Инсеминация - ИНВИТРО

  • 7 383
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,
Опитвам се да преценя кога е най-добре да се пристъпи към по-сериозни маниполации. При нас всичко е наред, т.е. сме от 20%, при които проблем няма, или поне не може да се открие smile3515. Та след 1 инсеминация, докторът ни посъветва да се ориентираме към ИНВИТРО newsm78. Ние все пак решихме да се пробваме още поне 1-2 пъти.
Знам че решението е строго индивидуално и при всяка една влияят различни причини.
Надявам се че това може да помогне и на други, които са изправени пред тази дилема.
 Hug и Успех на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
аз съм правила 3 инсеминации. бях решила, а и докторът ме посъветва така, ако няма успех и след третата, да пристъпим към инвитро.
обикновено лекарите опитват поне 2-3 инсеминации преди инвитро.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз съм с пет неуспешни инсеминации.Беше ми казано от бившия ми лекар,че можем да опитваме до шест,след това шансът за забременяване по този начин намалявал.
Юни месец правихме ИКСИ,за съжаление неуспешно.

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 19:41 от Цецинка

# 3
  • Мнения: 3 294
Ние пристъпихме директно към инвитро , нямахме шанс за инсеминация и доктора ни посъветва да не губим време  Peace

# 4
  • Близо до София
  • Мнения: 896
ние правихме 3 инсета /за съжаление неуспешни/, и следва ин-витро на есен  Peace

успех  Hug

# 5
  • Мнения: 149
Засега съм с едно единствено инсе. Смятам обаче да минавам директно на инвитро или ИКСИ зависи какво каже док.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 103
 Моят отговор го няма - тоест нито една. Струва ми се, че тази процедура дава най-малък шанс за успех, пък и с моя ЛУФ синдром даже става безсмислена, затова минах директно към инвитро.

# 7
  • Мнения: 22
Ние направихме три- неуспешни, след което се откри нов проблем, оперирах се и сега съм в процедура.Още една инсеминация не ми се прави, нямам нерви. Но иначе док казва, че до 6 инсета е нормално да се опитва, и едва след това ,ако няма резултат да се предприеме нещо по-сериозно.

# 8
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Аз правих 6- всичките неуспешни.
Мисля, че оптималния брой е 4, ако не стане- ин витро.
Зависи и от проблема естествено, и дали са на естествен цикъл или стимулирани, дали са на спукан или на неспукан фоликул и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 091
Моите бяха 4, защото всички бяха стимулирани. Казаха ми, че това е максимума и така. Последва ин-витро - също неуспешно, но следва продължение. За шанса ми даваха 10-15% при инсе и 55-60% при ин-витро.

# 10
  • Мнения: 1 768
Нямам инсета - направо ИКСИ .След такива тежки стимулации , никой не се навива да прави инсе.Те и сега уж започнах стимулация за второ ин витро ама не .Спряхме стимулацията моите яйчица си стоят мънички Sad

# 11
  • Мнения: 20
Благодаря ви момичета  newsm51 , за споделения опит, защото понакога е по-добре когато чуеш нещата от "патило" (преминал през това)!
Иначе при мен са стимулирани и мога ако желая да направя до 9. Като шансът е около 10% за всяка. А за ИНВИТРО докторът ми дава 75%. Сега дилемата е голяма и след този цикъл ще решавам какво ще бъде. Като гледам отговорите, може би наистина е добре да се ориентирам към нещо по-съществено като проценти, че статистиките никога не са в моя полза Sad.
Успех на всички!
 newsm10

# 12
  • Мнения: 769
Без инсеминации - директно към инвитро.. иначе ако не стане от 4-6 инсета, да се мисли за алтернативата..

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
А за ИНВИТРО докторът ми дава 75%.

кой ти е докторът, ако не е тайна? любопитна съм да узная кой е този статистически смелчага. не е сериозно това...

# 14
  • Мнения: 3 294
Подкрепям jam , де да имаше такъв висок процент на успеваемост   Confused

Общи условия

Активация на акаунт