Как давате на детето си супичката?

  • 3 725
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Моят хубостник не мога да му дам супата.Той като седнем да ядем мята ръце и крака,върти се,пее си и всики останали магарии,които ви идват на ум,с пюретата,които не са течни,нямаме проблем,но се опитах да му да супа и резолтата беше 90% по лигавника и 10% по ръцете и краката Crazy
Как научихте децата да го хапват това чудо супата?

# 1
  • Мнения: 741
И моя син не я иска.Единствено със сухар вътре,става по-гъсто и тогава се лъже да хапне.Но пак всичко около него става в супа

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз добавях сухар,колкото и да не ми се искаше.

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 79
И аз добавях сухар,колкото и да не ми се искаше.
И аз също!!! Въпреки препоръките на нашия педиатър да не се добавя нищо в супата (хляб, сухар и т.н.) Но и с другите по-течни манджи нямаме проблем най-много лъжичка - две фира да дадем заради МОЕТО бързане Mr. Green Иначе се храним в количката - вързана с коланите и там няма много място за "магарийки". Опитай, УСПЕХ!!

# 4
  • Мнения: 5 940
Правя само крем супи.

# 5
  • Мнения: 27 524
Не давам супи.  Peace И щом не иска - не го насилвай.

# 6
  • Мнения: 1 483
Не давам супи.  Peace И щом не иска - не го насилвай.
  Shocked супа трябва да се дава

# 7
  • Мнения: 27 524
  Shocked супа трябва да се дава

Къде се казва това?  Thinking Какво е супата - голяма част вода, която пълни стомаха и я сгъстяваш с хляб или сухар, нали? Винаги съм предпочитала да дам на детето си пюре - било то с месо или без, но да е концентрирана и добра храна, а не вода и тесто основно. Така мисля аз. На запад не знам да дават супи  Peace Супата не е лошо нещо, но изобщо не трябва да се дава, както звучи това в задължителния и препоръчителен смисъл  Wink

# 8
  • Мнения: 69
До колкото знам, идеята на супата и бульоните е да подготвят стомаха за основното ястие- за това са течни и воднисти...  Rolling Eyes

Моята щерка обаче, яде супата със сухар вътре... разпиляна по таблата на столчето за хранене, вземайки си сама, това, което и харесва...  Crazy  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 7 023
Давах предимно крем супи или сгъстявах със сухар.

# 10
  • Мнения: 1 477
Не съм учила детето си да яде супи.Давам му и си ги хапва с апетит.Ако ги плюеше не бих го насилвала.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм сгъстявала супите със сухар. Давала съм по малко на обяд преди основното ястие както си му е реда.

# 12
  • София
  • Мнения: 430
Аз му я давам за вечеря, но я пасирам леко и като че ли по-лесно възприема консистенцията, става по-рядко пюре. Сухар добавям само ако супата е за обяд, защото не ми се струва достатъчна храна за едно ядене, особено обедното.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Винаги давам супите със сухар

# 14
  • Мнения: 161
Пие я от купичката, буквално. Както всички останали магарии, които измисля каката, така и тази се възприе много бързо от малкия.
А пък каката твърди, че именно по този начин пият супата в детската градина. Така ги карала лелката, за да си изяждат по-бързо първото ядене и да преминат на второто. Даже си правели и състезание "Изпий си пръв супичката". Нямам думи!

# 15
  • София
  • Мнения: 15 216
Не съм го учила. Иво винаги е обичал супи. И до ден днешен ги предпочита пред всякакви сухоежбини.
Слагах по половин сухар, натрошен почти на прах, за да ги сгъстя малко-да няма велико разливане от лъжицата.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не съм учила дъщеря си да яде каквото и да било. Супа започнах да и давам на 11 месеца, като я пасирах и така се получаваше крем-супа. Ядеше я тогава, все още също я яде. Не бих насилвала детето си да яде нещо, което не харесва.

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм учила детето си да яде супи.Давам му и си ги хапва с апетит.Ако ги плюеше не бих го насилвала.
да така и аз Peace
Прави я по-гъстичка и добавяй сухар.

# 18
  • Мнения: 11 003
Не съм я насилвала да яде супа. Слагам малко хляб в нея или я давам в чист вид. Ако иска, да яде.

# 19
  • Мнения: 4 784
Давам му нещо в ръцете, с което обича да се занимава и така стои мирен.
Другия вариант е - пасирам супата и така става малко по - гъста консистенция и по - лесно се храним.

# 20
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моето злато обожава супите, това е нещото което яде с най-голямо удоволствие  Peace

# 21
  • Мнения: 5 500
  Shocked супа трябва да се дава

Къде се казва това?  Thinking Какво е супата - голяма част вода, която пълни стомаха и я сгъстяваш с хляб или сухар, нали? Винаги съм предпочитала да дам на детето си пюре - било то с месо или без, но да е концентрирана и добра храна, а не вода и тесто основно. Така мисля аз. На запад не знам да дават супи  Peace Супата не е лошо нещо, но изобщо не трябва да се дава, както звучи това в задължителния и препоръчителен смисъл 
Супа трябва да се дава, защото витамини и минерали от зеленчуците при сваряване и то при поставяне в студената вода, а не когато заври, преминават в нея. Обратното е при месото, всички токсини при варене преминават във водата.
Така смятам аз Peace
Иначе правя гъста супа, слагам освен зеленчуци по половин шепа ориз, ядков микс (овесени, ръжени, ечемичени, пшенични ядки), може и арабски кус кус. Така се яде без да се улива.

# 22
  • Мнения: 999
А аз искам да попитам по кое време се дава супата, преди пюрето ли или как. Изобщо нямам спомен със каката, въпреки че не е било толкова отдавна.

Някои хора не се научиха да пишат по темата, а не да си налагат мнението.

# 23
  • Мнения: 5 940
А аз искам да попитам по кое време се дава супата, преди пюрето ли или как. Изобщо нямам спомен със каката, въпреки че не е било толкова отдавна..
Тъй като давам крем супи, а те са си като по-рядка манджа, просто заменям обедното хранене. Смятам, че са достатъчно пълноценна храна. Не слагам сухари, хляб, синът ми ги харесва така. Засищат го три, четири часа.
По принцип тези, които взимат кухня дават супата около седем вечерта, нещо като вечеря, преди млякото за сън.

# 24
  • Мнения: 999
А аз искам да попитам по кое време се дава супата, преди пюрето ли или как. Изобщо нямам спомен със каката, въпреки че не е било толкова отдавна..
Тъй като давам крем супи, а те са си като по-рядка манджа, просто заменям обедното хранене. Смятам, че са достатъчно пълноценна храна. Не слагам сухари, хляб, синът ми ги харесва така. Засищат го три, четири часа.
По принцип тези, които взимат кухня дават супата около седем вечерта, нещо като вечеря, преди млякото за сън.
Мерси.
Аз си спомням че на каката първо давахмалко супа и след това пюре, но ми се струва малко много.

# 25
  • Мнения: 4 784
Аз също давам супата като отделно хранене, а не преди основното. Правя я по - гъста или я пасирам както вече казах, за да се сгъсти и така си я давам за обяд или вечеря. Хляб и сухари също избягвам да слагам.

# 26
  • Мнения: 2 100
Супата я давам за вечеря, слагам вътре сухари, за да се сгъсти достатъчно. Сухара доста засища децата за предстоящите нощни часове. Незнам само със супа колко може да се засити едно детенце  Rolling Eyes Разбира се зависи си от самото дете  Peace Давам пример за нас (ние сме си ящнички по принцип) - в супата слагам 3 сухара и въпреки това не му стига и до сутринта пие 2 пъти по около 300мл АМ.

# 27
  • Мнения: 5 500
Давала съм я вечер в 20 часа и пиеше мляко сутринта в 6 часа. Сварени на пара зеленчуци, плюс водата и препечен пълнозърнест хляб!

# 28
  • София
  • Мнения: 17 591
Просто още е малък за такава концепция. Не в смисъл, че нещо не е хубаво да яде супа, а в смисъл, че не е наясно като как да го поеме това течно нещо, дето идва с лъжичка. Или се примиряваш, че почти нищо не влиза в устата, или се отказваш от супата за още няколко месеца.

# 29
  • Мнения: 127
Май ще се откажа зе сега от супичките.Не ми се иска да го тъпча със сухари,а иначе не мога да му я дам.
Да попитам-може ли например при приготвянето на супата,да сложа повечко ориз с идеята да се позсгъсти.Аз май досега ориз не съм му давала.Не "май",ами не съм му давала ориз.

# 30
  • Мнения: 554
Аз правя супата с консистенция на супа, но за нея обирам по-гъстата част, дробвам и един сухар, понякога слагам и малко сиренце и става супер. Давам я за обяд като основно хранене.

Да попитам-може ли например при приготвянето на супата,да сложа повечко ориз с идеята да се позсгъсти.Аз май досега ориз не съм му давала.Не "май",ами не съм му давала ориз.

 Или правиш манджа или супа, направи си супа, но на дечко сипвай по-гъстото, когато го намачкаш/пасираш си става достатъчно гъсто.

# 31
  • Мнения: 159
Нашата педиатърка не ни е казвала задължително да му давам супа. Просто моя син по едно време ми отказваше вечерното мляко, а пък беше гладен и с нея решихме да пробваме супа.
Ако е по - рядка добавям сухарче или две, ако е крем супичка направо така.
Аз лично не виждам нещо лошо в сухарите или препечените филийки, е като изключим Е-тата в сухарите, но ако не се прекалява с тях няма нищо лошо, че и в супичката се слагат. Аз лично гледам да не ядем повече от три сухара на ден и то не всеки ден. По - добре е зърнени храни - овесени ядки, пшенични и там каквито ви харесват. Идеята, че може да се слагат в супичката много ми допадна. Ще пробвам. Разнообразие да има. И супата не е задължителна според мен. Вярно това за стомашния сок го чета и сигурно е така, ама може малко бульон преди пюрето за тази цел. Не че давам. Въпрос и на избор на майката.  Иначе супата и аз я давам като отделно ядене, а не добавка към основното. Или на обяд или вечер ако ми откаже мляко, защото аз предпочитам поне още един месец да си хапва мляко вечер. Даже и сутрин.

# 32
  • Мнения: 2 231
Не съм учила детето си да яде супи.Давам му и си ги хапва с апетит.Ако ги плюеше не бих го насилвала.
Peace
Всъщност цялото семейство сме любители на супите. Ако в нас няма супа, все едно няма нищо за ядене. Мъжът ми това вечеря всеки ден Sick. Е преди това удряме по една ракия със салата. Та и дъщеря ни обича супичките. Може да е наследствено. Laughing

# 33
  • Мнения: 31 128
Давам супа, но не често. Приготвям я аз и слагам сухар или хляб за сгъстяване. Само нея давам за обяд. Бульон не давам никакъв. Peace

# 34
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И аз слагам сухар, за да я засити защото и замествам цяло хранене, а не я давам като предястие  Laughing  chef

# 35
  • Мнения: 84
давам супа с по-дълбока лъжичка Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 1 674
Давам ги със сухар/супите/Ядем ги още преди всичко пасирани

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 5 709
Давам ги с сухар!

# 39
  • Мнения: 9 973
слагам сухар
срежи един биберон и дай през шише

# 40
  • София
  • Мнения: 3 249
Дъщеря ми ядеше супа всеки ден, докато не отказа да я храня аз и не прояви желание да се храни изцяло сама. Не съм я учила да яде супа, просто й харесваше. Давах супата вечер към 6-7 часа, а после в 8-9 си пиеше и млякото преди сън. И сега е така, но с гъста храна, която може да яде и сама. Не съм слагала сухари в яденето за сгъстяване никога. Naughty Ако поиска хляб, си го яде отделно. Ако ще сгъстяваш супата със сухар, ориз или подобни, то това вече не е супа а... манджа Laughing

 Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 44 041
Все още супата я яде със сухарче или хляб вътре....средно течна....
а ти защо не я отложиш малко супата....

# 42
  • Мнения: 14
Пасирам я или само бульона давам с лъжичка.

# 43
  • Мнения: 1 763
Моят син яде супа и със сухар, и без сухар. Но без сухар я яде много бавно, целият се олива и почти винаги му слагам сухар. Не я пасирам, яде си я със ситно нарязани зеленчуци и месо вътре.

# 44
  • София
  • Мнения: 193
Още не съм давала супа на малката ,правя й пюрета,но мисля ,че с хляб е дабра идея Peace

# 45
  • Мнения: 493
Винаги я давам със сухар Peace

# 46
  • Мнения: X
Не съм го учила. Иво винаги е обичал супи. И до ден днешен ги предпочита пред всякакви сухоежбини.
Слагах по половин сухар, натрошен почти на прах, за да ги сгъстя малко-да няма велико разливане от лъжицата.


Ако вместо Иво, сложим Ния - същата работа.  Grinning
Даже в градината е извстна, като единственото дете, обичащо супи. Друго яде - не яде, супа яде винаги.

# 47
  • Мнения: 1 586
В началото добавях сухар вътре, от скоро вече не, яде си я човека...

# 48
  • Мнения: 46 492
Натурална, без нищо друго.
Но не течна, сготвена с по-малко вода става гъста почти като манджа и след нея не давам друго.
Вкъщи нямаме не искаме да мешаме 100 неща - 1, 2, 3-то и т.н., сухари, хляб, не купуваме.

# 49
  • Мнения: 19 290
Много рядко давам супа, защото въобще не харесва.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз слагам хляб в супата. Така ми изглежда по вкусна, пък и не толкова рядка. Не съм имала проблем с храненето. Ако реща супата да е без хляб, тогава я правя по гъста за да не тече от лъжицата. Нещо като манджичка  Grinning

# 51
  • Мнения: 991
Май ще се откажа зе сега от супичките.Не ми се иска да го тъпча със сухари,а иначе не мога да му я дам.
Да попитам-може ли например при приготвянето на супата,да сложа повечко ориз с идеята да се позсгъсти.Аз май досега ориз не съм му давала.Не "май",ами не съм му давала ориз.
Сигурна ли си, че не си давала ориз? В много от бебешките пюрета има ориз. Може да слагаш и картофчета. Но често казано не разбирам какъв е проблема със сухара... Дали ще слагаш ориз, картофи или сухар- все са калории от въглехидрати. Даже най-добре да се редуват. Хлябът с много полезна храна - особено пълнозърнестият.

# 52
  • Мнения: 89
Супата я давам за вечеря - около 19,00-19,30 ч. В нея слагам натрошено сиреце /обезсолено/, ако не е яла попара през деня, през ден по цял жълтък, и сгъстявам с натрошен на прах сухар или със зеленчуковата каша на Слънчо. С кашата става много по-добре!

# 53
  • София
  • Мнения: 17 591
Постепенно и с упорство.
Иначе никога не съм давала супа с нещо различно от лъжица - ами, трудно ми е да си представя по какъв друг начин бих могла да ям супа - с вилица ли?  Crazy - детето яде както ям аз. В началото при поднасяне на лъжичката със супа с другата ръка предпазвах ръката си с лъжичката от посегателства. Постепенно се научихме (и той, и аз) как може да става работата. Но пък татито и до сега като има нещо по- рядко (за супа и дума не може да става!) ме вика на помощ.  Crazy

# 54
  • Мнения: 2 587
Започнах с крем супи,но и тя никога не е првела такива "магарийки".За моето дете яденето е най-важното нещо на света и не би допуснала храна да се разпилее  ooooh!

# 55
  • Мнения: 421
  Shocked супа трябва да се дава

Къде се казва това?  Thinking Какво е супата - голяма част вода, която пълни стомаха и я сгъстяваш с хляб или сухар, нали? Винаги съм предпочитала да дам на детето си пюре - било то с месо или без, но да е концентрирана и добра храна, а не вода и тесто основно. Така мисля аз. На запад не знам да дават супи  Peace Супата не е лошо нещо, но изобщо не трябва да се дава, както звучи това в задължителния и препоръчителен смисъл  Wink

не е задължително да е голяма част вода-може и да е гъста супа.идеята е ,4е е лесно смилаема и лека храна ,а и стомахчето има нужда от течна храна.особенно ако детето страда от запек.какво значи това на запад не давали супа?

# 56
  • Мнения: 158
супата ми е от дет.кухня добавям  й два начупени на ситно сухара.Винаги си я изяжда цялата.

# 57
  • Мнения: 1 669
И малката се храни вече втора седмица от ДК. Супичките много й се услаждат. Слагама по едно сухарче вътре.

# 58
  • Мнения: 4 447
Давам я с лъжичка от паничка.  Mr. Green
Надробявам и хлебче или сухар, че иначе
става голяма мазаница ooooh! Joy

# 59
  • Мнения: 1 572
и аз давам с лъжичка но ако не я пасирам и да я сгъстя а я направя бистра , все едно са яли 300

# 60
  • Мнения: 1 572
тук е момента да попитам кога започнахте да давате супичка вечер , аз от вчера и се чудя дали не избързах newsm78

# 61
  • Мнения: 493
тук е момента да попитам кога започнахте да давате супичка вечер , аз от вчера и се чудя дали не избързах newsm78

Все още не давам PeaceСлед следобедната закуска  давам плодове и преди заспиване АМ Peace

Общи условия

Активация на акаунт