слънцезащитен крем на коя фирма за 2г дете - Vichy, Mustela, Spirig или Avene !

  • 10 060
  • 31
  •   1
Отговори
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Здравейте, мами!
Моля ви дайте съвет, слънцезащитен крем на коя от изброените фирми да взема за сънът ми. Ще ходим на море и тъй като той е с почти прозрачна кожа, със сигурност ще се спра най-малко на SPF50. До преди година бяхме и с атопичен дерматит.

Проблемът ми е на продукта, на коя фирма да се спра? Изчетох доста, но не мога да отсея сама и за това ви моля за помощ! Зная, че най-добре е да е с минерални филтри, но честно казано съм объркана кой продукт е с такива ...

В момента за всекидневна употреба, ползваме DayLong на Spirig SPF40.

Двуомя се между Vichy, Mustela, Spirig или Avene

Благодаря предварително на всички!

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 22:48 от lika

# 1
  • Мнения: 525
La Roche - Posay. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
...

В момента за всекидневна употреба, ползваме DayLong на Spirig SPF40.

В момента се двуомя между Vichy, Mustela, Spirig или Avene

Благодаря предварително на всички!

От изброените - Vichy или Avene  Peace

# 3
  • Мнения: 256
Avene.
A специално за атопичната кожа бих ти препоръчала на A-Derma SPF50

# 4
  • Мнения: 390
За морето купих на сина ми крема на Виши. Много съм доволна, през цялото време тичаше по брега, или беше във водата. Не е стоял една минута под чадъра. Изобщо не му се зачерви кожата, а е много бял, направо си хвана лек загар.
Ние, обаче нямаме атопичен дерматит, мисля че трябва да се консултираш с лекар.

# 5
  • Мнения: 706
BIODERMA също имат Atoderm,има и такъв с фактор и детска серия.От изброенте съмползвала всичко ,но най -съм доволна от Биодерма,т.к. покриват всякакви нужди и типове нормална и проблемна кожа.

# 6
  • Мнения: 2 197
Vichy. Използвам го и за дъщеря ми и за баща и, който изгаря веднага и откакто го ползвам никой не е изгорял. Категорично не препоръчвам Мустела, защото е много твърд, не може да се размаже и застава като бяла маска на лицето. Първата година купих такъв за бебето (беше на три месец като стана 30о) и след три опита просто го подарих и купих на Vichy. С него нямаше проблем. Тя обаче няма никакви проблеми с кожата.

# 7
  • София
  • Мнения: 958
Avene!

# 8
  • софия
  • Мнения: 555
аз съм почитател на Мустела.

# 9
  • Мнения: 4 916
От изброените - Авен  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 152
на който и да се спреш от 4те изброени - няма да сбъркаш!  Peace По-различен е само Spirig (мисля) - защитата му е 'само с микропигменти' (каквото и да значи това  Mr. Green).
Виж и по миризма кой ще ти допадне  Peace
Пък и не на всяка кожа с АД кремовете реагират еднакво.
Хубаво би било да ти отговарят имали опит и с 4те крема.
И ние сме с АД - Мустела ни беше ОК (но много лилавее като я намажа  Simple Smile), Виши също, а освен това мирише прекрасно, на Spirig ползваме 2 крема за поддържане на кожата, така че бих гласувала и за него. Авен го смятам на нивото на Виши.

# 11
  • Мнения: 1 426
Микросън на Дейлонг (spirig) е с микропигменти от всички изброени, SPF30 (води се за бебета), ползвала съм Авен SPF 50 и Виши SPF30, La ROshe 50, но с 30 фактор нямае проблем с изгаряне и почерняване за малкия, който е със много бяла кожа. Юсерин също е с микропигменти за чвствителна кожа. Общо взето май всички от изброените са с минерален филтър -титаниев диоксид.

# 12
  • Мнения: 288
Аз ползвам само на Авен и съм много доволна,малката е с много чувствителна кожа и от доста продукти ми се изрина но от Авен не,препоръчвам ти него Peace

# 13
  • Мнения: 31 111
Avene.
A специално за атопичната кожа бих ти препоръчала на A-Derma SPF50
Мисля така.

# 14
  • София
  • Мнения: 958
Страшно съм доволна от Виши, ползвахме такъв на морето тази година. За суха и атопична кожа обаче, бих препоръчала продуктите на Мустела.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт