За веждите и окосмяването

  • 2 991
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 386
Здравейте, подтикната от друга тема, искам да ви попитам мислите ли, че обемът, гъстотата и общият вид на веждите подсказват какво е окосмението по цялото тяло на човека? Перманентния грим не се брои.  Заболяванията също моля да не бъдат намесвани.
Простичко казано: познавате ли мъж с доста гъсти вежди вежди, който не е космат като цяло? А жена с буйна растителност, но с рехави гайтани?

П.П. Липсва ми поле за задаване на анкета, язък.

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 17:28 от Ева на сцена

# 1
  • Мнения: 4 120
Познавах момиче с много гъсти и красиви вежди, а с почти липсващо окосмение по тялото, и косата и бе рядка. Майка и е рускиня с липсващо окосмение и явно на нея го дължи, а веждите са от татко и,друго обяснение нямам.
 Но по- скоро мисля това е изключение.
Аз съм с буйна растителност отвсякъде Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 447
Така като прехвърлям познатите си, май теорията ти се потвърждава. Моите вежди пък са тънки и русоляви, останалото и то  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 386
Забравих да пиша за себе си - имам много тънки и рехави веждички. Но пък нямам почти никакъв косъм по тялото си, изключае гъстата коса. Та, да, теорията ми важи и за мен самата.

# 4
  • Мнения: 1 447
Имам приятелка която е с гъсти вежди,но по тялото почти няма косми.Косата и е нормална нито гъста,нито рядка.
Моите вежди не са гъсти,но пък имам повече косми от тези на моята приятелка.

# 5
  • Мнения: 2 448
Изобщо не е вярно.

Моя мъж никак не е с трета вежда, ама пък за косми по тялото много.

Аз самата не съм с рехави вежди - не са ми дебели, но са гъсти и добре оформени естествено, а окосмението ми е много слабо дори за жена, говоря за ръцете и краката, по интима и подмишниците ми е напълно нормално и въпреки годините наред скубане не е намаляло.

# 6
  • Мнения: X
Много често се случва комбинацията тънка коса на главата с добре окосмено тяло. Но като че ли веждите в повечето случаи са показателни за буйността на растителността на цялото тяло.

# 7
  • Мнения: 2 386
Да, косата не е изобщо показателна в това отношение.

# 8
  • София
  • Мнения: 39 739
Мъж ми според мен е с нормални вежди. Останалото окосмение по тялото обаче му е в повечко.

# 9
  • Мнения: 3 376
Моя мъж има въздебелички вежди и никакво окосмение почти по тялото.

Аз съм равномерна,поне доколкото помня какви бяха веждите ми преди да започна да ги скубя.Колкото там толкова и по тялото.

# 10
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Моите вежди са гъсти, косата ми също. По тялото имам нормално окосмение според мен, кофтито е обаче че съм много бяла, а космите са тъмни, та пада здраво скубане  Mr. Green
Мъж ми има изписани вежди, по ръцете и краката няма много косми, обаче на гърдите  Mr. Green
Имам приятел с гъсти вежди и коса, както и рунтави косми по краката, а по ръцете и гърдите нъцки, няма никой  hahaha Та според мен е не толкова наследствено, колкото хормонално.

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
Космите по главата се влияят и контролират от женския  хормон естроген,а космите по тялото от мъжкия тестостерон.Ако на една жена и е в повече мъжкия,което по правило е "привилегия"на брюнетките,то тогава и окосмението и е в повече, но не непременно обаче.
Формата и гъстотата на веждите се наследяват от родител по генетичен път.
Мисля,че търсите под вола теле.Казвам го с най добри чувства Peace

# 12
  • Мнения: 2 386
Никакви телета не търсим, хортуваме си.. Grinning
Това с главата и тялото ми звучи още по-невероятно - ето, аз съм с почти никакво окосмение по цялото тяло, веждите ми и те са малки и тънички, а имам коса за двама. Това как се обяснява?
Освен това само рехавите вежди са рецисивен ген. http://pals.sri.com/tasks/9-12/Looking/directs.html

# 13
  • Smallville
  • Мнения: 994
Значи при теб,всички хормони са в норма.Наследила си хубава коса  и естрогенът се грижи тя да е в добра форма,защото той се отговаря за вторичните ти полови белези.А по тялото нямаш,защото тестостеронът ти е или малко или колкото трябва,за което ти завиждат вече немалко жени...Дай боже всекиму такова разпределение
п.п.Ева на сцена,не те познавам,но имам подозрения,че имаш и благ характер,което също е признак за ниски нива на мъжкия хормон,обикновено притежателките му са сприхави и имат проблеми с обуздаването на гнева си.Струва си да го прибавим към наблюдението за съотношението на зависимостите коса,вежди,окосмяване,характер,не мислиш ли?

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 19:29 от danibaby

# 14
  • Мнения: 277
Имам гъсти вежди с дебел косъм,та чак като ги скубя почват да ми сълят очите.Останалите косми по тялото ми са тънки(и козметички са ми го казвали),включително и по главата  Cry - има ли как да се коригира последното?

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз имам косми между веждите и ги махам много често ,а мъжът ми има изписани вежди и много ме е яд на него  Mr. Green 

# 16
  • Мнения: 1 447
И аз имам косми между веждите и ги махам много често ,а мъжът ми има изписани вежди и много ме е яд на него  Mr. Green 
Да ти кажа той и моят е с едни изписани вежди,как му завиждам само,ако беше жена нямаше да се налага изобщо да ги скуби

# 17
  • София
  • Мнения: 7 765
Забравих да пиша за себе си - имам много тънки и рехави веждички. Но пък нямам почти никакъв косъм по тялото си, изключае гъстата коса. Та, да, теорията ми важи и за мен самата.

Абсолютно същото е положението и при мен.  Peace
Теорията важи и за мен.  Wink

# 18
  • Мнения: 17 546
Не че имам особено богато наблюдение на цялостното окосмяване на приятелките ми, но докато едната почти няма вежди и също така има съвсем малко и рехаво окосмяване, друга пък има нормални вежди, но и забраних да ходи с прашки на плажа, защото трябва да си прави кОла и на дупето! Не можете да си представите каква растителност! #Crazy Извира от всякъде... А самата тя е като порцеланова кукла, мъничка и нежна. Слава Богу, че поне лицето и е пощадено от това чудо! Така че не намирам връзка между веждите и останалото окосмяване. Пък аз имам сравнително гъсти вежди с плътни косми, но съм ги оставила на минимум почти, доста коса и съвсем оскъдно окосмяване на другите места.

# 19
  • Мнения: 189
За моите вежди е вярно. Имам приятелки, при които също се потвърждава правилото.
Но, на приятеля ми веждите са гъсти и големи, но за сметка на това почти няма косми по тялото. На баща ми и на брат ми веждите също са гъсти, но за мъже са доста некосмати.
Извод: за жените е вярно, за мъжете - не. Laughing

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 827
познавам двама мъже със страхотно тънки вежди, обаче косми по телата колкото искаш, че и отгоре Crazy
а за жените, по моите скронми наблюдения - веждите са огледало на окосмението по тялото Joy

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Мисля, че точно лицето, очите и веждите са огледало на човека! Никой не може да ме убеди, че човек, който поддържа останалите части от тялото си може да остави веждите му да избуят до храстовидна растителност или обратното!  #Crazy

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А иначе, по темата- окосмеността е генетично заложена-веждите са част от космената покривка, които се обуславят от ендокринната система на организма, като цяло. Оттам, при не-наличието на външни фактори или други причини е нормално космената покривка да е с равномерен растеж по цялото тяло.

# 23
  • Мнения: 17 546
Мисля, че точно лицето, очите и веждите са огледало на човека! Никой не може да ме убеди, че човек, който поддържа останалите части от тялото си може да остави веждите му да избуят до храстовидна растителност или обратното!  #Crazy
thumbsup Подкрепям напълно това мнение!

# 24
  • Мнения: 2 448
Мисля, че точно лицето, очите и веждите са огледало на човека! Никой не може да ме убеди, че човек, който поддържа останалите части от тялото си може да остави веждите му да избуят до храстовидна растителност или обратното!  #Crazy

Говорим за веждите, които са ти естествени дали отговарят на другите косми по тялото. А не кой колко си ги скуби.
Моите естествени вежди не са никак редки, не са и някои дето плашат. Гъсти и изрисувани, почти не ги скубя. Не отговаря на другото ми окосмение. Имам много слабо такова по ръце и крака, а на другите 2 места нормално.

# 25
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Мойте вежди пък изчезнаха доста отдавна, някаде малко преди да завърша училище, странно защо след като ги оскубах в прилична и приятна за окото форма решиха малко да поопадат и повече не порастнаха, остана само една малка част да напомня за някогашното им съществуване, за сметка на други растителности с които се боря години наред и така не мога да се преборя, единствено се радвам че косата ми е гъста и тежка...та си мисля аз че всичко си е строго индивидуално

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 10:44 от KaliMa

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
Имам позната,която имаше убийствени вежди преди да започне да ги оформя.Гъсти,черни и сляти по средата.За сметка на това нямамше почти никакво окосмение по тялото-ръцете й бяха почти напълно гладки,краката също.
Майка й беше същата.

# 27
  • Мнения: 49
Не мисля, че има такава зависимост  Naughty

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не мисля, че има такава зависимост  Naughty
И аз  Peace , защото
А иначе, по темата- окосмеността е генетично заложена-веждите са част от космената покривка, които се обуславят от ендокринната система на организма, като цяло. Оттам, при не-наличието на външни фактори или други причини е нормално космената покривка да е с равномерен растеж по цялото тяло.

Общи условия

Активация на акаунт