редно ли е да се сменя марката на АМ

  • 1 473
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
мога ли да сменя  фризовом с аптамил и обратно какви са последиците за бебето на 1м

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 13:34 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Може, ако детето има проблем с даденото мляко. Фризовом е лечебно мялко и без консуклтация с лекар - не трябва да се сменя.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се слекар преди смяната

# 3
  • Мнения: 1 512
С толкова малко бебче не си прави експерименти Naughty.Първо се консултирай с педито.

# 4
  • Мнения: 4 784
Редно е, ако на бебчето не му понася млякото, което му даваш в момента.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Много е малко още бебето.Аз опитах когато Тери беше на 3м да сменя с Аптамил,но се получи яко разтройство ден и половина.В момента в който върнах старото мляко и "рядкото щастие" спря.

# 6
  • Мнения: 4 335
С толкова малко бебче не си прави експерименти Naughty.Първо се консултирай с педито.
Peace

# 7
  • Мнения: 1 477
мога ли да сменя  фризовом с аптамил и обратно какви са последиците за бебето на 1м
Аз не бих сменила АМ при положение ,че се приема добре от детето  Peace

# 8
  • Мнения: 90
И аз съм задавала същия въпрос на моята педи/относно смяна на други млека/ и тя ми каза че всички млека имат сходен състав и няма нищо лошо ако на бебчето не му хареса да се сменят.Даже ми разказа за едно няйно пациентче,което направо побърквало родителите си.След изпиване на една опаковка АМ, вече не искало от същото и те били принудени непрекъснато да купуват нови млека за капризното си бебче Shocked

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Защо искаш да смениш млякото? Доколкото знам Фризовом-а се препоръчва при повръщане и запек, т.е. при проблем и при смяната му консултацията с лекар е задължителна.  Ако му понася добре на бебето не виждам смисъла от това да го сменяш.

# 10
  • Мнения: 1 380
Аз ги сменям често. Mr. Green
Основно сме на Милумил 2 защото на малката и харесва вкуса на ванилия, но ве4е сме почти на 1 годинка и трябва да преминем към 3-ка АМ. За това отскоро купувам Хумана 3.
И тя мирише на ванилия и банан.Приема го много добре. Peace
И Нутрилон 2 купих.....но не е с вкус на ванилия  и самостоятелно не го харесва.
Но в твоят случай, не бих рискувала, защото бебето и е малко.Ако го приема добре, не го сменяй, или приложи моята тактика.....ако правиш 3 лъжици Ам или 100 мл, слагай 2 лъжици Фризо и 1 Аптамил.
И ние бяхме с проблем в началото и педи ни изписа Аптамил АР, защото имахме рефлукс, но на Кал не и харесваше гъстотата му и аз смесвах Аптамил 1+ Аптамил АР.Така до 6-ти месец.След това захраних и тя спря да повръща.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не е добре да се сменят често млеката при кърмачетата. Но ако се налага смени го. Все пак се консултирай с личната си лекарка.

# 12
  • Мнения: 4 000
От самото начало малката беше на смесено хранене - кърма и фризолак. От втория месец някъде започна да не иска АМ, но се оказа, че не е защото кърмата й стига, а по някакви си други причини и храненето се превърна в неприятно и за двете ни занимание. После повърна един-два пъти на фонтан й личната и лекарка , за по-лесно, изписа фризовом и ми забрани да го смесвам, сменям и т.н. С фризовом беше още по-голям кошмар, детето пак не го искаше и акаше много по-трудно, въпреки че уж действало разхлабващо, а пък как се приготвя - сгорещявай, изстудявай, намери най-точния биберон, да не говорим.

Затова на своя глава преминах на НАН, някъде от 4 месец, а малко преди това спряхме и с кърменето съвсем, и оттогава нямаме кризи с неяденето Grinning

/един единствен път съм пробвала да й дам и АПТАМИЛ , но не го хареса/

Успех и дано си намерите вашето АМ!

# 13
  • София
  • Мнения: 5 693
Консултирай се слекар преди смяната

 Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Може, ако детето има проблем с даденото мляко. Фризовом е лечебно мялко и без консуклтация с лекар - не трябва да се сменя.
Naughty

Общи условия

Активация на акаунт