ХЛЕБАРКИ В КУХНЯТА - изпитано и ефективно средство

  • 66 752
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 449
Вярно, кажете за Регента, че и у нас вече три пъти виждам жълта хлебарка, а ако се развъдят става страшно.Имаме две кучета, заек и детенце на 4 годинки.

# 16
  • Мнения: 332
И у нас инцидентно са се разкарвали хлебарки, но доста големи  Sick Аз имам направо фобия от такива гадни твари и веднага взех да търся разни препарати. Това, което ги прогони е един крем, който се слага на точки, взех го от Метро, но не се сещам как се казваше, освен като се прибера ще го видя и ще пиша  Peace Даже мисля пак да сложа тук-там от него за всеки случай

# 17
  • Мнения: 104
Ние имахме ужасно много хлебарки, в целия блок.
Дори когато се роди малката имахме, слагах всичко в хладилника, миех съдовете преди да се хранем, пълзяха навсякъде, дори и в хладилника почнаха да влизат, дебнеха на вратичката и като не ги видя и скачаха вътре като отворя.
Чашата преля когато открих бебе хлебарка в на малката креватчето...
Обадих се в ХЕИ - казаха че работят с лицензирани фирми и ми дадоха телефони.
Дойде фирмата напръска малко - разбягаха се гадините, видя ги какви са момчето, забърка голямо количество и напръска навсякъде...слага и някакъв гел. След месец пак дойде да напръска. За толкова време се излюпвали яйцата,но новите хлебарки не достигали полова зрялост...Цяла година нямахме нито една!!!!
Постепенно, понеже блока гъмжи от тези гадини започнаха пак да нахалстват...пак се обадих на фирмата, повторихме процедурата...вече почти година няма нищо. Сигурно пак ще за пълзят по някое време, ама пак ще звъня.
По добре веднъж годишно изпитани препарати, отколкото постоянно недействащи.
Който иска ще дам телефон, само да не реши някой че е реклама...

# 18
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Ние ги морихме с "Фендона" - препарата се продава във ветеринарни аптеки и дори такива за домашни любимци. На прахче е и се разтваря в литър вода. Пръска се навсякъде. Има ниска токсичност, за разлика от Регент-а, който е силно токсичен. При упорити хлебарки се повтаря след месец. Нашите се натръшкаха.  Twisted Evil Аз обаче изолирах каналите, че от там идват "свежи сили" и борбата започва отново. Дори ХЕИ ползват въпросния препарат и дори мисля че и там го продават. Успех в борбата с гадините!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 423
У дома съм избила орди от хлебарки с "Биокил" , не мирише и пръскаш в стаята където спите дори. срува 10 лв и като напръскаш апартамента  след 14 дни пак и пак и пак, обаче ги държи на разстояние.......Имахме ужасно много хлебарки, сега съм ги намалила до едва две блуждаещи!

# 20
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 381
Офффф и ние имаме хлебарки направо вече е #Crazy.С какво ли не сме пръскали и мазали и край нямат.Говорила съм с  някой от комшиите никой не се оплаква от тези гадини имам чувството че само ние имаме в целия блок.И ремонт правихме нови мебели купувах ме и пак се появиха.

# 21
  • Мнения: 192
И си имаме много,че и големи колкото 1/2 палец.Казах на разни комшии те викат,че нямат-лъжат.Комшийката до нас каза,че и те имат.Сега купих от къщичките на райд и сега излизат повече хлебарките особено нощем и в банята.От време на време намирам изсъхнали и сигурно е от къщичките,но не са изчезнали.Дано да измрат гадините и други да не идват на тяхно място. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 72
С кубчетата на Райд нямам хлебарки от 5г. Има ги в Метро, представляват пластмасови кутийки с отвори. По ефикасно средство не съм намирала Peace

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
elani, аз пръскам с черния спрей на Райд. Изчезват за няколко седмици и после отново трябва да се пръска. Тези кубчета подходящи ли са за малки деца в жилището и ще ми решат ли проблема за дълго време?
Преди съм използвала Биокил. Той не е токсичен и може да се използва и с малко дете, но се пръска през две седмици и мислех, че вече не се намира на пазара. Съпругът ми пръска за колорадски бръмбар с Регент, но каза, че е силно токсичен. Когато нямахме дете съм слагала друг подобен препарат - мисля, че се казваше Севим / Севин или Севил / не помня точно името. На прах е и посипах във всички ъгли и зад мебелите. Решихме си проблема кардинално и с мравките и с хлебарките. Но сега имам малко дете и не смея да го използвам. Като забравя да повторя със спрея на Райд намирам по някоя, която ме подсеща. Докато има у съседите ще има и у нас. А не всичките ми съседи се притесняват от хлебарките. От един зоомагазин ми препоръчаха Неоцидол. Казаха, че е подходящ и при малки деца, но отново действа само 2 - 3 седмици. Убедена съм , че у дома хлебарките влизат през прозорците и през терасата, защото съм ги виждала. Явно минават по външната част на блока. Вътре съм изолирала всичко, за което се сетя.

# 24
  • Мнения: 258
Момичета, у нас вече няма хлебарки и мравки- цяла година! Повикахме хора и пръскахме малко преди Сирница миналата година- запомнила съм го. Сега отново в неделя си го припомних. Оттогава се простихме с тези гадинки. Всичко изчезна! Чудя се дали да ги викаме пак, но няма да има нужда, а вече мина година....? newsm78
Просто хората бяха читави! За апартамент над 100квадрата ни взеха 40лв. Мисля, че не много? Ако имате проблем, може да дам телефон!
Убиха ги!! #2gunfire #Sniper

# 25
  • Хасково
  • Мнения: 995
Аз ги тровя с Фендона. Продава се във ветеринарните аптеки и агроаптеките.
Поръсих праговете и около сифоните - за около 1 седмица ни нямаше бяхме на почивка.
После се повяваха пак, но аз разредих както пише на опаковката и напръсках на всички недостъпни за децата места и най вече там където вървят тръбите на водата. Напръсках и пред входната врата та да не идват и от стълбището!
Безопасно е за хората у дома!
Помогна - дано сега като се стопли не плъзнат пак!
Ветеринарния лекар от който го купих каза ако не помогне ела ще ти забъркам един препарат да напръскаш.

А затова че у съседите няма а у вас има не го вярвайте! Просто ги е срам да споделят. В блоковете сме едно голяма семейство.

# 26
  • Мнения: 8 999
Ако викаш фирма, е добре да се организира цялата кооперация, да се напръскат мазетата и общите части, в абонатната станция на ТЕЦ /ако имате такава/.
Аз лично се справям с хлебарките с един супер евтин и прост препарат - Антиблат се казва. Български е, отрова, намазана на листчета. Има си препоръка за каква квадратура, колко листчета да се сложат. Винаги удвоявам количеството. Действието се забелязва след около 2 седмици. Просто гадините изчезват. Периодично подменям отровата /на 3-4 месеца/. Но това пази само в моето жилище, по стълбището често срещам добре охранени екземпляри, обаче у дома не припарват!

# 27
  • София
  • Мнения: 15 986
Ние имахме ужасно много хлебарки, в целия блок.
Обадих се в ХЕИ - казаха че работят с лицензирани фирми и ми дадоха телефони.
Дойде фирмата напръска малко - разбягаха се гадините, видя ги какви са момчето, забърка голямо количество и напръска навсякъде...слага и някакъв гел. След месец пак дойде да напръска. За толкова време се излюпвали яйцата,но новите хлебарки не достигали полова зрялост...Цяла година нямахме нито една!!!!
...

Това е истината. И у нас викам фирма 1 път годишно. Като сметна парите за 2 идвания излиза по-евтино отколкото да купувам постоянно сигурни препарати. Не пречи, че не пръскат в целия блок. Просто у нас ги няма гадините.

# 28
  • Мнения: 59
Подкрепям с 2 ръце за Регента   bouquet

# 29
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Благодаря на всички за отговорите,нищо че не е моя темата.И ние имаме и какво ли не съм ползвала само и само да се отърва от тях.До сега всички което съм пробвала е имало временен ефект.Ще си купя от изброените препарати и се надявал да имат ефект.

Общи условия

Активация на акаунт