стъклени шишета

  • 20 965
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
Аз давам на малката (вече 1 год и 7 мес) мляко само в стъклени бутилки със силиконов предпазител, вероятно каквито ana_vandala има, защото са Ивънфло със Силискин. Моите не текат, защото купих от специалните биби на Авент.

# 31
  • София
  • Мнения: 574
Смених пластмасовите шишета на Авент със стъклени на Чико с каучукови биби.За вода ползвам малко шише,а за мляко голямо.Струваха около 10 лв.Бибите още не съм сменяла,но на опаковката им пише на какъв период да се подменят.Доволна съм от избора си.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 073
Не съм ползвала стъклени, не бих и ползвала....
Бибите - ползвах каучукови - сменях ги вс месец....силиконовите по-рядко се сменят...да кажем на 2 месеца...
Аз лично си ползвах физиологичните чико и бях мн доволна.

# 33
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Смених пластмасовите шишета на Авент със стъклени на Чико с каучукови биби...Бибите още не съм сменяла,но на опаковката им пише на какъв период да се подменят.Доволна съм от избора си.

Взех по-малкото шише на Чико - 8.50 лв. Все още е здраво Simple Smile и дано така да остане, че напоследък много ни станаха белите.

А къде в БГ могат да се намерят tommee tippee  и Еvenflo, изобщо може ли?

# 34
  • Мнения: 254
веселушка нашите шишета tommee tippee са от англия аз лично тук не съм виждала но ако някоя мама знае дали някъде се продават нека сподели

# 35
  • Мнения: 2 231
Ползвам пластмасови на Авент и не мисля да ги сменям, за второто живот и здраве ще видим какво има на пазара и ще му мисля тогава. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 197
Никога не съм и не бих ползвала стъклени шишета. На 8 месеца дъщеря ми за първи път счупи порцеланова чиния. Шишетата и са падали и са хвърляни толкова много пъти, че понякога просто ми писваше. Почти целия апартамент е в плочки. Не вярвам стъклено шише да издържи падането, особено ако е хвърлено от столчето за хранене примерно (както се е случвало многократно). За мен канцерогенността на пластмасовите шишета е силно преувеличена и нарочно преекспонирана. Честно казано много по-опасно е неясното съдържание на въздуха в София и Менделеевата таблица в храните и напитките. Така че предпочитам подобни недоказани и нереални твърдения да ми минават покрай ушите, а да си пазя детето от нещо абсолютно реално като опасност, а именно порязването от счупено стъкло.
Иначе бибероните съм сменяла като дойде време за нова дупка, т.е. за година и половина съм сменила три пъти бибероните. Не виждах смисъл да го правя по-често. Използвах Авентски шишета.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 073
Да, тази паника с тези шишета е много пресилена....особено ако се замислите например как повечето пиете и давате на децата си бутилирана вода, а тя се продава в пласмасови шишета, стои в тях бая време....а все пак пласмасата на детските шишета сигурно минава през доста повече тестове и контрол на производство.....
Та какво правим с водата за пиене в такъв случай????

Да не говорим за многото др напитки и храни, които също се продават в пласмаси...направо сме се натровили и ние и децата.....ужас....

# 38
  • Мнения: 8 163
Да, тази паника с тези шишета е много пресилена....особено ако се замислите например как повечето пиете и давате на децата си бутилирана вода, а тя се продава в пласмасови шишета, стои в тях бая време....а все пак пласмасата на детските шишета сигурно минава през доста повече тестове и контрол на производство.....
Та какво правим с водата за пиене в такъв случай????

Да не говорим за многото др напитки и храни, които също се продават в пласмаси...направо сме се натровили и ние и децата.....ужас....
Водата обикновено я сипват в пластмаса, обозначена с номер 2 за преработка и не съдържа ВРА. Продуктите, които имат обозначение РС или номер 7 за преработка са с ВРА.

Проблемът с този химикал съществува и при металните консерви: те са "подплатени" с пластмаса, която съдържа ВРА. Най-висока концентрация е била открита в консервираните макаронени изделия, супи, плодове и зеленчуци (заради топлинната обработка). Немалко количество има и в консервите със сухо АМ.

В края на краищата вече се произвеждат и продават достатъчно бебешки шишета и чаши, направени от пластмаса без ВРА. Така че ползването на стъклени бутилки, макар и най-чисто като вариант, има алтернативи.

Ето и една статия на Н … 81;мс за англоговорящите.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
Да, тази паника с тези шишета е много пресилена....особено ако се замислите например как повечето пиете и давате на децата си бутилирана вода, а тя се продава в пласмасови шишета, стои в тях бая време....а все пак пласмасата на детските шишета сигурно минава през доста повече тестове и контрол на производство.....
Та какво правим с водата за пиене в такъв случай????
За да не давам вода от пластмасови шишета си купих кана Брита с филтър и давам такава вода.Разбрах,че може от 3 месец.Така и не се замърсява околната среда с тонове пластмасови отпадъци.Пък може да се дава и преварена вода.Почти всичко си има алтернативно решение стига човек да поиска.

# 40
  • Мнения: 31 151
Ползвам пластмасови шишета на Авент. Едва сега ги смених. Съжалявам, че не го направих по-рано. Купих стъклено, на Нук покрай истерията, но не го ползвам. Неудобно е , а и опасно. Доволна съм си от Авент.

# 41
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Откакто излязоха публикациите за бисфенола, замених използваните поликарбонатни със стъклено на Чико и В free на Браун. За първото ми дете ползвах предимно стъклени на Чико, само за навън - пластмасово. Стъклени шишета за толкова години досега не съм чупила. Биберони ползвам и силиконови и каучукови.

Общи условия

Активация на акаунт