Как почиствате нослетата

  • 2 857
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 518
 waveyЗдравейте! Бебето ми е на 1 месец и нослето му е пълно със секрети. Пръскам със Стеримар, но като киха не излизат, та въпроса ми е как почиствате нослетата на толкова малко бебче? Не смея да бъркам с клечки за уши, защото съм чела, че от власинките който остават от памука бебето може да направи някоя алергия. Как е при вас? Вие как се справяте с тези секрети? Мъчно ми е, че й е запушено нослето! Cry

# 1
  • Мнения: 4 428
Аз и до ден днешен "развдижвам" сополките първо с физиологичен разтвор. На толкова малко бебе може да сложиш няколко капки - 3-4. На моята щерка сега й слагам по 3кубика със спринцовка директно. Това няма как да го предозираш и е най-безвредно от всякакви спрейове и т.н. Освен това е и супер евтино. Аз си купувам директно цяла банка и струва лев и нещо  Grinning
Като сложиш капките, изчакваш малко, за да подействат.
После издърпваш сополките. Може да действаш с помпичка. Но аз ти препоръчвам това
http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=1960
Страхотно е  Peace Звучи страшно, като прочетеш, че се слага на прахосмукачката, но върши супер работа. На най-слабата всмуквателна сила е съвсем нежно. Бебо сигурно ще плаче, и моята щерка не обича тази процедура, но носа се изчиства много добре и издържа отпушен много по-дълго от изсмукване с помпичка. А и с помпичка никога не може да постигнеш такъв резултат и дърпането е много по-продължително и бебето ще плаче повече. С тази помпа за няколко секунди си почистила всичко и си приключила  Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
физ.разтвор и клечки за уши
сега на 10м. не дава

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Редовно му почиствам нослето с клечка за уши. Досега веднъж ми се случи да има нещо като лека хрема и му слагах физиологичен разтвор.

# 4
  • Мнения: 1 512
Първо пръскам със Стеримар, изчаквам малко време и издърпвам с аспиратор за носле. Peace

# 5
  • Мнения: 554
Откакто се е родила и почиствам нослето с фитилчета от памук и стеримар.

# 6
  • Мнения: 259
Първо пръскам със Стеримар, изчаквам малко време и издърпвам с аспиратор за носле. Peace
И аз така.

# 7
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз прискам с Нисита и след това почиствам с клечки за уши. Peace

# 8
  • Мнения: 252
Физологичен разтвор и после с помпичката за носле.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 524
Физологичен разтвор и после с помпичката за носле.
и аз така, докато беше по-малък. след може би 6-7 месец със стеримар и клечки за уши, ако не ги кихне сам все пак (което е рядкост по принцип).

# 10
  • Мнения: 58
Тетрисал и клечки за уши напоени в зехтин/преварен/.

# 11
  • Мнения: 1 080
С клечка за уши го чистех!!!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Първо пръскам със Стеримар, изчаквам малко време и издърпвам с аспиратор за носле. Peace

 Peace

След това с клечките. От първия ден и го чистя така. Сега го чувам така за алергията.

# 13
  • Мнения: 764
Единствено с физиологичен разтвор и клечка за уши. Лекарка ме посъветва изобщо да не използвам аспиратори и подобни уреди за почистване на нослето.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Стеримар, после - помпичка (запушваш едната ноздра и смучеш другата, после - обратно), накрая - клечки за уши.

# 15
  • Мнения: 6 713
капя физ. разтвор и после с клечка за уши.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 477
До 6-ти месец с физиологичен ратвор.След това със Стеримар.Ползвам или аспиратор или клечки за уши  Peace

# 17
  • Мнения: 518
Благодаря за отговорите момичета! Ще опитам да почистя нослето и с клечки, но бебето ми хич не обича да стой мирно - много си върти главата и ме е страх да не я нараня. Едва успявам да й пръсна в нослето, а понякога тя в последния момент си извива главата и й пръскам чак в очите. Този Стеримар може ли да навреди нещо на очите й ако попадне вътре?

# 18
  • Мнения: 27 524
Физ. разтвор, после с помпичка.  Peace

# 19
  • Мнения: 221
   Със Стеримар и подобна http://family-bg.com/prX_2014.htm?osCsid=501041c1776f926871409b48f177935 помпичка за нос. Супер удобно е.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
физ.разтвор и клечки за уши
сега на 10м. не дава
и аз така, но наистина като стане по-голямо не дава и затова спрях. Ако нещо се подава го издърпвам вече.

# 21
  • Мнения: 2 910
Почиствам с физиологичен разтвор и клечка за уши.

# 22
  • Мнения: 396
Първо пръскам със Стеримар, изчаквам малко време и издърпвам с аспиратор за носле. Peace


До годинката така съм се справяла.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Пръсках Стеримар и после с клечка за уши. Аспиратор съм ползвала точно 2-3 пъти като имаха хрема. Не го обичам това приспособление. Confused

# 24
  • Мнения: 543
Има едни много удобни шишенца с физиологичен разтвор, мънички и от тях направо се капе, като се счупи капачето. С тях действам.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 190
Помня, че и аз пусках такава тема.
След като дъщеря ми стана на 5-6 месеца, вече категорично не се съгласяваше с подобни интервенции.
Да си се чудя на акъла що съм се пънала и що съм причинявала излишен стрес на детето.
Истината е, че нослетата в крайна сметка се самопочистват с кихане.
А, и относно Стеримар - на моето дете му потича кръв от носа, просто по наследство е с по-слаби кръвоносни съдове.

# 26
  • Мнения: 36
Първо слагам Стеримар (не впръсквам директно, а слагам с капкомер), след което почиствам с омаслени с бебешко олио клечки за уши (най-често ги приготвям сама, тъй като купешките са значително по-дебели)

# 27
  • Мнения: 5 393
Физ. разтвор и помпичка( аспиратор)

# 28
  • София
  • Мнения: 5 719
Почиствам с физиологичен разтвор и клечка за уши.


Вече е много трудно и ревем яко! Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 429
Стеримар и после бебешките клечки/ с ограничителя/ ама въобще не му харесва цялата тази процедура  ooooh!

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Физиологичен разтвор+помпичка Peace

Общи условия

Активация на акаунт