Кажи ми с какво се храниш, за да ти кажа каква кожа имаш?

  • 5 701
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Забелязали ли сте от коя храна, кожата ви става по стегната и сияйна? Споделете ваши лични наблюдения и открития, които са ви съюзник в борбатат срещу остаряването. За мен храната и натуралният лифтинг са номер  едно за чиста, мека и гладка кожа.  Но конкретно по темата се интересувам за храната.
  Най-подмладяващ ефект имат боровинките, но аз нямам достъп до тях. За моята кожа най-добре ми се отразяват бананите, сушените плодове, прясното мляко, минералната вода, какаото на прах - обогатено с минерали и витамини, зехтинът, морската сол, която смилам с кухненски робот. Най съм доволна от прясното мляко и зехтина.
По принцип се храня разнообразно, но споменавам специално храните с най-голямо въздействие за мен.  Гроздовите зърна ползвам за маска на лицето. Действието й е моментално.
Грижите, които полагам за лицето и шията са степенувани - храна, натурален лифтинг, ежедневни грижи за кожата и периодични /крем ежедневен/, специфични продукти като почистващи лицето, маска дълбоко хидратираща, ексфолианти, но изключително по-рядко. Използвам качествена и по-скъпа козметика, но не агресивна.  Смятам, че храната  и упражненията за лице са много по-важни. Много малко информация има за упражненията за лице и шия, тъй като от тях не се печели. Но това е за друга тема разговор.
Ще се радвам да посочите линкове, лични мнения и въобще стойностна и полезна информация.
Вече в продължение на 20 години правя упражненията за лице и шия. За останалото си сверявам часовника, защото технологиите много бързо напредват и се предлагат нови и нови продукти. За резултата няма какво да коментирам, ЕГН и лице нямат нищо общо!
 Grinning

# 1
  • Мнения: 2 386
Като ям шоколад се изприщвам, лечебният глад и минералната вода ми пречистват лицето, както и плодовете..
От дете знам за произнасянето на отворените гласни букви от азбуката като вид упражнение за стягане, но още не ми е налага да мисля за това.

П.П. Като беля краставици винаги си обтривам лицето за 1-2 минути. Много приятно и полезно, ако щете се смейте.  Simple Smile

# 2
# 3
  • Мнения: 247
Това с краставиците е супер. Правила съм го и то с много добър ефект!

# 4
seks i qbalki.tova na 6ega , no e istina i za dvete  Hug

# 5
  • Мнения: 1 043
Обожавам черен шоколад, по няколко блокчета линд ,  си позволявам само на ден  .
Кафенце - силно/ обичам го студено / .  все пак съдържа антиоксиданти
Ананас - това ми е любимият плод , след него грозде ... мисля че има добър ефект върху кожата ми - но пък знам ли дали е от яденето точно  Rolling Eyes

Вода , много вода - пия трапезни нискоминерализирани , сменям и тях / все едно пиеш различни видове сок- толкова са ми различни на вкус   Mr. Green / и газирана вода също пия ... разреждала по добре кръвта  newsm78 не съм се замисляла обаче дълбоко върху това .

П.П. Като беля краставици винаги си обтривам лицето за 1-2 минути. Много приятно и полезно, ако щете се смейте.  Simple Smile
въобще не е смешно  - какъвто плод има в градината на село си го наклепвам по лицето и така лягам за половин час - пускам си музика и има много добър ефект върху кожата на лицето ми / имах страшен белег след получаване на слунчев удар като дете ми се изприщи цялото лице - сега неможе човек да каже че съм приличала на зомби /

seks i qbalki.tova na 6ega , no e istina i za dvete  Hug
Joy Joy Joy секса само не разбрах какво общо имаше с яденето - това което ми идва на ум ме е срам да го кажа обаче  Whistling

# 6
секса само не разбрах какво общо имаше с яденето - това което ми идва на ум ме е срам да го кажа обаче

moze i da si prava v tova koeto ti idva naum  Laughing Laughing Laughing Joy

# 7
  • Мнения: 247
Това с газираната вода не го знаех!Трябва да се изпробва.

# 8
  • Мнения: 1 885
При мен добре се отразява месото. Кога беше бях карала на месо няколко дни и лицето ми се избистри. Може би защото съм със суха кожа, знам ли  newsm78
Нищо обаче не действа на кожата ми така добре като един 10-12часов сън. Ако пък спя повечко няколко поредни дни става направо перфектна.

# 9
  • Мнения: X
Храня се с разнообразна храна.
Лятото наблягам на шопската салатка.
В последно време съм доволна от кожата си Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 814
Обичам много плодове и зеленчуци/сезонни/, не мога да кажа от кои точно се чувствам най- добре, но като цяло спомагат за добрата визия. Също така обичам много кисело мляко, което съм забелязала, че добре влияе на външния вид и на организма като цяло. Него го ползвам и за маски за лице.  Peace

# 11
  • Мнения: 410
Хубавата кожа си е до ген на първо място.
Следващата роля за сияния й вид се пада на храната - споделям мнението, както и на поддръжката с масажи, кремчета и тн.
Аз лично (32г.) имам свръх мазна кожа, склонна към акне и хормонална себорея, но при игнориране на 100% шоколад, прясно мляко, свинско месо и пържени храни в менюто, кожата ми изглежда наистина супер, особено в латентен период на алергията.
Нямам навик да правя маски от плодове/зеленчуци, но имах навремето колежка, която се мажеше с прясно изцеден лимон, било мн.полезно - нямам личен опит обаче.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 359
Аз имам прекрасна кожа, но независимо от генетичния фактор смятам, че начина на хранене има своето значение.
Храня се бих казала здравословно, без мазни, тлъсти храни, шоколад и прочие.

# 13
  • Мнения: 5 647
А какво е "натурален лифтинг"?

Честно казано не съм забелязала какво ми се отразява добре на кожата. Хапвам най-разнообразни храни, в момента даже съм на разтоварващ режим, но честно казано не забелязвам да има ефект върху кожата ми.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 157
Имаше един период в който вечерях само : зелена салата + риба тон + зехтин + лимон = имах страхотна кожа ; чиста , свеж тен и пр.

# 15
  • Мнения: 1 731
Незнам кое ми действа добре на кожата ,но знам кое не ми действа добре.
Шоколада,хляба,месото и газираното ,също и негативните емоции и когато не се чувствам обичана.
Sad

# 16
svetlanka, mislq, 4e za lifting ima6 predvid uprazneniqta za lice. 4uvala sam, 4e modelirat bradi4kata, skulite, stqgat 6iinite muskuli. Po tozi na4in ne se otpuska kogata na liceto. 4uvala sam 4e geni s qsno izrazeni skuli i bradi4ka imat po malko bra4ki, no moge da e samo mit newsm78

# 17
  • Smallville
  • Мнения: 994
Много се заклеймява шоколада в темата Thinking
Аз пък го хапвам за настроение Party
А по темата,да, има значения какво ядеш,аз лично хапвам здравословно,салатки,само зехтин,месце на скара,плодове,но нищо не може да ме спаси от ПМС-пъпчасването,ето на толкова години съм станала,а пъпчасвам като пубер всеки месец #Cussing out

# 18
  • Мнения: 250
Най-добре ми се отразяват плодовете и зеленчуците в суров вид и съня , а най-зле алкохола и цигарите. От шоколада трудно бих се отказала, много го обичам.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
От храните само ягодите ми влияят на кожата - изривам се (може и от химикалите, с които ги торят).
За мой късмет мога да ям всеки ден по 1 шоколад  без да пъпчасвам.
Не правя никакви маски - не съм убедена, че плодове и зеленчуци с нитрати ще ми се отразят добре на кожата.

svetlanka85 , стана ми интересно да видя резултата  при толкова грижи и разлика между ЕГН и външен вид, както казваш.
Би ли пуснала снимка, може и на лични!  Grinning

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 09:18 от Karen

# 20
  • Мнения: 528
При мен най-добре ми се отразява морската храна и зеленчуците.
От пържени храни, Макдоналдс, КФС, коли и всякакви газирани напитки се опъпчвам.
Най-зле ми влияеха цигарите, кожата ми ставаше сивкава, безжизнена, уморена, с огромни сенки под очите.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 176
Определяща е храната за вида на кожата.
Зеленчуците са ми на първо място, ако трябва да степенувам. Те ми влияят най-добре. Хубавото е, че ги обичам повечето. Много дори.
Морски храни не ме изкушават. Пържено и сладко не че не ям, но наистина не са неща, без които не мога.
Цигарите правят кожата ми суха и понякога без онзи тен. Сухата храна, прекаляването с нея, също се отразява по-скоро зле. На мен поне.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 210
Освен че не пуша и не ям хляб, нищо друго специално не се старая да ям. Напоследък яко пия бира и ям чипс и сладолед. Обаче съм се изпекла и кожата ми е супер!

# 23
  • Мнения: 2 388
Хапвам банички и кифли ежденевно. Не се храня здравословно. Пуша и цигари.
Кожата на лицето ми си изглежда много добре. Сигурно е от водата, която пия в сериозни количества и от качествения сън.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Дори докато отговарям предъвквам поредния бонбон Lindt...ям много шоколад, картофи и пилешко...с плодовете и зеленчуците съм скарана...но пък си харесвам кожата за сега Crazy

# 25
  • Мнения: 247
Еластичността на кожата зависи  от силата и тонуса на поддържащите я мимически мускули.С помощта на  гимнастика можете да развиете и стегнете лицевите мускули.Ето няколко лесни упражнения.Повтаряйте ги по 10-15 пъти когато се присетите пред огледалото, а може и да не е пред него.

1.Всмукнете бузите между зъбите,задръжте  и отпуснете.
2.Последователно захапете за 3-4 секунди първо горната,а след това и долната устна.
3.Надуйте бузите си и "жабурете" с въздуха.
4.Пред огледалото силно и отчетливо произнасяйте буквите-"а" "у" "и" & … t; "е".
 
 
 

# 26
  • Мнения: 1 174
Забелязали ли сте от коя храна, кожата ви става по стегната и сияйна?...
...ЕГН и лице нямат нищо общо!

А ЕГН и ген имат ли общо, по отношение на лицето, че и тялото?  Wink Laughing
Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile
На мен лично, много добре ми се отразяват плодовете, зеленчуците - почти всички и ежедневното им приемане, както и боб, леща, ориз (особено го предпочитам, а и ми пасва с нуждите, според кръвната група).Мляко и млечни продукти - всичко, каквото се сетиш е за мен и го обичам.За месата...пилешко по-рядко, а риба - почти всеки ден!
Не мога да кажа коя от тези предпочитани храни е "виновна" за доброто състояние на кожата ми, но важното за мен е да ги приемам с желание, със спокойствие и удоволствие. Simple Smile И да е разнообразно.И много вода!
Зная със сигурност кое не ми се отразява добре: цигарите и умората.

Спортът, придружаващ качественото хранене изобщо не е за пренебрегване, но аз по начало съм мързелива в това отношение.От 3 години не съм спортувала, липсва ми, но все отлагам покрай бебешките грижи.

# 27
  • Smallville
  • Мнения: 994

Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile

И как точно го установи това?Чрез някакъв тест ли?

# 28
  • Мнения: 212
на първо място са плодовете , на второ зеленчуците и на трето сладкото ,месото и хлябът не са ми любими, но когато ми се прияде нещо не се лишам, за пиене вода и бяло вино , цигари....
кожата ми е добра, освен че е малко суха нямам други оплаквания, но най-зле ми влияят безсънието и стреса, но мисля че и храната оказва голямо влияние,колкото по-здравословна храна ,толкова по хубава кожа, на не може без прегрешения

# 29
  • Мнения: 1 174

Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile

И как точно го установи това?Чрез някакъв тест ли?

Ами не, чрез себе си, храненето си и после книжки по тази тема.В една от тях направо си има схеми за полезните и вредни, както и неутрални храни за организма ти, според групата.
Ще кажа, че никога не съм се оплаквала от проблеми с кожата си, но имах здравословен проблем.И тъй като много отдавана, споделяли сме и между приятели, си слушам организма какво иска, какво ми се яде, точно през този ми период на проблеми, се самоизлекувах, така да се каже. Или...разбирай, че значително подобрих състоянието си с "моята храна".Не  ми беше много трудно, а просто без да се влиая от лекарски предписания, се сещах за всичко, което не съм хапвала и отлагала във времето.Посъветвах се и книгите, дадени ми от моя близка и така...Постигна се успех - вярвам в това и в положителната настройка за крайния резултат, защото след като казах на доктора си какви съм ги вършила, за да избегна хапчетата, той ми се учуди, но каза "може, може".

Можеш да се поинтересуваш от подобна литература в книжарниците, аз вземах на заем.Разполагам с една енциклопедия, така се води, на кръвните групи, но тя е малко по-подробна и пълна с медицинска терминология. Ако искаш си я вземи или разгледай при възможност.

"Правилният начин на лечение и хранене за вашата кръвна група" - Катрин Уитни и Д-р Питър Адамо. - това е моята

# 30
  • София
  • Мнения: 7 753


Хайде, това пак към друга тема ще отиде, но аз да кажа, че съм не само склонна да, ами направо си вярвам, че състоянието на кожата и въобще цялостното здраве на организма зависи от кръвната група и храненето, според нея. Simple Smile


ive, а коя кръвна група си ?

# 31
  • Мнения: 1 174

ive, а коя кръвна група си ?


B+

Довечера, само да намеря повече време, ще препиша малко от същата книжка, най-общи неща за храни и ктъвни групи.

# 32
  • Мнения: 723
Освен повечето изброени дотук салати (най-вече), на мен много добре ми влияе и прясно изцеден сок от грейпфрут - направо имам чувството, че както го пия и ми разцъфва лицето, някакъв живот сякаш влива и започва моментално да сияе някак кожата ми.
А за съня, водата и секса -  Peace   това са най-естествените и силни подмладяващи средства според мен.

# 33
  • Мнения: 76
Много се заклеймява шоколада в темата Thinking
Аз пък го хапвам за настроение Party
А по темата,да, има значения какво ядеш,аз лично хапвам здравословно,салатки,само зехтин,месце на скара,плодове,но нищо не може да ме спаси от ПМС-пъпчасването,ето на толкова години съм станала,а пъпчасвам като пубер всеки месец #Cussing out
И аз почитам шоколада и въпреки че имам проблемна кожа, той изобщо не ми влияе така, както ПМС  ooooh!
Добре ми се отразява бирата, чувала съм, че се пие бирена мая за хубава кожа. А от сока от моркови тенът на лицето и тялото ми потъмнява.  Grinning

# 34
  • Мнения: 5 647
Така като чета само на мен май нищо не ми влияе положително върху кожата.   newsm78

# 35
  • Мнения: 1 174
Ето и обещаната преписка от книгата за храненето.Simple Smile Това е част от таблица, която се отнася само за плодовете, плодовите сокове и тяхното влияние върху кръвната група.


Авокадо

кр.гр. А - неутрална
кр.гр. Б - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин
кр.гр. 0 - да се отбягва (при не-секреторите е неутрлна)

Азиатски златен портокал

А, Б, АБ и 0 - неутрална реакция


Ананас

кр.гр А, Б, АБ - полезна: съдържа компонент, влияещ положително в/у податливостта от заболявания
кр.гр. 0 - неутрална

Банан

кр.гр - да се отбягва: съдържа лектин или др.аглутинин; потиска метаболизма; предизвиква анормална кръвна р-ия (за не-секторите е неутрална).
кр.гр. Б - полезна: съдържа аглутинин, влияещ положително в/у податливостта от заболявания (за не-секреторите - неутрална ).
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа лектин или др. аглутинин
кр.гр. 0 - полезна: съдържа аглутинин, влияещ положително в/у податливостта към заболявания

Черна боровинка

кр.гр. А, 0 - полезна: съдържа компонент, блокиращ синтеза на полиамини или понижаващ нивото на индикана.
кр.гр.Б, АБ - неутрална (за не-секреторите е полезна)

Вода с лимон

кр.гр А - полезна: съдържа компонент, влияещ положително в/у податливостта към заболявания.
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална

Грейпфрут

кр.гр. А, АБ - полезна: съд-ие на компонент, влияещ положително в/у податливостта към заболявания.
кр.гр. Б, 0 - неутрална

Грозде (всички видове)

кр.гр. А, 0 - неутрална
кр.гр. Б, АБ - полезна: съдържа компонент, блокиращ синтеза на полиамини или понижаващ нивото на индикана

Диня

кр.гр. А, 0 - неутрална (за не-секреторите при А-група е полезна)
кр.гр. Б, АБ - полезна

Дюля

кр.гр. А, Б, 0 - неутрална
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин

Зелен лимон/сок от зелен лимон

кр.гр. А - полезна
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална (при не-секреторите от АБ-група е полезна)

Кайсия

кр.гр. А - полезна
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална (не-секретори на АБ - полезна)


Киви

кр.гр. А, Б - неутрална
кр.гр. АБ - полезна
кр.гр. 0 - да се отбягва: потиска метаболизма

Кокосов орех - да се отбягва от всички кръвни групи: предизвиква анормална реакция или засилва действието на др. хранителни токсини

Круша/сок от круша - неутрална реакция за вс.групи
Лимонов сок - при А, АБ е  полезен, при Б  и 0-ева е неутрална реакцията
Малини - неутрална (само при АБ-не-секретори е полезен).

Манго/сок от манго

кр.гр. А , АБ - да се отбягва (при не-секреторите на А-група е неутрална)
кр.гр. Б - неутрална
кр.гр. 0 - полезна

Мандарина

кр.гр. А, 0 - да се отбягва, не-секретори на А -  неутрална
кр.гр. Б, АБ - неутрална (не-секретори при АБ-група - да се отбягва)

Нар

кр.гр А, 0 - неутрална, за не-секретори на 0-вата е полезна.
кр.гр. Б, АБ - да се отбягва.

Праскова - неутрална р-ия за вс.кр.гр.

Тук ще вметна, че има няколко сорта пъпеши, изброени в таблицата, които са или с неутрална р-ия или трябва да се отбягват от всички, но за щастие, не се срещат в Б-ия.

Синя слива - полезна за всички
Смокиня - за А, АБ, 0 - полезна, за Б - неутрална, за не-секретори - полезна.
Сок от черни череши - за А, АБ, О - полезен, за Б - неутрална р-ия., но при не-секреторите - полезен.
Сок от червени боровинки - за А и 0 е неутрална, с изключение на не-секреторите при А-група, за които е полезен.За Б, АБ - полезен.
Червените боровинки са полезни за всички, с изключение на 0-ва група, при която дава неутрална реакция.
Цариградското грозде - полезно за АБ и неутрална р-ия при останалите.
Ябълка/ябълково вино - неутрална реакция при всички, да се отбягва от не-секреторите при 0-ва.
Същото като при ябълката важи и за ягодата.


Засега това, вероятно ще допълня и за другите храни. Simple Smile
Възможно е да имам някой пропуск, но моля да ме извините, преписвах все пак с едно малко човече, което постоянно ми затваряше страницата. Simple Smile







# 36
  • София
  • Мнения: 7 753
ive , леле, колко много труд си положила, за да споделиш тази страхотна информация, мерси много !   bouquet

Имам едно въпросче, не ми е ясно, как се определя човекът, длаи е не-секреторите или сектор, какво означава това ?  Thinking

Сигурно в книжката е обяснено, дано не се установява чрез кръвни анализи, а да е нещо по- лесно.  Whistling

# 37
  • Мнения: 1 174
Иля, извинявай, Laughing аз в момента търся отговорът на това въпросче, защото се сещам, че го бях срещала.Ще го намеря и ще допълня и това, но сигурно няма да е сега, тази вечер. Simple Smile Почти съм сигурна, че това е подвид, подтип кръвна група с определени реакции и др., но няма да пиша наизуст глупости. Simple Smile
Пък "книжката" си е направо книжище и е пълна с медицинска терминология, болести, симптоми, предотвратяване и др., та на моменти се разсейвам из страниците...Бавничко търся. Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 7 753
Иля, извинявай, Laughing аз в момента търся отговорът на това въпросче, защото се сещам, че го бях срещала.Ще го намеря и ще допълня и това, но сигурно няма да е сега, тази вечер. Simple Smile Почти съм сигурна, че това е подвид, подтип кръвна група с определени реакции и др., но няма да пиша наизуст глупости. Simple Smile
Пък "книжката" си е направо книжище и е пълна с медицинска терминология, болести, симптоми, предотвратяване и др., та на моменти се разсейвам из страниците...Бавничко търся. Simple Smile

ive, изобщо не е спешно, не се притеснявай, когато можеш тогава го потърси. Мерси още веднъж !  Hug

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Е аз що за кожа имам? Ям изключително много плодове, пия газирано умерено, пия доста вода, рядко ям месо, белият хляб го спрях тотално преди 6 месеца, от време на време ям сладки неща, пуша, алкохол почти не пия. Имам колкото вредни, толкова и полезни навици, които се променят в течение на времето. Кожата ми е една и съща от години, хубава е, нормална, с тонус и за моя гордост все още нямам нито една бръчка. Не съм забелязала някаква храна или напитка да ми влияе на кожата нито добре, нито зле. Това, което я прави да изглежда уморена и без тонус е недоспиването или продължителен престой в по-суха среда. Не и храните обаче.

# 40
  • Smallville
  • Мнения: 994

Ето и обещаната преписка от книгата за храненето.Simple Smile Това е част от таблица, която се отнася само за плодовете, плодовите сокове и тяхното влияние върху кръвната група.
....
Благодаря и аз за положения труд и аз съм B+









# 41
  • Мнения: 645
Имам проблемна кожа. Спазвах определен хранителен режим, предписан ми от лекар - не помогна. Обичам шоколад, но ям рядко. Хляб не ям изобщо от известно време. Проблемът с лошата ми кожа е от доста време и вече се отчайвам. Сега на дневен ред е ленено масло (хранителна добавка), чай, плодове, салати и месо. Дано има някакъв резултат...

# 42
  • Мнения: 76
Имам проблемна кожа. Спазвах определен хранителен режим, предписан ми от лекар - не помогна. Обичам шоколад, но ям рядко. Хляб не ям изобщо от известно време. Проблемът с лошата ми кожа е от доста време и вече се отчайвам. Сега на дневен ред е ленено масло (хранителна добавка), чай, плодове, салати и месо. Дано има някакъв резултат...
dy1, горещо препоръчвам чая от коприва, на мен много ми помогна за същия проблем. Кипват се 2 с.л. в 500 мл. вода, изчакваш да изстине за около час, прецеждаш и пиеш през деня. Ако комбинираш и с подходящ хранителен режим, още по-добре!   bouquet

# 43
  • Мнения: 2 388
Колко много и полезна информация.   bouquet За съжаление не си знам кръвната група.

# 44
  • Мнения: X
Моята е нулева, като гледам има да муам сливи.....то почти всичко останало излиза,че е неутрално. Явно плодовете не са моята стихия.

# 45
  • Мнения: 1 174
Иля, намерих отговор на въпроса за не-секреторите! Simple Smile

Малко сложно е обяснено, но вземам най-краткото, което трябва да се разбере.
Да кажем, че 80% от населението е секретори.Това означава, че имат антигени на кръвната си група, които свободно се движат в телесните им секрети и те (този тип хора) секретират тези си антигени, чрез слуз, слюнка, сперма. По тази причина, при изследване, при тях може да се определи кръвната група не само от изследване на кръвта, а и на слюнката, примерно.
Другите 20% не секретират антигени на кръвната си група и тях наричат не-секретори. Дали някой е секретор или не-секретор не се влияе от вида кръвна група, а от друг ген.Тоест можеш да бъдеш  и А и Б, и пак да си не-секретор. Изследването  за секреторност ставало точно толкова лесно, колкото и това за  определянето на кръвна група.
Като цяло, това което пише е, че не-секреторите са по-уязвими и податливи към заболявания на имунната система, особено такива, провокирани от инфекциозни организми.Също така били предразположени към стомашни язви,  диабет от 1-ви тип, автоимунни заболявания, сърдечни заболявания и др.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 753
Леле, ive, благодаря ти страшно много !  newsm51
Обичам да откривам нови неща, а твоята информация е страшно интересна.  Heart Eyes

Мисля, че разбрах основното и сигурно ще си направя и такива изследвания.
Интересно ми е, защото си мисля, че ще се окажа не-секретор.

# 47
  • Мнения: 2 448
Може би защото цял живот се придържам към определен тип хранене и не съм злоупотребявала с нещо, нямам наблюдения някакъв вид от която и да е храна, която консумирам да ми влияе зле на кожата.
Лошо влияние при мен има прякото излагане на слънце и евентуално, ако ми се наложи да прекарам повече време на място по замърсено / визирам село /. Както казва моя мъж, такава алергия имаш към селото,  че още на разклона по пътя се изприщваш.  Joy

# 48
  • Мнения: 800
Ям люто, мазно, сладко, солено  , всичко в огромни количества.  Е и не мога да се похваля с най-свежа и здарва кожа   Laughing   

най-зле ми се птразява не хараната, а слънцето. Превръщам се в една огромна пора

# 49
  • Мнения: 1 174
Сега ще допиша за месата.

Агнешко

кр.гр. А - да се отбягва: секреторна недостатъчност; засилва чревния дисбаланс; повишава нивата на полиамините или индикана; потиска правилната стомашна функция или блокира усвояването.
кр.гр. Б - полезна: богата на хранителни вещества храна.
кр.гр. АБ - неутрална, за не-секреторите е полезна
кр.гр. 0 - полезна: осигурява висококачествени белтъчини; повишава мускулната маса. За не-секреторите е неутрална.

Бекон/шунка/ свинско

кр.гр А - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна реакция; потиска правилната стомашна функция или блокира усвояването.
кр.гр. Б - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна реакция.
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа компонент, влияещ отрицателно върху податливостта към заболявания.
кр.гр. 0 - да се отбягва (по същите причини като при Б и АБ)

Биволско, говеждо

кр.гр. А - да се отбягва: секреторна недостатъчност; засилва чревния дисбаланс; повишава нивата на полиамините или индикана; потиска правилната стомашна ф-я или блокира усвояването.
кр.гр. Б - неутрална
кр.гр. АБ - да се отбягва: съдържа компонент, влияещ отрицателно в/у податливостта към заболявания.
кр.гр. 0 - полезна: осигурява висококачествени белтъчини; повишава мускулната маса.

Гълъб

А и 0 - неутрална , за не-секреторите на 0-вата е полезен.
Б и АБ - да се отбягва, за не-секреторите на Б - неутрална р-ия

Гъска

Да се отбягва от всички групи, освен не-секреторите на А и за 0-вата група, при които има неутрална. р-ия.

Еленско

кр.гр. А, АБ - да се отбягва, за не-секреторите на АБ реакцията е неутрална.
кр.гр. Б, 0 - полезна: богата на хранителни в-ва, осигурява висококачествени белтъчини.

Заешко

кр.гр. А - да се отбягва, за не-секреторите е неутрална.
кр.гр. Б - полезна: богата на хран. в-ва храна.
кр.гр. АБ, 0 - неутрална, за не-секреторите е полезна.

Коза

Да се отбягва от А, полезна за Б и неутрална за АБ и 0-ва.

Конско

За А, Б и АБ - да се отбягва, изключение на не-секреторите на АБ, за които е неутрална.Неутрална е и за 0-ва група.

Момици

Полезни единствено за 0-ва група. Да се от бягват от останалите. За Б, при не-секреторите дава неутрална р-ия.

Овнешко

Да се отбягва от А, неутрална р-я при не-секреторите. Полезна за Б, 0 и не-секреторите на АБ. За секретори при АБ - неутрална.

Патица

Да се отбягва от всички.Неутрална р-ия при не-секретори на А и за нулевата група.

Пилешко

Да се отбягва от Б и АБ, неутрална р-ия при А и 0.

Пуешко

кр.гр. А, Б, 0 - неутрална.
кр.гр. АБ и не-секретори на А - полезна.

Пъдпъдък

Да се отбягва от всички. Неутрална р-ия при не-секреторите на А, АБ, 0.

Сърце (говеждо)

Да се отбягва от всички, освен хората от 0-ва група, за които е полезна храна.Неутрална р-ия при не-секреторите на Б.

Телешко

кр.гр. А , АБ - да се отбягва.
кр.гр. Б - неутрална.
кр.гр. 0 - полезна.

Фазан

кр.гр. А - да се отбягва, при не-секретори е неутрална.
кр.гр. Б, АБ, 0 - неутрална, при не-секретори на 0 - полезна.

Черен дроб (телешки)

Да се отбягва от А; неутрална за Б, АБ и не-секреторите на 0-ва. Полезна за не-секреторите на Б и за 0-вата група.

Щраус

Неутрална реакция при всички. За не-секреторите на 0-ва група е полезна храна.

Яребица

кр.гр. А, Б, АБ - да се отбягва; за не-секреторите на А - неутрална.
кр.гр. 0 - неутрална, за не-секреторите е полезна.


Няма защо, Иля, аз бих се радвала, ако повече хора са мои съмишленици по отношение на храненето и връзката му с кръвната група.  Grinning

# 50
  • Мнения: 3 830
Хапвам много пресни плодове и зеленчуци. Хапвам и много млечни продукти.
Много добре ми се отразяват Мерц таблетки и много сън:) . Опитвам се и да пия много течности, фрешове, айран и т.н...

# 51
  • София
  • Мнения: 3 814
ive, страхотна си, много полезна информация ни предлагаш.  bouquet
 А за зеленчуците има ли такава таблица? Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 174
А за зеленчуците има ли такава таблица? Rolling Eyes

Има, да. Simple Smile Има не само за зеленчуците и сока от тях, ами и за варивата, зърнените храни, подправките, маслата, рибата (там, обаче е страшно много информацията, изброени са много видове), за витамините и добавките към тях...
Ще пиша по малко за всички храни. Но и бавно. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 3 830
А за зеленчуците има ли такава таблица? Rolling Eyes

Има, да. Simple Smile Има не само за зеленчуците и сока от тях, ами и за варивата, зърнените храни, подправките, маслата, рибата (там, обаче е страшно много информацията, изброени са много видове), за витамините и добавките към тях...
Ще пиша по малко за всички храни. Но и бавно. Simple Smile

Ок, чакаме.
Много полезно наистина  bouquet

# 54
  • Мнения: 3 094
Хубава тема - записвам се да почета нещо.

# 55
  • Мнения: 1 174
Ето ги и зеленчуците и соковете от тях!И понеже не са никак малко, ще започна от "А", пък докъдето стигна тази вечер.Утре пак ще дописвам.

Агар

Неутрална рекция при всички кръвни групи, да се отбягва от не-секреторите.

Арпаджик

Неутрална реакция при всички.

Артишок

При А и 0-ва  - полезна. Да се отбягва от Б и АБ. За не-секреторите на Б група е неутрална.

Аспержи, бамбукови връхчета, бахар, Бок чой (китайско зеле)

Неутрална реакция при всички.

Бамя

За А, 0 и не-секреторите при Б - полезна. За А и АБ - неутрална.

Броколи

Полезни за всички групи.

Брюкселско зеле

Полезно за Б кръвна група. Неутрална р-ия при останалите, с изключение на не-секреторите при 0-ева група, които трябва да го избягват.

Водорасли

Полезни за 0-ева кр.гр. : засилват метаболизма. За останалите -неутрална р-ия.

# 56
  • Мнения: 7 414
Зърнени храни,плодове,зеленчуци.............
 Не откривам топлата вода,сочейки тези продукти,като полезни за кожата. Wink
 +Сън,+спорт,+парна баня,+положителни емоции. Grinning + качествена козметика,разбира се,но.....това не е по темата.

Една извадка от Катрин Уитни и Питър Адамо:
 "Ако имате 0 кръв, по-добре е да търсите храни с голямо съдържание на белтъчини, в това число месо, птици, риба, а също - разнообразни плодове, докато зеленчуците, много зърнени, бобови и млечни продукти не са съвместими с вашата кръв.
Ако имате А кръв, най-благоприятна за вас е вегетарианската диета със соеви продукти, бобови, зърнени, с плодове и зеленчуци и малко количество риба.
Ако имате В кръв оптималното хранене за вас е месото – както от диви, така и от домашни животни, като пилешкото не се препоръчва. Някои бобови и зърнени култури също могат да предизвикат проблеми, но затова пък можете смело да ядете плодове и зеленчуци.
Ако имате АВ кръв, трябва да съчетавате препоръките за предишните две групи. Най-доброто хранене е предимно вегетарианското с неголямо количество месни и млечни продукти.

От какво трябва да се Месо
Кръвна група 0. - Няма ограничения.
Кръвна група А. - Основното “месо” трябва да е соевият албумин. Пилешкото месо да се консумира много рядко и не като основно ястие.
Кръвна група В. - Пилешкото месо е противопоказно. В гръдната област на птичето месо се съдържа ректин, който може да доведе до инсулт.
Кръвна група АВ. - Месото трябва да се консумира в малки порции.

Риба
Кръвна група 0. - Няма ограничения.
Кръвна група А. - Избягвайте риба с бяло месо (хек, палтус, писия).
Кръвна група В. - Категорично противопоказни са мекотелите.
Кръвна група АВ. - Избягвайте да консумирате риба с бяло месо и молуски.

Млечни продукти и яйца
Кръвна група 0. - Все пак е по-добре да си набавяте белтъчини от други източници. Не е добре да ядете сирене, а яйца може да консумирате 3-4 пъти седмично.
Кръвна група А. - Почти всички млечни продукти не се препоръчват. В неголеми количества може да ядете кисело мляко, обезмаслена сметана. Яйца – понякога и по изключение.
Кръвна група В. - Няма ограничения.
Кръвна група АВ. - Най-вече кисело мляко, обезмаслена сметана.

Зърнени храни
Кръвна група 0. - С изключение на пшеницата, овесените ядки са нежелателни. Няма зърнени продукти, които да са особено полезни за тази група.
Кръвна група А. - Ограничете булгура и зърнените продукти - в частност пшеницата, употребявайте продукти от цели зърна.
Кръвна група В. - Най-добре е да избягвате ръжта и царевицата.
Кръвна група АВ. - Ограничете консумацията на пшеница и царевица.

Зеленчуци
Кръвна група 0. - Въздържайте се от зеле. Ограничете употребата на гъби, картофи, патладжани.
Кръвна група А. - Ограничете доматите, картофите, зелето, царевицата.
Кръвна група В. - Изключете доматите и ограничете царевицата в менюто си.
Кръвна група АВ. - Изключете доматите.

Плодове
Кръвна група 0. - Въздържайте се от диня, портокали, мандарини и ягоди.
Кръвни групи А, АВ. - Избягвайте портокалите и бананите.
Кръвна група В. - Въздържайте се от фурми и нар.

Такъв режим на хранене в дългосрочен план ще ви помогне да се борите с рака и сърдечно-съдовите заболявания, да избягвате вирусните инфекции, да прочистите организма си от токсините и мазнините, предизвикващи затлъстяването, и да забавите процеса на разрушаване на клетките, съпровождащ стареенето."

# 57
На мен добре ми се отразява меда.

# 58
  • Мнения: 247
Селма,   bouquet  bouquet  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 174
Селма, хубаво правиш, но откъде тази извадка? Simple Smile Ползвам книгата от същите автори, има разлики... newsm78

П.п. Намерих твоя материал Simple Smile

http://www.bgtrener.com/hr/hrani2.php?shrani_id=37

Намерих и интересна информация из други форуми, в които се споделя опит от храненето според кр.гр., пак от тези автори. Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 20:37 от ive

# 60
  • Мнения: 1 174
...(зеленчуци и зеленчукови сокове):

Глухарче

А, АБ, 0 - полезна: съдържа компонент, влияещ положително върху податливостта към заболявания
Б - неутрална


Градинска жлъчка

Неутрална реакция при всички.

Грах

Неутрална р-ия при всички

Гъби (култивирани)

А - полезна.
Б, АБ, не-секретори при 0 - неутрална.
0 - да се отбягва.

Джинджифил

А, Б, 0, не-секретори при АБ - полезна.
АБ - неутрална.

Домат/доматен сок

А - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин; потиска метаболизма; предизвиква анормална кръвна р-ия.
Б - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна р-ия, за не-секретори - полезна.
АБ, 0 - неутрална.

Жълта ряпа

Неутрална за всички.

Жълта тиква (лятна/зимна)

Неутрална за всички.

Зеле (кел)

Полезно за всички.

Зеле (китайско/червено/бяло)

А - да се отбягва.
Б - полезна, не-секретори - неутрална.
АБ, 0 - неутрална, да се отбягва от не-секреторите при 0-ва.

Зелев сок

А, 0, не-секретори при Б - неутрална, да се отбягва от не-секретори на 0-ва.
Б, АБ - полезна.

Каперси

А, АБ, 0 - да се отбягва: утаява серума или серумните протеини, при 0-ва потиска метаболизма.
Б - неутрална.

Картоф (бял/червен/син/жълт)

А, 0, не-секретори при Б - да се отбягва: съдържа лектин или др. аглутинин; потиска метаболизма; предизвиква анормална кръвна р-ия при А, а при 0-ва - съдържа компонент, влияещ отрицателно в/у податливостта към заболявания.
Б, АБ - неутрална.


Картоф (сладък)

А - да се отбягва.
Б, АБ, 0 - полезна, при не-секретори на 0 - неутрална.

Карфиол

А - неутрална.
Б, АБ - полезна.
0 - да се отбягва.

Кафяви водорасли/келп

А, Б, АБ - неутрална.
0 - полезна: засилва метаболизма.

Кисело зеле

А, не-селретори на 0 - да се отбягва.
Б, АБ, 0 - неутрална.

Краставица

А, Б - неутрална.
АБ - полезна: съдържа аглутинин, влияещ положително върху податливостта към заболявания.
0 - да се отбягва: съдържа лектин или др. аглутинин.

Лук (червен/испански/жълт/бял)

А, 0, не-секретори на Б - полезна.
Б, АБ - неутрална.

Люта чушка

А,АБ - да се отбягва.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Люцерна (кълнове)

А, АБ - полезна.
Б, не-секретори на А - неутрална.
0 - да се отбягва.

Маруля (дълголистна)

А, 0 - полезна.
Б, АБ, не-секретори на 0 - неутрална.

Маруля (освен дълголистната)

Неутрална за всички.

Маслини (гръцки/испански)

А, Б, не-секретори на 0 - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна р-ия.
АБ, 0 - неутрална.

Маслини (зелени)

А, АБ, 0 - неутрална.
Б, не-секретори на А и 0 - да се отбягва.

Маслини (черни)

Да се отбягват от всички.

Морков

А, Б, не-секретори на 0 - полезна.
АБ, 0, не-секретори на А - неутрална.

Обикновена хвойна

Да се отбягва от всички, неутрална за секреторите при АБ.

Патладжан

А, не-секретори на 0 - да се отбягва: съдържа лектин или друг аглутинин; потиска метаболизма.
Б, АБ - полезна.
0, не-секретори на А и Б - неутрална.

Пащърнак

Полезен за всички, за не-секретори на 0-вата - неутрална р-ия.

Праз-лук

Полезен за А, неутрална храна за Б, АБ и да се отбягва от 0-ва.

Репичка (корен/кълнове)

А, 0 - неутрална.
Б, АБ - да се отбягва.

Ряпа

А, 0 - полезна.
Б, АБ, не-секретори на 0 - неутрална.

Сок от краставица

Неутрална за всички, да се отбягва от 0.

Сок от моркови

А, АБ - полезна.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Тиква

А, 0 - полезна.
Б - да се отбягва.
АБ и не-секретори на Б - неутрална.

Тиквички

Неутрална за всички.

Туршия в оцет

Да се отбягва от всички, неутрална само за Б.

Тупшия в саламура

А, Б - неутрална.
АБ, 0, не-секретори на А - да се отбягва.

Холандско къдраво зеле

Полезно за всички.

Хрян

А, 0 - полезна.
Б, АБ, не-секретори на А - неутрална.

Цвекло (ифеноплоди)

А, 0, не-секретори при АБ - неутрална.
Б, АБ - полезна.

Цвекло (листа)

Полезна за всички.

Целина/сок от целина

А, АБ - полезна.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Цикория

А, 0 - полезна
Б, АБ - неутрална.

Чесън

А, АБ, не-секретори на Б и 0 - полезна.
Б, 0, не-секретори на А - неутрална.

Чушки (зелени/жълти)

А, АБ - да се отбягва: предизвиква анормална кръвна реакция.
Б - полезна.
0, не-секретори на А и Б - неутрална.

Чушки (червени/много люти)

А, АБ - да се отбягва.
Б, 0 - полезна, не-секретори на Б - неутрална.

# 61
  • Мнения: 7 414
Селма, хубаво правиш, но откъде тази извадка? Simple Smile Ползвам книгата от същите автори, има разлики... newsm78

П.п. Намерих твоя материал Simple Smile

http://www.bgtrener.com/hr/hrani2.php?shrani_id=37

Намерих и интересна информация из други форуми, в които се споделя опит от храненето според кр.гр., пак от тези автори. Simple Smile
   Да,ти вече намери  страничката. Wink
   Постнах я тук,защото видях,че има интерес.Аз самата не я възприех много сериозно.... Confused
   Повече ми допада храненето според Аюрведа.Определяш си дошата и правиш изводи.Въобще,според мен, си струва да се обръщаме по на изток,когато говорим за храненето,здравето,запазването на младостта. Simple Smile
  Дипак Чопра е безценен автор в това отношение!

# 62
  • Мнения: 1 174
"...Въобще,според мен, си струва да се обръщаме по на изток,когато говорим за храненето,здравето,запазването на младостта."

Simple Smile Тук съм много съглана с теб, но и тези двама автори, от чиято книга поствам информация с тези таблици-протоколи, не са за подценяване...Simple Smile Може да е съвпадение, но много от продуктите, които описват като вредни за моята кръвна група, не харесвам от най-ранна детска възраст. Затова и ги вземам под внимание. А и те също препоръчват много от нещата, характерни за китайската медицина, например. Никъде в книгата-енциклопедия не срещнах препоръки за синтетични продукти, като хапове и още повече антибиотици, ами напротив - методите им на лечение се препокриват с тези на алтернативната медицина, макар по един традиционен образец и последователност. Simple Smile Звучат ми съвсем отговорно за американци. Wink

Много малко съм чела за Аюрведа-храненето, познавам Чопра само задочно от разговори с приятели, интересуващи се от здравословен начин на живот и езотерична литература, свързана с хранене и т.н., но в най-скоро време вече и ще го чета. Ти си поредният човек, който ми напомня да си взема негови книги - благодаря ти! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 7 414
Може да е съвпадение, но много от продуктите, които описват като вредни за моята кръвна група, не харесвам от най-ранна детска възраст.
    За пореден път стигам до извод,че децата най-добре усещат ,какво е полезно за тях, а какво - не...Колкото повече порастват,обаче,толкова повече се объркват.Ние ги запознаваме с различни вредни вкусотийки,само и само да им стимулираме апетита и .....резултата е  Cry Cry Cry :лоши кожи,дебели тела,развалени стомаси и т.п......

# 64
  • Мнения: 1 174
За пореден път стигам до извод,че децата най-добре усещат ,какво е полезно за тях, а какво - не...Колкото повече порастват,обаче,толкова повече се объркват.Ние ги запознаваме с различни вредни вкусотийки,само и само да им стимулираме апетита и .....резултата е  Cry Cry Cry :лоши кожи,дебели тела,развалени стомаси и т.п......

Да, да, така е...Simple Smile Не само по себе си съдя, а и по малката си дъщеря в момента, която приучавам да се храни и избира сама.Наблюдавам я, рано е да се говори още, но имам някакви впечатления за нейни предпочитания.И не само защото предлаганата храна е нова или просто интересна и по тази причина желана, ами след повторения, които могат да накарат малкото дете да се отегчи дори, тя отново е избирала "нейната храна", по-полезната. Няма да влизам в подробни разкази, точно защото трябва да бъдат подробни, но мога и да кажа, че тя е един малък "тестер" за добро и лошо качество на продуктите. И ако аз купувам без подбор и четене на етикетите, ще трябва да отворя нова тема за детските способности. Wink

# 65
  • Мнения: 201
Усетът на децата към полезните за тях храни съм го забелязала и при моите момчета, а честата промяна в предпочитанията е напълно закономерна, т.к. на човек му се яде това, от което организмът му има нужда /изключвам тестените мазнотии и сладкиши, с които болшинството започваме да залъгваме глада от ученическа възраст нататък/. Ние като майки просто трябва да предлагаме разнообразна и здравословна храна. Що се отнася до храненето според кръвните групи обаче аз съм малко скептична, а ако взема да готвя на този принцип, ще лудна - мъжът ми е "0", аз съм "АВ", единият ни син е "А", другият - не знам, може и да е "В"/ при такава родителска комбинация от наша страна, вариантите за кръвни групи на децата ни са 50:50 "А" или "В"/  Laughing  .

Иначе по темата - моята хранителна рецепта за хубава кожа е тараторът. Забелязала съм, че когато го ям често,тенът на лицето ми се избистря и кожата ми става по-сияйна. Съставките по отделно - кисело мляко и краставици, ползвам и като маски за лице.
Морковите също влияят добре на кожата ми, но ако прекаля с количествата, започвам да оранжевея.
Отвратително на външния ми вид се отразяваха цигарите докато пушех - сивкава суха кожа, бързо омазняваща се коса...отврат.

# 66
  • Мнения: 1 986
  Аз съм кр.група А, забелязвам,че всички любими мои храни не са за предпочитане Confused,особено млечните-а тях обожавам от дете,както и пилешкото,и много зеленчуци,които не са подходящи за моята кръвна група Cry
  По себе си съдя,че храните от които има най-видим ефект върху кожата това са : киселото мляко/ям по 1-2 кофички на ден Wink/,рибата и зеленчуците Peace

Общи условия

Активация на акаунт