаря Hug.Вие към кой край на Турция мислите да се насо4вате?
Лени мерсаж за новата тема  bouquet
Приятен уикенд на вси4ки Peace

# 6
  • Мнения: 5 462
fufke това си е сериозна новина Rolling Eyes,ти от къде 4ерпиш тази информация?
И мен ми е любопитно ???? Wink newsm78Не че не го вярвам , напротив .Много ще бъда обаче  разочарована ако се потвърди този слух .Малеее управляващите това ли целяха ???Да ни изхвърлят , че извън ЕС съвсем безконтролно ще влачат и крадат , както си беше преди влизането ни . Логично е в такъв случай да спомогнат за изхвърлянето ни .Олееее лееее ужас .Нищо не може да ни оправи нас  ooooh! Crossing ArmsTired ooooh! Shocked

# 7
Пу втора ...
Еййй сигурно ли е че ще ни изхвърлят от ЕС , малееее ужассс .Вероятно власт имащите това са целяли . Tired Confused
4естито ви нова теми4ка,
за сега "били"само "слухове",ама знае ли се?
а за програмата:може от USB 4 ili 8 giga,мъжът ми ми показа как,става. Peace
Брей 4е то ако няма караници било хубаво в този форум.Например днес се хванах сама 4е не влезнах да си проверя пощата,ами да про4ета вас. Whistling Whistling Whistling
Пожелавам ви лек и прохладен ден. Peace Peace Peace

николета 77  това е от БГ страна http://capital.bg/show.php?storyid=493837  ,а от ИТ от там от където имам инфо 4е търсят превода4и ,към предишните градове прибавям и ,Торино,Болоня, и всеки по голям град(офи инфо).Първо сме на море в Поморие а после Истанбул и Мармарис. И като стана на въпрос трябва да стягам багажа 4е тръгваме в понеделник. baby_neutral Laughing

# 8
  • Мнения: 5 710
Статията в Капитал не е нова, и 'изхвърляне' никъде не е споменато. Говори се за санкции, замразяване и т.н. 
Аз не виждам особена опастност от въвеждане на визов режим, той така или иначе не е пряк продукт от присъединяването ни.
Това, което би ме притеснило е връщане на стари правила по отношение на бизнеса, свободния пазар е най-големия бенефит от присъединяването и ще е тъвно да го загубим. Но това също ми се струва космическа хипотеза.  А това , което има връзка с документите за престой - да си призная на мен ми беше по-ясно ( и лесно) положението, когато имаше пермессо по мотиви. Сега ми се струва хаос ( по разкази от тук), в който на никой не му е ясно при какви условия се издават документи. И това едва ли ще стане, но да си кажа. Та, не виждам повод да се стреснем. Да мисли Сергей Станишев, как ще си оправя администрацията. То не може лъжи до безкрай. И хорицата, които плащат сиренето по незнам си колко лева, а ще им бръкнат ш джобовете за санкции с/у престъпления, които не са извършили.

# 9
  • Мнения: 5 462
Това, което би ме притеснило е връщане на стари правила по отношение на бизнеса, свободния пазар е най-големия бенефит от присъединяването и ще е тъвно да го загубим.
Именно , точно това ме притеснява .Тъкмо някой процедури се облекчиха и сега ако трябва да се работи по старите начини .. няма да ми е никак приятно .Не че сега всичко е цветя и рози , ама за някой работи по лесно се работи в момента .

# 10
  • Мнения: 5 462
Лени , мисля че точно това искат да кажат в статията . Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 5 710
'Възможността за икономическа санкция - отрязване на България от общия пазар - също не е на дневен ред, тъй като се задейства единствено ако страната представлява икономическа заплаха за ЕС, което не е така, а и отново би довело до усложнения за целия съюз.'


Хубаво ги давате тези статии и линкове, но не разбирам аз ли криво чета, или вие криво разбирате.

Маркрит, ти май работиш с Италия мога ли да те попитам нещо - ако купувам от Бг и осчетоводявам в Италия под каква форма трябва да е фактурата от България? На италиански? На английски? На български с превод на италиански?

Последна редакция: сб, 05 юли 2008, 11:54 от 10¢'s caffè&lounge

# 12
Искам да съм оптимистка ,но имам едно странно пре4уствие,корупцията е във вихъра си,парите от фондовете се губят,рано или кьсно ще има отражение,а слушайки : Искам да ви видия когато ви замразят като 4ленка на ЕС какво ще правите,?Ми ако влезе клаузата номер 5 от Париж?И преди и сега документи се издават на база работа или фамиляре,но с разликата 4е сега като кажеш 4е си 4лен на ЕС те взимат на работа и ти правят документи,а преди не беше така.Недай си да се окаже лошият вариянт веднага се задеиства и документи,престой и преминаване на граница.
Дано аз да съм в грешка, Thinking Thinking Thinking Thinking

# 13
  • Мнения: 5 462
'Възможността за икономическа санкция - отрязване на България от общия пазар - също не
Маркрит, ти май работиш с Италия мога ли да те попитам нещо - ако купувам от Бг и осчетоводявам в Италия под каква форма трябва да е фактурата от България? На италиански? На английски? На български с превод на италиански?
Не точно , но карай .. WinkИздаваш инвойс фактура на английски /може и на италиански за износ от Бг за Ит  .Ако купуваш от Италия за Бг италианската фактура си  е на италиански , превеждаш я и я слагаш /закрепваш към оригиналната фактура която си е на италиански .
Предполагам че ако отидеш в митнически офис ще ти кажат кво що с по голяма точност ..  Peace Wink

# 14
  • Мнения: 5 710
Макритски, ама защо в митнически офис, нали няма мита вече... какъв износ, то не се ли води покупка.  Rolling Eyes
Друго, ако купя нещо например от Метро, мога ли да искам да ми издадат ф-ра на английски?

Джуфка, какво е клауза номер 5 от Париж? Тя санкция ли е, каква?

Общи условия

Активация на акаунт