Право на обезщетение от борсата?

  • 285 156
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 835
а как се пресмята когата се записваш на борсата след свършване на майчинството? В смисъл последните 9 месеца, когато си получавал минималната заплата ли се гледа?

по кой член от КТ си напуснала

# 736
  • у дома
  • Мнения: 1 160
От март до юли съм 2009г.съм била на борса.
Другия мес.ми изтича майчинството и работодателят ми иска да ме съкрати,а не да ми пусне 3та година в неплатен отпуск.
Въпросът ми е имам ли право отново да се регистрирам в БТ.
Благодаря!

# 737
  • Мнения: 534
Имаш право и независимо от начина на освобождаване ще имаш право само на 4 месеца обезщетение в размер на 7.20лв на ден. Това е така. защото в рамките на 3 години от предходно ползване идваш втори път.

# 738
  • Мнения: 728
От март до юли съм 2009г.съм била на борса.
Другия мес.ми изтича майчинството и работодателят ми иска да ме съкрати,а не да ми пусне 3та година в неплатен отпуск.
Въпросът ми е имам ли право отново да се регистрирам в БТ.
Благодаря!

Правото на ползване на неплатен отпуск след втората година на детето е 6 мес. за всеки от родителите и по закон работодателят не може да откаже разрешаването му.

# 739
  • Мнения: 280
а как се пресмята когата се записваш на борсата след свършване на майчинството? В смисъл последните 9 месеца, когато си получавал минималната заплата ли се гледа?

по кой член от КТ си напуснала
По взаимно съгласие, номера не го знам   Embarassed

# 740
  • Мнения: 534
Къде в Пловдив се намира борсата ?

# 741
  • у дома
  • Мнения: 1 160
От март до юли съм 2009г.съм била на борса.
Другия мес.ми изтича майчинството и работодателят ми иска да ме съкрати,а не да ми пусне 3та година в неплатен отпуск.
Въпросът ми е имам ли право отново да се регистрирам в БТ.
Благодаря!

Правото на ползване на неплатен отпуск след втората година на детето е 6 мес. за всеки от родителите и по закон работодателят не може да откаже разрешаването му.
Благодаря!
Искам да гледам детето си до навършването му на 3 год.,след като имам право само на 6мес.неплатен отпуск,др.6мес.как мога да ги взема,за да нямам прекъсване на стаж и осигуровки?

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Благодаря!
Искам да гледам детето си до навършването му на 3 год.,след като имам право само на 6мес.неплатен отпуск,др.6мес.как мога да ги взема,за да нямам прекъсване на стаж и осигуровки?

другите 6 м не може да ги вземеш,ако имате брак с бащата

гледане до 3 г отдавна не е възможно

# 743
  • София
  • Мнения: 6 250
Въпросът ми е следният - съкратена съм от 02.12., преди седмица получих обезщетението от работодателя, в Бюрото по труда се записах още декември, но по ред причини още не съм ходила до НОИ да си подам документите. Знам, че срокът е 3м., но за дните, за които съм закъсняла губя ли обезщетение или го изчисляват със задна дата? Т.е. за периода 02.01. до 25.01. ще получа ли пари?

# 744
  • Мнения: 359
И аз имам един въпрос, ако някой може да помогне

Мъжа ми напуска фирмата в която работи- по взаимно съгласие. Осигуряван е няколко години на максимално осиг. доход 2000лв, без прекъсване.

Въпроса ми е : Мога ли да го назнача за 1 месец в моята фирма, после да го уволня поради несправяне със задълженията, или закриване на дейността. И с това уволнение вече да подаде документи за 9м обезщетение от 1200лв
Трудовият му стаж е 10г.

# 745
  • Мнения: 534
Аня, не се притеснявай - ще имаш плащане от 03.01.2011 и първите пари ще ги получиш накуп, стига да си подадеш заявление в НОИ в 3-месечния срок, считано от 03.12.2010г.

Венче, нужно е да го назначиш за 10 дни по чл.68,ал.1, т.2 или т.3 и после да го освободиш по чл. 325,т.3 или т. 4. Стига с тези членове от 328, ал.1 т.1-4. Няма смисъл от тях, при положение че правиш "гимнастики".

# 746
  • Мнения: 156
Къде в Пловдив се намира борсата ?
Зависи в кой район живееш.Има на "Чернишевска"и една близо до "Скобелева майка" трябва да разбереш района ти към кой клон е!

# 747
  • Мнения: 3 835
а как се пресмята когата се записваш на борсата след свършване на майчинството? В смисъл последните 9 месеца, когато си получавал минималната заплата ли се гледа?

по кой член от КТ си напуснала
По взаимно съгласие, номера не го знам   Embarassed

щом си сигурна че е по взаимно съгласие (чл.325 т.1 КТ) - 4 месеца по 7.20 на ден

# 748
  • София
  • Мнения: 6 250
Аня, не се притеснявай - ще имаш плащане от 03.01.2011 и първите пари ще ги получиш накуп, стига да си подадеш заявление в НОИ в 3-месечния срок, считано от 03.12.2010г.
Много благодаря за информацията! Simple Smile  bouquet  bouquet

# 749
  • Мнения: 1 012
здравейте имам един въпрос надявам се и нам да отговорите .
мъжът ми беше регистриран на бт и получаваше обезщетение от нои но започна работа и трябва да уведоми нои . това лично ли става (няма възможност да излезе от работа) или при постъпване на сведение за трудов договор при тях автоматично го спират . или може би ако се прекрати рег в бт.

Общи условия

Активация на акаунт