Смяна на името на детето?

  • 9 487
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 953
Грабвай неща от първа необходимост за теб и бебето и бягай от там.
Ти да не се парцал че ще търпиш такова унизително отношение.
Няма значение дали имаш вина за това да не се разбирате, никой няма право да ти посяга.
С всичките тези приказки той явно цели да те смачка и да те превърне едва ли не в роб, да му се подчиняваш безропотно и да ти насади чувство за вина, да ти внуши че си нищожество. Ако останеш той ще постигне целта си. Името на детето ти е най-малкият проблем сега.

# 31
  • Мнения: 441
имаше тема някъде във форума " как да разпозная насилника" (включваше не само тези, които бият, но и психическите насилници). та един от основните пунктове беше, че не стига че на теб ти е криво от побой или лоши думи, но и така майсторки се извъртяват нещата, че виновния на думи в крайна сметка си ти. та това е моя коментар по повод на въпроса ти "къде сгреших". може би ако имаш грешка е, че си чакала прекалено дълго. а възможна грешка е също да оставиш нещата без последствия. 

# 32
  • Мнения: 2 908
Не си сгрешила никъде,не се обвинявай за нищо!!!!Сгрешила си единствено,че си се хванала с тези хора още в началото.Но още имаш време да го поправиш.Мъчно ми става,като чета постовете ти,доплаква ми се,искам да дойда,да те хвана за ръка,да ти помогна,поне морално,ако не физически. CryМомиче,извади си някак медицинско и напусни тези хора-ако не те интересуват побоите,поне се замисли за детето си-как ще расте с баба си,на която ще казва"мамо".....а ти ще си бита пушка за него.Това не те ли мотивира-много е трудно наистина такова решение,но трябва да го направиш-заради детето си.

# 33
  • Мнения: 17 546
Имам един сериозен въпрос към вас-къде е моята вина?
Къде ,с какво толкова сгреших аз?
Никой не може да ти отговори на този въпрос. Тук четем само твоята версия. И в другата ти тема ти писах, че майката на мъжа ти не е в ред според това, което прави с твоето дете. Нали се бяхте отделили тя вече не е при вас? Пишеше, че съпругът ти е студен човек и нищо не можело да го зарадва... Не ти ли мина през ума, че щом е възпитаван от жена с подобно извратено поведение и той има последици от това и ето, те се проявяват. Съжалявам, че си подложена на всичко това, но явно неприятностите ти се задълбочават, което не ми говори нищо добро. Със смяната на името на детето няма да си решиш проблема, най-много да озлобиш още повече тези хора (бащата на сина ти и майка му) и да се сдобиеш с още по-големи неприятности. Така обременяваш и за в бъдеще детето си. То няма вина за вашето неразбирателство. Още повече, човек идва с името си на този свят и една нежелана лично от него промяна, може и да донесе негативи върху целия му по-нататъшен живот.

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Мисля, че прекалено дълго си търпяла психологически тормоз от майка и син. Ако не ти беше посегнал физически сигурно все още нямаше да събереш смелост да го напуснеш. Съвсем явно е, че тези хора имат психически отклонения. Не трябва да чакаш повече, а по най - бързия начин да си прибереш нещата и да се изнесеш от жилището. Добре е,че можеш да отидеш у родителите си, а не да оставаш сама в такъв момент. Непременно посети съдебна медицина и си извади медицинско удостоверение за побоя. Не зная от кой град си, но в Добрич например в съдебна медицина не приемат пациенти всеки ден, а само в определени дни от седмицата. Най - добре още утре отивай, за да ти издадат удостоверение. Не виждам смисъл да оставаш при съпруга си. Едва ли те чака нещо хубаво от тук нататък. Добре е да потърсиш и професионална помощ от адвокат за развода и от психотерапевт за състоянието си. Последния може би ще ти помогне да се почустваш по - добре. Името на детето не можеш да смениш сама. Това не го споменавай пред съпруга си, за да не го афектираш допълнително. Детето е малко, но до сега си му викала с това име и то вече е свикнало с него. Името свързвай с детето си, а не с дядо му. С едно и също име има толкова различни хора. Не името прави човека. Смяната му сигурно ти е хрумнала в желанието да си отмъстиш. По - добре бягай и остави отмъщението. Както казват" Господ забавя, но не забравя". Остави някой друг да накаже свекърва ти и съпруга ти, а ти спасявай своето бъдеще и бъдещето на детето си.

# 35
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ако всичко е така както го пишеш нямаш никаква вина. Попаднала си на изрод, добре че си млада, ще се оправиш след като се махнеш от там.
Не се занимавай с името сега, ще му дойде момента като се успокоиш и оправиш всичко друго.
Първият ти приоритет трябва да е да се изнесеш най-безболезнено от там. Може би докато го няма него. Остани при майка си, успокойте се и започвай да действаш.

# 36
  • Мнения: 104
Много хубаво са те посъветвали момичетата - бягай! Вина нямаш абсолютно никаква, просто този тип хора искат да те смажат психически, да те накарат да повярваш, че без тях си нищо, за да те държат в подчинение... Не предупреждавай мъжа си, че ще го напускаш, изобщо не казвай нищо и не коментирай въпроса, за да не стане още по-зле и да не се стигне до побоища, просто използвай като го няма някой ден да си събереш багажа и да се махнеш. Ако можеш най-добре викни някой прител мъж или някой роднина, братовчед, чичо, който да дойде с теб и да ти помогне - друго си е като има мъж с теб, той няма да смее чак така да се репчи, както когато си сама... Ако няма никой мъж, който да те придружи, викни поне майка си - да има човек с теб.
И  после действай както ти написаха момичетата - медицинско, адвокат, психолог...
Не си виновна ти за нищо, тези хора явно не са добре - не се оставяй да ти смачкат самочуствието и не им се връзвай на приказките, че няма да се оправиш - ще се справяш 100 пъти по-добре без тях. Успех!

# 37
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Стана ми много, ужасно мъчно за теб  Sad
Свекърва ти хич не е в ред с горният етаж!
А бащата на детето е просто без коментар...Егати мъжагата  Sick

Моят скромен опит с мъж който ми е посягал и после ме подлагал на тормоз е следният :
- те няма да ти дадат лесно детето, нали "майчицата" го била носила бод сърцето! За това когато решиш да се изнесеш с детето, го направи тохо - не споделяй това с никого, не казвай къде ще отидеш, смени си тел. номера.... всичко!
- преди това някъде на далеко, в друг град намери квартира, приготви малко багаж за теб и детето и бягай с 200км в час!
- извади си медицинско и заведи дело срещу мъжа и майка му - за физически и психически тормоз.
- ако трябва направи ограничителна заповед с/у него.

Бягай колкото можеш по бързо, преди детето да е пораснало и да започне да разбира повече.
Ако мога да ти помогна с нещо, бих го направила... самата аз започнах на чисто с 80 лв в София преди 5 години....

# 38
  • Мнения: 1 554
Божее,какви хора има на този свят,стана ми много гадно Cry

# 39
  • Мнения: 378
За мен ти не си добре психически,с какво СЪРЦЕ гледаш как ти гледа детето тая жена и да не ти го дава,главата ми не го побира това,чудя се как може ти МАЙКА да не си направила нищо за сега,"Сетила се Мара да се побара",и сега ние трябва да се изредим цял форум и да ти напишем,че трябва да се махнеш от там и да намериш друг варянт doh

# 40
  • Мнения: 2 792
 Не мисля, че името на детето е проблем, дори не мисля, че е необходима смяна, може би първо сигнално така си даваш сметка, че промяната е неизбежна. /Процедурата за промяна на име е бюрократична и отнемаща време и държавни такси/
 Няма нужда да анализираш, кой е бил провокиран и кой е провокирал, сама си даваш сметка, че от месеци живееш в ситуация, в която  трудно се оцелява и не е нормална. Не позволявай да те вкарват в играта с надцакването кой е по виновен, няма смисъл, да позволиш някой да си измие съвестта като ти обясни колко пък виновна си ти и как си го провокирала...
  Преди да предприемеш каквото и да е било, моят съвет е да се махнеш и да премислиш ситуацията отстрани, вземи си детето и отиди при вашите, просто се махни, не се вкарвай във филмите, в които те вкарват.

# 41
  • Мнения: 2 563
Аз съм кръстена на баба си, но след развода на родителите ми започнали да ми викат на галено и така цял живот на галено, докато на 16-17 години не го смених по съдебен път, след осиновяване от втория съпруг на майка ми.

За нищо не си виновна, ти си жертва. Махай се оттам бързо!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 480
Историята ти ме разтърси.Никой не заслужава подобен живот и отношение.БЯГАЙ далеч от там момиче мило и спасявай себе си и детето!!!Относно смяната на името винаги можеш да го коригираш,но първо трябва да се успокоиш и започнеш живот,различен от този.Дано има някой твой близък,който да ти подаде ръка в този труден момент.Бъди силна,винаги има изход!!!

# 43
  • Мнения: 7 186
Смяната на името на детето ти е последния проблем в момента. Това е само едно име в крайна сметка. И да го смениш, нищо няма да се промени, нито ще тръгне по- добре.
Потърси помощ от близките си и бягай. Свекърва ти е абсолютна кукувица, но в случая притеснителното не е тя, а поведението на мъжа ти, който те тормози психически и физически.
На първо място е твоят интерес и този на детето. Да се чувстваш спокойна и да можеш да гледаш детето си в нормална среда, без обиди и насилие.
Всеки човек може да сгреши в избора си, дори и най- умния и хитрия. Това, че имаш дете от този човек не те задължава да се натискаш при него и да търпиш. По- добре да си сама, дори и да ти е по- трудно, но поне да си спокойна и да се чувстваш господар на живота си.

Баща му е убеден ,че го обичам и въпреки ,че ми е посягал ще остана с него и ,че без него съм леке и нищо.

Лекето не си ти, а е той Sick Типичен тиранин, иска да ти вмени, че без него не струваш нищо, може би за да не намериш смелост да го напуснеш, а той да се държи както си поиска.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 08:54 от Lady Marmalade

# 44
  • Мнения: 191
В никакъв случай не обвиявай себе си за случилото се! Ти си жертва и професионалистите от агенциите за закрила от домашно насиле ще ти помогнат да осъзнаеш това и да спреш да се самообвиняваш. Важното е да се махнеш от там навреме, за да не пострада и детето ти.
Майката на мъжа ти (ако това е мъж въобще) определено има сериозни психически проблеми и съм направо отвратена без дори да я познавам.
Събери кураж и смелост и се махай от тези психопати! Може би сега те е страх, но ще видиш колко по-добре ще се почувстваш, когато си на сигурно място и можеш спокойно да се отдадеш на рожбата си!

Желая ти успех и много кураж!

Общи условия

Активация на акаунт