Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Веч, Иринче,  Hug мерси за инфото! Значи може моя още да расте. Мислех да му кажа да спира вече да си уголемява тиквето, че после ше ни излезе през носа  Laughing и на двамата.  Joy
My name, ти в коя седмица си? Защото моя дето уж бил голям в 30та седмица беше точно толкова - 1698гр.

# 16
  • Мнения: 11 314
Веч, Иринче,  Hug мерси за инфото! Значи може моя още да расте. Мислех да му кажа да спира вече да си уголемява тиквето, че после ше ни излезе през носа  Laughing и на двамата.  Joy
My name, ти в коя седмица си? Защото моя дето уж бил голям в 30та седмица беше точно толкова - 1698гр.
Луси, има една много тънка подробност, която повечето забравят. Костите на черепа на бебетата още не са сраснали, за да могат да се приплъзват една над друга и така да намалят обема на главата по време на раждането. Затова, че дори и да я измерят малко по-голяма главицата, то тя ще намалее от само себе си при самото раждане. След 2до 3 дни костите си възвръщат нормалното положение. Съншайн да ме поправи, ако греша някъде.
Сега чезна на консултация Laughing

# 17
  • Мнения: 0
Juliko, това с 8см. беше в 30та седмица Grinning Та май сме горе долу на един хал Laughing

# 18
  • Мнения: 79
Запис в новата темичка и аз newsm03.
Бръмбъзъче, благодаря за новата темичка Hug, Муцо , "фенкс " за заглавието!
adicted, най ми е лесно да разбирам как е застанал бебо като почне да хълца, ако не усещаш силно хълцане може би бебо е ниско в
в "дълбините ти" и затова не усещаш хълцането, а когато главата е горе се усеща доста добре.
За стволовите клетки обсъждахме но преди поне 5-10 теми ако не се лъжа...
sunshine3, приятно пътуване и чудесно да си изкарате на моренце, дано да си починеш!
dididi, брей каква ударна булка си, бравос! Цяла зимнина си приготвила. Мерси за поздрава- много свежо!
За секциото и естественото моето впечатление е , че все пак след толкова много прегледи и следене от страна на лекарите никой няма да остави родилка с проблеми или индикации за секцио да се мъчи.
В моя случай много преди да ми уври главата и да се "предам" под ножа лекарите ме съветваха да направим секцио, особено във второто раждане обиколих 4 големи болници в 2 града за да намеря някой който въобще иска да ми позволи да опитам естествено.
Тъй, че споко ако може естествено е добре, ако ви е шубе има епидурал, ако нещо се промени в хода на раждането ще ви резнат малко и пак ще си ги гушкаме сладурчетата, само да са здрави Hug.

# 19
  • Мнения: 1
Да се включим и от СЗ, та да отсрамим града  Simple Smile
Термина ми е на 30 Септември, очаквам първото си дете за да ме впишете, според док. ще да е момче ама квото излезе все ще си е  нащо гарджето Laughing балагодаря предварително на бръмбъзъче

ще се включвам често щото сам си в къщи, та се надявам да ми се радвате Laughing Laughing

За Асето да кажа, че няма да е лоше да вкара половинката в някой филм, че да му стане и на него мъчно за сладураната(нарисувай и една хубава плесница на сладката бузка та като я види да му се изправи косата)

Муци ето ти бяла количка  1stroller
http://www.martis93.com/component/page,shop.product_details/flyp … uemart/Itemid,42/
и тази
http://www.mutsy.nl/products/4rider/colors

да допълня, че ви се радвам отдавна ама като не съм много по писането Sunglasses

# 20
  • жителство на место
  • Мнения: 81
lucicity в 31 г.с. съм
избрахте ли си педиатър
трябва предварително да се уговорим; дори да дойде вкъщи; да даде насоки и списък с покупки; някаква консултация за дом любимци и т. н.
аз още не съм взела решение за ваксините и за това дали ще избера хомеопатия или традиционна медицина
като е за мен- хомеопатия, но за бебенце- незная #Crazy

# 21
  • Мнения: 288
Здравейте мами Hug
Аз имам едно питане,някоя от вас мисли ли да и вземат стволови клетки,защото ние с мъжа ми сме решили че  искаме но вчера като четохме договора малко се объркахме.Ако някоя мама е по запозната нека напише нещо.Ние си избрахме Крио сейф

# 22
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен Simple Smile Пате добре дошла радвам се че сте добре с бебето Simple Smile
Аз да ви се похваля, вчера с майка ми бяхме на малка расходка до ХипоЛенд и да ви кажа очаквах нещо повече. Майка ми му взе две лигавничета много сладички и едни чорапчета.

# 23
  • Мнения: 8 228
Да се отчета и аз след днешния преглед. Бебо е с главата надолу и доста голям. Докторката се чуди къде се е сврял след като коремът ми е малък. Ама то и с Виктор беше така. Както си раста на дупе - явно някъде там се подвизават дълбоко в пещерата.
Луси, и моят корем е така - едни вълни се движат по него. И по-зле ще става. Предния път в 9-я месец все едно футболна топка се разкарваше под кожата ми.
Не знам дали момиченцата излизат по-рано от момченцата. Моя приятелка има момиче и момче. И двамата са се появили около 15-20 предварително. Други пък казват, че и двете им деца са преносени. Може пък и да си е заложено генетично. Виктор се роди 1 ден след термина. Сега няма да се разсърдя ако малкия юнак реши да избърза седмица-две.
Айде да идва вече края на август, че ми омръзна да съм бременна. Искам да си водя отново нормален живот, а не да се клатушкам като патка и в леглото да се обръщам със зор от едната страна на другата. Не знам как на някои им харесва това бременно състояние.

# 24
  • София
  • Мнения: 7 673
Стон, и аз съм от необичащите да се бременни /и да кърмят/  Embarassed

# 25
  • Варна
  • Мнения: 9
На мен пък напоследък ми става мъчно даже че след около 2 месеца ще трябва да се разделя с коремчето  Crazy Толкова свикнах да ми е подръка бебо  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 658
Здравейте хубавици  Grinning
Да ви кажа,като чета как всички днес сте се наспали и и една zавист се промъква... Rolling Eyes .Аz толкова ненаспана скоро не съм била.Цяла нощ се въртях в просъница и станах пребита.Така хубаво си спях,какво стана откакто съм в тоя 8ми месец,не zнам.И непрекъснато не ми достига въzдух.Абе мани
Да раzкажа,върах се от фетална морфология.Това ли беше,не беше ли,не zнам,плюс Доплер.Всичко е ок.  newsm44 , е дано..Докторът каzа,че е едро,но в граници,което е супер.Тежи 2250гр.,дълго е 44 или 45 см.Главата...ей сега ще погледна пише ли я..А да,обиколка на глава 30см..Вече?Множко е май.А,сега виждам,че ме е писал 33та седмица,а пък аz съм 32ра.Значи все пак по едричка върви.Абе важното е да е zдраво.
Само zа информация,да ви кажа ли колко струва тоzи преглед тук?500Е..  ooooh! Ужас,то верно,че тия неща тук са скъпи,ама не очаквах чак толкова..Ние тука щото сме малко на по друг принцип,получаваме си сметки,а после ги пращаме на zастрахователната компания да ги осребряват.Защото е частна,тук има раzлични начини да си осигурен.Обаче така  е много досадно.Мисля,че ако си в държавна е много по лесно.Както и да е,та сметката е пред мен.Дано само да не кажат,че няма да я платят,че ще се  Shocked .Ама ме прати доктор с направление,та се надявам да няма проблеми..
Обаче аz гледах на едно платно на стената,огромно,все едно си на кино.С прожекционен апарат от ултраzвука,абе интересно беше,при вас така ли е?
Та такива при мен,сега ще се мъча да поспя,но вече ме хваща страх да легна..
А,добре дошла на ТиНе  Joy
Имаше ли нещо друго да пиша..zабравих.После пак  Wink

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 13:33 от desi manova

# 27
  • Мнения: 0
Мамита,  Sad върнах се от консултацията. Преглежда ме една дърта вещица - съжалявам за израза, но си беше така. Натиска ми корема сто часа докато намери пулса на дребния и накрая вече щях да и зашия един #2gunfire
Освен това ме сложиха на диета щото вече съм качила 26кг. от началото на бременоста Confused И сега за обяд съм взела тука едно кисело мляко, че положението става страшно.  ooooh! А честно да си кажа незнам къде са отишли тея 4кг. за последния месец при положение, че си нося същите дрехи и само на корем съм пораснала видимо.
Аз не знаех, че има хора дето да обичат да са бременни. Аз му се радвам на дребния като го усещам ама нито мога да тренирам активно, нито да нося дрехите, които харесвам и да си щурея както си знам. Бих го нарекла период на изчакване, а мразя да чакам Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 125
Ох....и аз викам на бебо да не чака чак до 13-ти септември...ма да видим...
В жегите хич не ме кефи да съм бременна, ама хич! Отсега съм дала заявка на мъжо второто да се ражда зимата Laughing ма то и зимата да е - пак ще се бременее и лятото...че даже баш началото ще е в пек...няма оправия! Май най-добре с пролетно бебе - бременееш през есента и зимата, пък после с бебето - на море Mr. Green Ей на - измислих го!!!
Всъщност обожавах да съм бременна...откъм 3-тия месец допреди 2-3 седмици Heart Eyes
Просто това е най-хубавия период от бременността според мен - хем си си явно с корем вече, хем прилошаването е минало, а отоците са далеч в бъдещето....и ти е едно готино Grinning

Последна редакция: чт, 10 юли 2008, 13:42 от бръмбъзъче

# 29
  • Мнения: 883
Ами аз от 7 години чакам да съм бременна и в началото всичко ми харесваше. Самата мисъл, че в мен има живот, първите движения на плода, ограниченията, на които се подлагам за да е здраво и добре бебето... Всичко ми доставяше огромно удоволствие! Но сега с това ниско кръвно, нисък хемоглобин, постоянно ми прималява, виенето на свят и най-много ме дразни, че нищо не мога да направя и май ще се наложи поне желязо да пия. Защото едва простирам дрехите. Докато сложа щипките на една дреха и вече съм отмаляла. А пусто като не ми се яде нищо. Дано поне на морето да ми се отвори апетит.

Общи условия

Активация на акаунт