canesten по време на бременност

  • 12 104
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1
Здравейте

бременна съм в 9 т.с   Simple Smile и както голяма част от вас се сблъсках с проблема - гъбички. Докторът ми ми изписа Канестен още в 6 г.с / вагинални таблетки/ и аз реших да му се доверя и да пристъпя към лечението. Сега обаче започвам леко да се притеснявам, като чета по всички форуми, че препарата не се прилага през първия триместър. Някоя от вас използвала ли е канестен, клотримазол в началото на бременността си? ще ви бъда благодарна ако се включите в темата

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
При мен гадинките се появиха 12-та седмица, но почнахме лечение чак 16-та, по препоръка на доктора. Според мен най-добре се направи втора консултация при друг доктор, ако се притесняваш. (аз така бих направила)

# 2
  • Мнения: 750
При мен чак в края на осми месец се появиха...но ми изписаха Гинопеварил. По-добре се консултирай с още един специалист.

# 3
  • Мнения: 1 512
Направи консултация с друг лекар. Моят лекар не ми препоръчваше ползването на лекарства ( най вече вагинални таблетки ) особено първият тримесец.Изписа ми само клотримазол външно за мазане и триклобактер за тоалет ( външен ).

# 4
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Най добре се консултирай и с друг специалист,не е шега работа.

# 5
  • София
  • Мнения: 213
Канестен глобули съм ползвала 3 пъти по време на бременността.
Те ме спасиха от ужасно парене и сърбежи. Peace

# 6
  • Мнения: 320
Щом имаш притеснения направи консултация и с друг лекар  Peace

# 7
  • Мнения: 1 488
Не съм лекувала гъбички по време на бременността, но ми казаха , че ако се появят се лекуват само с канестен крем, без глобули
Но пък съм чувала че много бременни момичета се лекуват с глобули
Консултирай се и с  друг доктор за по-сигурно  Peace
Лека бременност!

# 8
  • Мнения: 953
На мен ми бяха предписали Канестен крем, да се мажа само отвън, а свещички ползвах малко преди да родя.
След като доктор ти ги е предписал, значи няма проблеми.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом имаш притеснения направи консултация и с друг лекар  Peace

# 10
  • Мнения: 2 960
При мен чак в края на осми месец се появиха...но ми изписаха Гинопеварил. По-добре се консултирай с още един специалист.

Аз знам ,че само този препарат е подходящ за бременни!!Консултирай се с друг лекар!!!

# 11
  • Мнения: 202
Ползвах "Канестен"-глобули, предписани от лекарката ми, но изчакахме да вляза в 4-ия месец и тогава

# 12
  • Мнения: 104
Нямах гъбички, но също ползвах Канестен, докато бях бременна. Моят лекар ми каза, че на повечето свещички пише, че не са за бременни.

# 13
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Канестен глобули съм ползвала 3 пъти по време на бременността.
Те ме спасиха от ужасно парене и сърбежи. Peace

А през кои месеци си ползвала? Защото и на мен днес ми предписаха глобулите, а едва навлизам в третия месец...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
Имам въпрос: какво изследване се прави за гъбички? Микробиологично, вагинален секрет?

# 15
  • Мнения: 718

Аз съм си ги слагала в 10-11 седмица заради гъбички кандида, лекарката ,която ми следи бременността ми ги предписа, така че не съм имала притеснения или съмнения по този повод.

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885

Аз съм си ги слагала в 10-11 седмица заради гъбички кандида, лекарката ,която ми следи бременността ми ги предписа, така че не съм имала притеснения или съмнения по този повод.

Уф, успокои ме Simple Smile че бях започнала вече да се спичам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт