Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
  • Мнения: 1 167
До каква възраст на детето, бащата има право на този отпуск?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 071
До каква възраст на детето, бащата има право на този отпуск?

Става въпрос за отпуск при раждане на дете, тъй че за каква възраст говорим  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 167
До каква възраст на детето, бащата има право на този отпуск?

Става въпрос за отпуск при раждане на дете, тъй че за каква възраст говорим  Thinking
А в случай на осиновяване?

# 18
  • Мнения: 27
Здравейте, ние с мъжа ми чакаме близнаци. Планувано е раждането да стане на 5 дек. Интересувам се дали съпругът ми може да ползва тези 10 или 15 дни платен отпуск при раждане на дете. Търсих в Кодекса на труда никъде не пише - дори и да влиза в сила от 01.01.09, както пишат някои тук. Моля, ако за помощ къде мога да получа такава информация. Или оставам с обеждението, че отново съм излъгана от популистки обещания. newsm78

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 17 989
Miss Smiley ,прието е бащата да ползва при раждането 15 дни платен отпуск на първо четене,отделно от годишния платен отпуск.Ако се приеме окончателно ще  влезе в сила от 01.01.2009.

Тъй като вие ще раждате декември 2008,бащата няма да може да се възползва от този отпуск.

Може да измислите други варианти-болнични,ако има оставал платен отпуск.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 12:11 от Elfita

# 20
  • Мнения: 0
Очаквайте промяната в чл. 163 КТ.  За сега ползвайте нормалния платен отпуск  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 27
Благодаря за отговора-  явно ще се оправяме с други начини. Радвам се за бъдещите татковци от 01.01.09г.

# 22
  • Мнения: 10
[
Miss Smiley ,прието е бащата да ползва при раждането 15 дни платен отпуск на първо четене,отделно от годишния платен отпуск.Ако се приеме окончателно ще  влезе в сила от 01.01.2009.

Как така само за първо дете, а за следващо не се ли полага?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 17 989
[
Miss Smiley ,прието е бащата да ползва при раждането 15 дни платен отпуск на първо четене,отделно от годишния платен отпуск.Ако се приеме окончателно ще  влезе в сила от 01.01.2009.

Как така само за първо дете, а за следващо не се ли полага?

Къде прочете,че е само за първо дете  Crazy

# 24
  • Мнения: 0
[
Miss Smiley ,прието е бащата да ползва при раждането 15 дни платен отпуск на първо четене,отделно от годишния платен отпуск.Ако се приеме окончателно ще  влезе в сила от 01.01.2009.

Как така само за първо дете, а за следващо не се ли полага?

Къде прочете,че е само за първо дете  Crazy

 newsm10  Никъде не пише само за първо дете. Споко!

# 25
Очаква се няколко дни преди или след НГ да стана отново татко, и питах нашето счетоводство как стои въпроса, и те ми отговориха, че не е обнародвано и не се знае, моите въпроси бяха:
1. От кога важи: от раждането, от изписването, или когато е удобно (примерно в интервал 2-5 дни)
2. 15 дни , но работни или календарни ( 2 или 3 седмици  Laughing )
3. Сигурно ли е, или е просто вероятно да важи от 1.1.2009г

 Ако някой друг може да помогне с отговорите да каже , иначе и аз го чух от тук от там, но в ДВ го няма още Sad

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 17 989
Mlad i otnovo tattko ,не е излезнало в ДВ още.Мога да отговоря само на третия ти въпрос със сигурност-важи за децаат родени след 01.01.2009г.Така че булката да стиска за след нова година  Wink

За първия ти въпрос мога да предположа,че ще е от датата на раждане.Трябва да има еднакъв ориентир за всички ползващи отпуска и това е раждането на бебето.Едва ли ще е на кой ,когато му е удобно.

# 27
  • Мнения: 1
"При раждане на дете бащата има право на 15 дни платен отпуск. Ако родителят реши да не се възползва от това право веднага след раждането, той може да го направи до навършване на 1 година на детето, решиха още депутатите."
Това е цитат от в.Стандарт от 09.12 - доколкото може да се вярва на журналята, това отговаря на въпрос номер 1 Simple Smile
По въпрос 2, отпуските за разлика от болничните по принцип важат за работни дни, така че няма основание да вярваме, че няма да важи за 3 седмици.

И аз чакам да стана баща за втори път, но живот и здраве към края на януари. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10
15 дневният платен отпуск за бащата след раждане, ще се плаща от работодателя нали?

# 29
15 дневният платен отпуск за бащата след раждане, ще се плаща от работодателя нали?
Е, едва ли, че защо шефа? От Бюджет трябва да е!
но още го нама в ДВ, ако до 23.12 не се появи да не се налага да взимам от платената  Shocked

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт