стъклени шишета

  • 20 968
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 254
момичета вие ползвате ли стъклени шишета и ако да на коя марка,колко често им сменяте бибероните,аз ползвам и пластмасови и стъклени,пластмасовите са ми на tommee tippee,а стъклените на някаква гръцка фирма,вие от кои шишета сте доволни

# 1
  • Мнения: 4 335
Каква е разликата дали са стьклени или пластмасови шишетата и смяната на бибата newsm78Ползвам само пластмаса,сменам бибите на 15 дена,вьпреки,4е мисля няма нужда от толкова 4еста смяна  bouquetАко бях написала още ведньж сменям ooooh!Извинявам се

# 2
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз ползвах едни стъклени на гръцка марка от Джъмбо , доволна съм , но минах на пластмасови. Peace

# 3
  • Мнения: 254
да и моите са от джъмбо

# 4
  • Мнения: 953
Чувала съм че от стъклените най-добри били на Чико.
Аз опитах със стъклени шишета, но детето го счупи 30 мин след като й дадох да пие вода. От тогава си купих Bfree.
Бибероните ми са силиконови, защото са по-трайни и не се късат толкова лесно.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ползвала съм само пластмаса.

# 6
  • Мнения: 4 292
Със синът ми съм ползвала само пластмасови. Сега мисля да заложа на стъклените. Все още не съм се ориентирала към марки, ще следя темата.

# 7
  • Мнения: 4 753
Стъклени на Камера... Бибероните им са силиконови и ги сменям на около 2 месеца... Доволна съм от тях, не бих ги сменила с други шишета...

# 8
  • София
  • Мнения: 17 592
Не съм и не бих ползвала стъклени шишета. Опасността от пластмасовите е в най - добрия случай хипотетична. Опасността от счупване на стъкленото шише с неизвестни, но потенциално фатални последствия за мен е много по - реална.

# 9
  • Мнения: 491
Използвам само пластмасови шишета и сменям силиконовите биберони всеки месец.

# 10
  • Мнения: 254
аз си мисля  и нещо друго повечето марки пластмасови шишенца са против колики,а стъклените дали и те са така направени,денис все още има колики не ми се иска да ги засилвам наново

# 11
  • София
  • Мнения: 408
От месец ползвам стъклени шишета на Чико, доволна съм от тях. Още не съм сменяла бибероните.

# 12
  • Мнения: 4 753
Бебето ми не е имало сериозни колики, което не отдавам на шишетата, но определено с бибероната не гълта много въздух... И не мисля, че стъклените шишета са чак толкова чупливи и опасни, все пак не са за игра и не позволявам на бебето да играе с тях...

# 13
  • Мнения: 92
Сестрами ми донесе от Канада стъклени шишета Evenflo, хубавото е че имат гумирана обвивка отвън (като презерватив Laughing) т.е. удароустойчиви. Но нещо текат от биберона горе, немога да разбера защо! За това за сега карам с шишета на Avent (пак подарък), удобни са ми заради по-големия отвор отгоре. Ние сме и без това на кърма и пие само чайче от тях.

# 14
  • Мнения: 191
Винаги съм използвала пластмасови. По-леки, по-безопасни, не се чупят. А,.. и честно казано не са ми попадали стъклени, така че не съм се и замисляла какви да избера.

# 15
  • Мнения: 254
понеже темата ще е полезна и за бъдещи мами които сметат да ползват стъклени шишета нека тези от вас които ползват да напишат марката,дали са доволни и ако може и цената,аз за моите казах че са някаква гръцка марка от джъмбо са купени но са ми подарък и немога да кажа цена

# 16
  • Мнения: 27 524
1. момичета вие ползвате ли стъклени шишета
2. колко често им сменяте бибероните
3. пластмасовите са ми на tommee tippee

1. Не

2. На около 6 месеца силиконовите

3. Уха, най-хубавите и мечтата ми за второто бебе  Simple Smile Всичките им продукти са супер - вкл и Т за 5 сек до челцето на бебето и помпата  Peace

     

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Ох,това със с4упването на стъклените шишета не ми зву4и сериозно.Досега за 6-7 мес. беба не е с4упила нито едно шише,а е доста буйна.Шише е падало от 2 метра на ламинат и пак нищо.Не съм 4увала и дете да се е наранило.Но пък никой не може да ме убеди,4е да правиш топло мляко в плстмаса е правилно.Още преди години бях 4увала,4е е канцерогенно да се пие кафе в пластмасова 4ашка.Вярно,не допусках,4е и бебешките шишете са вредни,но веднага ги смених(след една статия във вестник) и не съжалявам. Peace

# 18
  • Мнения: 91
ВИНАГИ СЪМ БИЛА ПРОТИВ ПЛАСТМАСОВИТЕ СЪДОВЕ. ДОРИ ОЩЕ ПРЕДИ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯ СИ МИСЛЕХ, ЧЕ ЕДИН ДЕН ЩЕ СИ ХРАНЯ БЕБЕТО СЪС СТЪКЛЕНО ШИШЕ. СЕГА СЪМ КАТЕГОРИЧНА.
МНОГО СЕ РАДВАМ НА ТАКИВА ТЕМИ, МНОГО ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ.
БЛАГОДАРЯ ВИ!  bouquet

# 19
  • Мнения: 486
Ползвам стъклени на Чико, много съм доволна, препоръчвам ги на всички.Не съм счупила нито едно шише, а повярвайте изпускала съм.
Връзка между материала на шишето и бибите няма.

# 20
  • Мнения: 78
Стъклени на Чико доволна съм, но има и големи и малки шишета,  определено малките - големите са много тежки и на мен и на бебка не са удобни

# 21
  • Мнения: 79
Имам две стъклени шишета на чико, но не са ми удобни особено. Много са тежки, трудни за измиване и стерилизиране. Цената им беше 12,50 лв

# 22
  • Мнения: 254
Ползвам стъклено малко на чико (за вода), очаквам да ми донесат на Bfree големи стъклени за млякото.
В момента я храня с Bfree малки пластмасови, които после ще останат за вода, когато започне да хваща, за да не се нарани със стъклото.

# 23
  • Мнения: 247
Ох,това със с4упването на стъклените шишета не ми зву4и сериозно.Досега за 6-7 мес. беба не е с4упила нито едно шише,а е доста буйна.Шише е падало от 2 метра на ламинат и пак нищо.Не съм 4увала и дете да се е наранило.Но пък никой не може да ме убеди,4е да правиш топло мляко в плстмаса е правилно.Още преди години бях 4увала,4е е канцерогенно да се пие кафе в пластмасова 4ашка.Вярно,не допусках,4е и бебешките шишете са вредни,но веднага ги смених(след една статия във вестник) и не съжалявам. Peace

Точно така мисля и аз!
Ползвам стъклени на Бебе-конфорт и каучукови биберони- като най-билзо до представата ми за естествени материали.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм ползвала стъклени шишета

# 25
  • Мнения: 953
Ох,това със с4упването на стъклените шишета не ми зву4и сериозно.Досега за 6-7 мес. беба не е с4упила нито едно шише,а е доста буйна.Шише е падало от 2 метра на ламинат и пак нищо.Не съм 4увала и дете да се е наранило.Но пък никой не може да ме убеди,4е да правиш топло мляко в плстмаса е правилно.Още преди години бях 4увала,4е е канцерогенно да се пие кафе в пластмасова 4ашка.Вярно,не допусках,4е и бебешките шишете са вредни,но веднага ги смених(след една статия във вестник) и не съжалявам. Peace

Точно така мисля и аз!
Ползвам стъклени на Бебе-конфорт и каучукови биберони- като най-билзо до представата ми за естествени материали.

Ами извадили сте късмет, това мога да кажа. Дъщеря ми на 1.4г счупи стъклено шише на детската площадка, просто се пресегна към количката, хвана го и го метна. Изобщо не я затрудни. Всичко наоколо стана в стъкла, а освен моето дете на площадката играят и много други деца. Доста усилия положихме  с останалите майки докато съберем стъкълцата. Шишето беше стъклено , купих го от Джъмбо.
За мен тези шишета са подходящи за малки бебета, но за по-големите е опасно. На 6м бебето може и да не успее да го счупи, но на 1г не представлява никакъв проблем .

# 26
  • Мнения: 259
Използвам шишета на Аvent и силиконови биберони - и за шишета и за залъгалки. Сменям ги според месеците, както е указано (+20-тина дни). А за стъклените шишета смятам, че са опасни, защото са чупливи. Скоро четох статия за вредните пластмаси. Но кажете ми кое не е в пластмаса, вкл. водата за пиене. Навсякъде е синтетика.

# 27
  • Мнения: 360
Аз ползвам стъклени шишета на Нук. Доволна съм, нямам забележки.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Използвам само пластмасови шишета и сменям силиконовите биберони всеки месец.
Peace

# 29
  • Мнения: 4 784
Не ползвам стъклени шишета. Ползвам Авент пластмасови. Бибата сменям, когато преценя, че е станала за смяна, не спазвам срокове и месеци.

# 30
  • Мнения: 8 163
Аз давам на малката (вече 1 год и 7 мес) мляко само в стъклени бутилки със силиконов предпазител, вероятно каквито ana_vandala има, защото са Ивънфло със Силискин. Моите не текат, защото купих от специалните биби на Авент.

# 31
  • София
  • Мнения: 574
Смених пластмасовите шишета на Авент със стъклени на Чико с каучукови биби.За вода ползвам малко шише,а за мляко голямо.Струваха около 10 лв.Бибите още не съм сменяла,но на опаковката им пише на какъв период да се подменят.Доволна съм от избора си.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 088
Не съм ползвала стъклени, не бих и ползвала....
Бибите - ползвах каучукови - сменях ги вс месец....силиконовите по-рядко се сменят...да кажем на 2 месеца...
Аз лично си ползвах физиологичните чико и бях мн доволна.

# 33
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Смених пластмасовите шишета на Авент със стъклени на Чико с каучукови биби...Бибите още не съм сменяла,но на опаковката им пише на какъв период да се подменят.Доволна съм от избора си.

Взех по-малкото шише на Чико - 8.50 лв. Все още е здраво Simple Smile и дано така да остане, че напоследък много ни станаха белите.

А къде в БГ могат да се намерят tommee tippee  и Еvenflo, изобщо може ли?

# 34
  • Мнения: 254
веселушка нашите шишета tommee tippee са от англия аз лично тук не съм виждала но ако някоя мама знае дали някъде се продават нека сподели

# 35
  • Мнения: 2 231
Ползвам пластмасови на Авент и не мисля да ги сменям, за второто живот и здраве ще видим какво има на пазара и ще му мисля тогава. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 197
Никога не съм и не бих ползвала стъклени шишета. На 8 месеца дъщеря ми за първи път счупи порцеланова чиния. Шишетата и са падали и са хвърляни толкова много пъти, че понякога просто ми писваше. Почти целия апартамент е в плочки. Не вярвам стъклено шише да издържи падането, особено ако е хвърлено от столчето за хранене примерно (както се е случвало многократно). За мен канцерогенността на пластмасовите шишета е силно преувеличена и нарочно преекспонирана. Честно казано много по-опасно е неясното съдържание на въздуха в София и Менделеевата таблица в храните и напитките. Така че предпочитам подобни недоказани и нереални твърдения да ми минават покрай ушите, а да си пазя детето от нещо абсолютно реално като опасност, а именно порязването от счупено стъкло.
Иначе бибероните съм сменяла като дойде време за нова дупка, т.е. за година и половина съм сменила три пъти бибероните. Не виждах смисъл да го правя по-често. Използвах Авентски шишета.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 088
Да, тази паника с тези шишета е много пресилена....особено ако се замислите например как повечето пиете и давате на децата си бутилирана вода, а тя се продава в пласмасови шишета, стои в тях бая време....а все пак пласмасата на детските шишета сигурно минава през доста повече тестове и контрол на производство.....
Та какво правим с водата за пиене в такъв случай????

Да не говорим за многото др напитки и храни, които също се продават в пласмаси...направо сме се натровили и ние и децата.....ужас....

# 38
  • Мнения: 8 163
Да, тази паника с тези шишета е много пресилена....особено ако се замислите например как повечето пиете и давате на децата си бутилирана вода, а тя се продава в пласмасови шишета, стои в тях бая време....а все пак пласмасата на детските шишета сигурно минава през доста повече тестове и контрол на производство.....
Та какво правим с водата за пиене в такъв случай????

Да не говорим за многото др напитки и храни, които също се продават в пласмаси...направо сме се натровили и ние и децата.....ужас....
Водата обикновено я сипват в пластмаса, обозначена с номер 2 за преработка и не съдържа ВРА. Продуктите, които имат обозначение РС или номер 7 за преработка са с ВРА.

Проблемът с този химикал съществува и при металните консерви: те са "подплатени" с пластмаса, която съдържа ВРА. Най-висока концентрация е била открита в консервираните макаронени изделия, супи, плодове и зеленчуци (заради топлинната обработка). Немалко количество има и в консервите със сухо АМ.

В края на краищата вече се произвеждат и продават достатъчно бебешки шишета и чаши, направени от пластмаса без ВРА. Така че ползването на стъклени бутилки, макар и най-чисто като вариант, има алтернативи.

Ето и една статия на Н … 81;мс за англоговорящите.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 735
Да, тази паника с тези шишета е много пресилена....особено ако се замислите например как повечето пиете и давате на децата си бутилирана вода, а тя се продава в пласмасови шишета, стои в тях бая време....а все пак пласмасата на детските шишета сигурно минава през доста повече тестове и контрол на производство.....
Та какво правим с водата за пиене в такъв случай????
За да не давам вода от пластмасови шишета си купих кана Брита с филтър и давам такава вода.Разбрах,че може от 3 месец.Така и не се замърсява околната среда с тонове пластмасови отпадъци.Пък може да се дава и преварена вода.Почти всичко си има алтернативно решение стига човек да поиска.

# 40
  • Мнения: 31 165
Ползвам пластмасови шишета на Авент. Едва сега ги смених. Съжалявам, че не го направих по-рано. Купих стъклено, на Нук покрай истерията, но не го ползвам. Неудобно е , а и опасно. Доволна съм си от Авент.

# 41
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Откакто излязоха публикациите за бисфенола, замених използваните поликарбонатни със стъклено на Чико и В free на Браун. За първото ми дете ползвах предимно стъклени на Чико, само за навън - пластмасово. Стъклени шишета за толкова години досега не съм чупила. Биберони ползвам и силиконови и каучукови.

Общи условия

Активация на акаунт