Как давате на детето си супичката?

  • 3 727
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 493
Винаги я давам със сухар Peace

# 46
  • Мнения: X
Не съм го учила. Иво винаги е обичал супи. И до ден днешен ги предпочита пред всякакви сухоежбини.
Слагах по половин сухар, натрошен почти на прах, за да ги сгъстя малко-да няма велико разливане от лъжицата.


Ако вместо Иво, сложим Ния - същата работа.  Grinning
Даже в градината е извстна, като единственото дете, обичащо супи. Друго яде - не яде, супа яде винаги.

# 47
  • Мнения: 1 586
В началото добавях сухар вътре, от скоро вече не, яде си я човека...

# 48
  • Мнения: 46 508
Натурална, без нищо друго.
Но не течна, сготвена с по-малко вода става гъста почти като манджа и след нея не давам друго.
Вкъщи нямаме не искаме да мешаме 100 неща - 1, 2, 3-то и т.н., сухари, хляб, не купуваме.

# 49
  • Мнения: 19 296
Много рядко давам супа, защото въобще не харесва.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз слагам хляб в супата. Така ми изглежда по вкусна, пък и не толкова рядка. Не съм имала проблем с храненето. Ако реща супата да е без хляб, тогава я правя по гъста за да не тече от лъжицата. Нещо като манджичка  Grinning

# 51
  • Мнения: 991
Май ще се откажа зе сега от супичките.Не ми се иска да го тъпча със сухари,а иначе не мога да му я дам.
Да попитам-може ли например при приготвянето на супата,да сложа повечко ориз с идеята да се позсгъсти.Аз май досега ориз не съм му давала.Не "май",ами не съм му давала ориз.
Сигурна ли си, че не си давала ориз? В много от бебешките пюрета има ориз. Може да слагаш и картофчета. Но често казано не разбирам какъв е проблема със сухара... Дали ще слагаш ориз, картофи или сухар- все са калории от въглехидрати. Даже най-добре да се редуват. Хлябът с много полезна храна - особено пълнозърнестият.

# 52
  • Мнения: 89
Супата я давам за вечеря - около 19,00-19,30 ч. В нея слагам натрошено сиреце /обезсолено/, ако не е яла попара през деня, през ден по цял жълтък, и сгъстявам с натрошен на прах сухар или със зеленчуковата каша на Слънчо. С кашата става много по-добре!

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592
Постепенно и с упорство.
Иначе никога не съм давала супа с нещо различно от лъжица - ами, трудно ми е да си представя по какъв друг начин бих могла да ям супа - с вилица ли?  Crazy - детето яде както ям аз. В началото при поднасяне на лъжичката със супа с другата ръка предпазвах ръката си с лъжичката от посегателства. Постепенно се научихме (и той, и аз) как може да става работата. Но пък татито и до сега като има нещо по- рядко (за супа и дума не може да става!) ме вика на помощ.  Crazy

# 54
  • Мнения: 2 587
Започнах с крем супи,но и тя никога не е првела такива "магарийки".За моето дете яденето е най-важното нещо на света и не би допуснала храна да се разпилее  ooooh!

# 55
  • Мнения: 421
  Shocked супа трябва да се дава

Къде се казва това?  Thinking Какво е супата - голяма част вода, която пълни стомаха и я сгъстяваш с хляб или сухар, нали? Винаги съм предпочитала да дам на детето си пюре - било то с месо или без, но да е концентрирана и добра храна, а не вода и тесто основно. Така мисля аз. На запад не знам да дават супи  Peace Супата не е лошо нещо, но изобщо не трябва да се дава, както звучи това в задължителния и препоръчителен смисъл  Wink

не е задължително да е голяма част вода-може и да е гъста супа.идеята е ,4е е лесно смилаема и лека храна ,а и стомахчето има нужда от течна храна.особенно ако детето страда от запек.какво значи това на запад не давали супа?

# 56
  • Мнения: 158
супата ми е от дет.кухня добавям  й два начупени на ситно сухара.Винаги си я изяжда цялата.

# 57
  • Мнения: 1 669
И малката се храни вече втора седмица от ДК. Супичките много й се услаждат. Слагама по едно сухарче вътре.

# 58
  • Мнения: 4 447
Давам я с лъжичка от паничка.  Mr. Green
Надробявам и хлебче или сухар, че иначе
става голяма мазаница ooooh! Joy

# 59
  • Мнения: 1 572
и аз давам с лъжичка но ако не я пасирам и да я сгъстя а я направя бистра , все едно са яли 300

Общи условия

Активация на акаунт