Да попитам за пренаталния скрининг...

  • 2 681
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 991
Биохимичен скрийнинг се прави 15-17 седмица, ти си вече 5 месец и мисля, че е късно за това изследване. Не мисля, че скрийнингът е безполезен, особено ако жената попада в рисковите групи - над 35г и/или с генетична обремененост. Попитай лекаря си какво да предприемеш, ако не се чувстваш спокойна. Но щом всичко е ок на този етап, мисля, че притесненията ти са излишни.

Точно така е. Късно е да правиш БХС вече. То и за фетална морфология ще стане късно ако не я направиш скоро. БХС дава много често подвеждащи резултати. Аз го направих - изследваха ми кръвта два пъти - към 12-13-та седмица и към 20-та. И двата пъти беше комбинирано с подробно ехографско изследване. След това ми съобщиха какъв бил риска бебето да има синдром на Даун, спина бифида и синдром  Едуардс поотделно. В БГ май е малко по-различно.

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Вече са ти казали, в 5 месец не се прави БХС, само фетална морфология (ехографски преглед)
БХС е изследване, което дава грешки. При рискови резултати се прави амниоцентеза, но при бремнност 5 месец не вярвам да е разумно.
Всички тези изследвания хващат някои болести, но не са гаранция за нищо.........

# 17
  • Мнения: 9 776
Моля да ме извините за невежеството и че се вмъквам тук между другото, но каква е точно разликата между фетална морфология и ехографски преглед? Правили са ми ехо на обикновен, на 3D и 4D, но явно има разлика с феталната newsm78. Извинявам се още веднъж.

# 18
  • Мнения: 1 131
Моля да ме извините за невежеството и че се вмъквам тук между другото, но каква е точно разликата между фетална морфология и ехографски преглед? Правили са ми ехо на обикновен, на 3D и 4D, но явно има разлика с феталната newsm78. Извинявам се още веднъж.
.

Разликата,между фетална морфология и ехографски преглед е абсолютно никаква.При феталната  се оглеждат по-подробно органите на бебенцето.

# 19
  • Мнения: 9 776
harem_style, а има ли нещо ново при теб? Аз, освен споменатите вече ехогравски прегледи, други не съм правила и се терзая наред със всички други майки дали при бебето ми всичко ще бъде наред. Надявам се, да си се поуспокоила поне мъничко и да вярваш, че всичко ще се нареди по най-добрия начин! Успех! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 428
... БГ май е малко по-различно.

И в БГ е АБСОЛЮТНО същото...

Да, феталната морфология е по-подробен ехографски преглед. Но трябва да се направи от специалист в областта и на добра техника, за да има смисъл  Peace

# 21
  • Мнения: 827
Ще ме извините но БХС се прави между 15-19 седмица Naughty Държа листовка от лабораторията от Майчин дом и го виждам черно на бяло.

# 22
  • Мнения: 13 798
Аз правих БХС  на 18 седмици и два дена, казаха ми че е късно и затова по-добре да не чакам резултатите а да правя амниоцентеза ( заради показатели от ФМ ) . Направихме амниото на 19 седмици и два дена, казаха че сме позакъснели но никой не ни отказа и това като процедура... Споменаха ми че наистина е по добре амниоцентезата да се прави до 17 седмица, преценете колко преди това трябва да се направи БХС-то...

# 23
  • Мнения: 798
Благодаря ви, момичета.
Това което прочетох от вас е точно това, което ме стресира - че "скриининга е една вероятност с доста голям процент грешка". Моя приятелка преживя ужасни неща именно поради вероятен риск. Тя така и не се нави да пише във форума, за да сподели и предупреди. Но от опита й разбрах, че и амниоцентезата не е 100%. Както и да е - нищо в този живот не е 100%.  Laughing
Още веднъж ви благодаря, пък днес ще се видя и с моята лекарка да си поговорим  Peace

# 24
  • Мнения: 2 111
Ходих само на ФМ.

Общи условия

Активация на акаунт