ПЛАЩАТЕ ЛИ ПОТРЕБИТЕЛСКА ТАКСА ЗА ДЕЦАТА СИ

  • 4 523
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 419
Като повикам личния лекар само тогава плащам ,20-25 лева е прегледа му.

# 16
  • Мнения: 3 537
Не!!!Не се плаща! Naughty

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
в поликниниката не палщам, но на домашен прием винаги и давам пари. Така съм решила

# 18
  • Мнения: 5 713
Дам, не се плаща, но в на4алото аз като нищо не знаех и не разбирах да видиш как ме мятаха. При първите 2 консултации забравям аз да дам таксата / понеже си мисля 4е трябва /. Връщам се и давам на сестрата 2.40, а тя запо4на да се 4уди за какво са тея пари и в крайна сметка си взе левовете, стинките не й трябваха. Стана ми малко странно. После от други мами разбрах, 4е не се плаща. Оба4е налага се един ден да отидем на  преглед. Свърши си наш'то педи работата и си поиска пари4ките. Аз тъпата й ги дадох. Реших 4е на консултация не се плаща,а на преглед- да. След това трябваше пак да ме светват 4е децата до 18г са освободени от такива такси. За сметка на нея, моят ли4ен лекар, а и преди това педиатър никога не си е правил устата да си поиска парите, даже аз съм забравяла да си платя. Скоро като бяхме в София прегледа и Маги / а не е изобщо длъжен / от до и отново не ми поиска стотинка.

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 573
До колкото знам не се плаща за деца до 3- годишна възраст. После- край с тази благина.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Не. В началото на всяка консултация или преглед питах какво дължа, но нашата педиатърка винаги ми отговаряше, че не дължа нищо. вече не питам. И никой нищо не ми иска.

# 21
  • Мнения: 2 531
Абе гледам на вартите едни бележки за такси, но понеже си знам правата ,въобще и не питам какво дължа. Не са ми искали нищо.... Би трябвало на вратата на всеки кабинет да има списък с освободените от такси пациенти. Но какво да ви кажа- баща ми е със заболявани включено в списъка , а неговата лекарка всеки път си иска парите. #2gunfire

# 22
  • Мнения: 772
На личния не плащаме, но като ни прати при специалист платихме такса. Незнам дали се плаща затова мирно и тихо.

# 23
  • София
  • Мнения: 625
Плащаме си като попове! Чак сега чувам, че не се плаща! А уж педиатърката ни е позната!

# 24
  • Мнения: 7 716
Аз в началото като незнаех си приготвих таксата, но джипито ми я върна - каза ми, че децата са освободени.
Много ме впечатли.

# 25
  • Мнения: 2 755
Не. Децата са освободени от тази такса.

# 26
# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
До колкото знам не се плаща за деца до 3- годишна възраст. После- край с тази благина.
Няма тякавя нещо. По закон всички деца до 18 год. са освободени от потребителска такса, както и здр.им осигуровки са за сметка на държавата и не може да се окаже в един момент, че са здравно неосигурени. Има и друга група пациенти, над 18 години с някои заболявания, които също са освободени от потребителска такса.

# 28
  • Мнения: 5 647
Не и никога не са ми искали потребителска такса.

# 29
  • Мнения: 242
 Не са ни искали

Общи условия

Активация на акаунт