? за сиренцето

  • 690
  • 14
  •   1
Отговори
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Кога мога да захраня със сирене и как?Какво сирене!По колко да давам първоначално?

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не съм сигурна, но това май става с попарата.
Аз още не съм давала попара, но вчера сутринта Габи ме видя да ям сирене и и дадох няколко трохички. Изпапка ги с удоволствие

# 2
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Чудя се дали да не слагам малко сиренце в зеленчуковото пюре,но не знам дали е време!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Мисля, че може след 6 месец - а вие вече сте се запътили натам Grinning!

# 4
  • Мнения: 1 089
На нас ни казаха, че сиренце може да почне да се дава след 6 месец. Ако детето не е обременено с алергии към кравето мляко, краве сирене добре обезсолено. започва се с малко, почти колкото половин кибритена кутийка. Аз слагах по една бучица от вечерта в малко водичка и до другия ден беше готово. и до днеска когато и готвя зеленчуково пюренце накрая натрушавам по малко сирене. А от скоро и в супичките слагам сиренце.

# 5
  • Мнения: 5 713
Ли4но аз дадох за пръв път сирене- ов4е на 8 1/2 месеца. Първо в зеле4уковото пюре няколко трохи4ки. Сега Маги яде всеки ден по 1 бу4ка колкото кибритена кутийка или за закуска или в зелен4уковото пюре. Още не съм дала краве, въпреки 4е сме на ад. мляко. Предпо4итам да съм внимателна, а и късно захраних. По принцип след 6-ти месец може и го дават да се въведе с попарата.

# 6
  • Мнения: 3 334
Мисля, че може след 6 месец - а вие вече сте се запътили натам Grinning!

много точно!Аз давах сирене в попарата първоначално,а после и в пюретата,а сега и в др.ястия.

Целувки на бебоците ви!

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След 6-ия.дадах с попарата,като сложих доза колкото кибритена кутия.Не съм ексериментирала да започвам да му давам по малко.

# 8
  • Мнения: 717
Аз започнах да давам сиренце с попарата. Много го обича. Трябва да е колкото кибритена кутийка и добре изкиснато, за да не е солено въобще. Иначе ще пие много вода след това и така си натоварва бъбреците.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз някъде след 6-я месец дадох сиренце с попарата.Както са писали по-горе-изкиснато и с големина на кибритена кутийка+масло ,колкото грахче.

# 10
  • Мнения: 3 200
Към 6-ти месец захраних със сирене, обезсолено, краве

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А от кога се дава козе сирене?

# 12
  • Мнения: 1 645
Дадох сирене през 7 месец.Попара не ядем,затова го слагах в пюретата.Но от скоро му слагам в супите и понякога в манджата топено сирене,от това в кутийките- защото другото вече не го иска.

Даниел - 21.04.2004г.

# 13
от 7 месец яде в зеленчуковото пюре, сега често эакусва топено сирене РОСА. Притеснявам се, че яде много сирене, защото напоследък яде вечер каша със сирене newsm78

# 14
  • Мнения: 5 713
А от кога се дава козе сирене?
Козето и ов4ето даже ги смятат за по-добрия вариант от кравето. Аз засега само от първите 2 съм давала.

Общи условия

Активация на акаунт