окрадени от роднина

  • 3 147
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 917
Правил съм и пълномощно да тегли пари от моята сметка в БГ.
не отговори на въпроса ми - майката има ли пълномощно от теб, да закупи апартамент / нотариално заверено/

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 403
Не отговори на въпросите ,което ми звучи "  а бе като ви баламосвам,защо не ми вярвате".Айде да си жив и здрав и пак да поработиш и ще си купиш каквото искаш.




P.S.Да бе да,ще се строи къща толкова време и ти няма да си се поинтересувал какво аджеба става.Няма да си информиран, как изглежда и няма да бъде съгласувано с теб.

# 17
  • Мнения: X
P.S.Да бе да,ще се строи къща толкова време и ти няма да си се поинтересувал какво аджеба става.Няма да си информиран, как изглежда и няма да бъде съгласувано с теб.

Ето, съвсем стегнато казано. Точно така мисля и аз.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
P.S.Да бе да,ще се строи къща толкова време и ти няма да си се поинтересувал какво аджеба става.Няма да си информиран, как изглежда и няма да бъде съгласувано с теб.

Ето, съвсем стегнато казано. Точно така мисля и аз.

Споменава се жилище, не е уточнено че е къща. Може да е апартамент на зелено или нещо подобно. Плюс това дори и да са се чували и да се е интересувал как вървят нещата, майката като е решила, че ще се възползва от тези пари е имала хиляди възможности да го излъже, пък дори и не фрапиращо. Все пак повечето вярваме сляпо на родителите си, защото не са ни дали повод за обратното. Докато не се случи, разбира се.
Интересно ми е как ще се развие казуса. Все пак 10 години труд...хм...

# 19
  • Мнения: 375
Първото което ми хрумва е това дали майка ти може да докаже откъде са парите с които е закупен апартамента! Тя работи ли нещо или е пенсионерка? Може би ако се опиташ да докажеш че няма начин да ги е изкарала сама и с представените банкови извлечения може да се направи нещо, но със сигурност ти трябва добър адвокат  Peace

# 20
Знаех колко са, тя знаеше колко са, баба ми ( майка й ) също се включи: Олеее какъв е голям и бял ( за апартамента става въпрос  Laughing ). Леля ми ( сестрата на майка ми ) също е била в играта и по телефона ми казваше, че са намерили, че го до оправят ( за ново строителство, че когато се прибера ще е на етап да си събуя обувките и.... - не съм разчитал на майка ми на 100 %, но поне на 99. Знаех, че майка ми е дейна и разтропана и при изказвания от типа: Гледай там ( САЩ ) да не те окрадат или измамят, и Ох да се прибираш вече....     

 От САЩ е трудно да изпратиш голяма сума ( подозрения за спонсориране на терористична организация ).

Вярно моята дума срещу нейната, но аз имам трансферите и парите са пратени от мен. За наследяването е вярно - пределно ми е ясно това. Има пълномощно заверено в САЩ на английски и на български - но аз нямам копие, а оригинала е в нея.

За това, че не може сама да ги изкара е вярно... благодаря за идеята...  newsm10 .

# 21
  • Мнения: 2 099
Мога само да ти стискам палци да ти се подредят нещата и да си вземеш имота.Много яко са те преебали и то собствената ти майка ooooh!

# 22
Намерих я темата на Минзухар http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283545.0
явно сега се сблъсквам с "битовизма в особено голям размер"  Laughing , докато ме е нямало май е освирепяла родата.

# 23
Знаех колко са, тя знаеше колко са, баба ми ( майка й ) също се включи: Олеее какъв е голям и бял ( за апартамента става въпрос   ). Леля ми ( сестрата на майка ми ) също е била в играта и по телефона ми казваше, че са намерили, че го до оправят ( за ново строителство, че когато се прибера ще е на етап да си събуя обувките и.... - не съм разчитал на майка ми на 100 %, но поне на 99. Знаех, че майка ми е дейна и разтропана и при изказвания от типа: Гледай там ( САЩ ) да не те окрадат или измамят, и Ох да се прибираш вече....     

 От САЩ е трудно да изпратиш голяма сума ( подозрения за спонсориране на терористична организация ).

Вярно моята дума срещу нейната, но аз имам трансферите и парите са пратени от мен. За наследяването е вярно - пределно ми е ясно това. Има пълномощно заверено в САЩ на английски и на български - но аз нямам копие, а оригинала е в нея.

За това, че не може сама да ги изкара е вярно... благодаря за идеята...   .

# 24
Действително положението ти въобще не е розово.  Thinking
Моето скромно мнение е, че можеш да се опиташ да докажеш, че парите , които си изпратил са от теб. Но дали в пълномощното, които си й дал пише изрично, че парите, които тегли от сметките и от твойте преводи се специално за закупуване на имот на твое име. Ако няма такава клауза, можеш единствено да поискаш тя да ти възстанови сумата, като по време на делото (защото това можеш да направиш само по съдебен ред) направиш запор (възбрана) на недвижимия имот.
Има такава опасност, тя да заяви, че ти си изпращал пари на добра воля, за да я подпомагаш финансово. За съжаление, за да докажеш някаква теза трябва или да имаш писмени документи или свидетели (другите ти роднини ще потвърдят ли твоята версия).
Действително трябва да се консултираш с адвокат. 

# 25
  • Мнения: 917
щом има нотариално заверено пълномощно, с което ти си и дал права, да закупи апартамент от твое име, ще ти е по-лесно
договор по ЗЗД
вземи си копие от пълномощното
направи копия на трансферите
отиди с тях при адвокат, който ще ти напише, жалбата до прокуратурата, и ще ти обясни възможните варианти на действие
предполагам ще е обвинена в измама, с цел облагодетелстване
таксата там е малка

ако все пак не стане - както ти казах и преди, завеждаш граждански иск срещу нея
таксата е % от сумата, за която я съдиш, отделно хонорара на адвоката, който също е % от сумата
искай възбрана в/у недижимия имот, така тя няма да може да го прехвърля!
суми в особено голям размерр, не се доказват със свидетели!

намери си адвокат и действай ! успех!


Чл. 292. (1)  Ако довереникът действува от името на доверителя като негов пълномощник, правата и задълженията по сделките, които той сключва с трети лица, възникват направо за доверителя.
(2)  Ако довереникът действува от свое име, правата и задълженията от сделки с трети лица възникват за него. Но тези права, в отношенията между довереника и доверителя, както и по отношение на трети недобросъвестни лица, се смятат за права на доверителя. Тия права се смятат за права на доверителя и по отношение на добросъвестните кредитори на довереника, ако договорът за поръчка има достоверна дата, която предхожда налагането на запора. По отношение на недобросъвестните кредитори на довереника това правило се прилага и без договорът да има достоверна дата.
(3) Когато поръчката е дадена за придобиване на вещни права върху недвижими имоти от името на довереника, договорът трябва да бъде сключен писмено с нотариална заверка на подписите.



Чл. 209. (1) (Изм., ДВ, бр. 28 от 1982 г., бр. 10 от 1993 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години
Чл. 210. За измама наказанието е лишаване от свобода от една до осем години:
2. (изм., ДВ, бр. 28 от 1982 г.) ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното извършване;

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:15 от Boncuk

# 26
  • Мнения: 388
лелеееее... не мога да повярвам че майка е способна на такова нещо  newsm78
Потърси си добър адвокат и ги постави всичките на мястото им, барабар с втория ти баща, леля ти и всички дето са участвали в измамата  #Cussing out  #2gunfire
И успех  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 8 932
Първото което ми хрумва е това дали майка ти може да докаже откъде са парите с които е закупен апартамента! Тя работи ли нещо или е пенсионерка? Може би ако се опиташ да докажеш че няма начин да ги е изкарала сама и с представените банкови извлечения може да се направи нещо, но със сигурност ти трябва добър адвокат  Peace
И какво ако не може да докаже, че е изкарала парите. Ако каже, че синът и ги е пращал на добра воля, за да си купи жилище, какво става? Ако той няма записано в пълномощното за теглене на парите за какво трябва да се употребят, никой нищо не може да и каже.

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Има такива случаи.

Мой много близък изпадна в подобна ситуация, само че с наследена голяма сума пари в България от баща си.

Майка му опощи парите, като ги инвестира в дъщеря си от втория си брак!

Близкият ми не предприе обаче никакви действия, и сега, от цялата галимация, за съжаление е с развалени отношения с майка си и природената си сестра, и без голямата сума наследени пари!

Много неприятно, поне само парите да беше изгубил...

# 29
БЛАГОДАРЯ ВИ! Знаех си, че ще дадете добри съвети какви документи и как да се започне процедурата.
Надявам се да има развитие.

Благодаря, Благодаря, Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт