локална пречиствателна станция

  • 21 439
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Много благодаря за инфото!Междувременно ние поразучихме нещата и от други места ,получихме и оферти оттук -оттам.В крайна сметка стигаме до извода ,че е важно наистина да е качествена като технология и да има сертификати от Европейския съюз,защото нали не я слагаме за месец -два , а за винаги.Освен това проектанта ни каза ,че разрешенията от Басейнова дирекция се дават безпроблемно ако става въпрос за вносна от ЕС,защото те са одобрени вече от някаква комисия и имат сертификат за качество на изходната вода.За тия чешките със сигурност имат Европейски сертификат,защото има отпуснати пари и от Европейските програми за тях ,а това не става лесно.Така ми казаха в общината.Така ,че май ще се спреме на тях ,а и от фирмата съм с много добри впечатления.Отзивите за нея са много добри.

# 16
  • Мнения: 41
Вижте на какво попаднах в Нета :http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=17221&sid=cc6cf45315d3cc95d933eeafacf8fb88
Затова трябва много да се внимава .

# 17
  • Мнения: 11
Не е скъпа поддръжката й, не мирише, удобна е. Като стойност е равна на качествена голяма яма, а като перспектива и екологичност на ползване е на светлинни години. Но! Големият проблем е какво да правиш с пречистената вода. Ако ще трябва да копаеш попивен кладенец, работата и стойността й стават двойни. Не вЕрвай, като ти говорят, че ще поливаш двора. Няма да поливаш, а и зимата е още по-сложно. Ако наистина има река, дере и разрешително за отвеждане - слагай.
p.s. отдушник на покрива се слага задължително, независимо дали има пречиствателна станция или септична яма.

Прав си за всичко с изкючение на това ,че няма да си полива човек двора.Направо съм изумена каква работа върши в това отношение.Имаме я от скоро ,но поливаме вече всеки ден и сме се родили....А за зимата казаха ,че има някакъв преливник и отивала в почвата , а почвата замръзвала на 20 см., не повече, даже и в най-голямите студове.Хората дето ходих да я гледам преди да поръчаме казаха ,че не са имали никакви проблеми.
А твойта каква е ,та трябва отдушник на покрива? Ние не сме слагали и за сега не виждам нужда ,хем бяха голями жеги.Нашта е от тези: www.hg-sons.hit.bg

# 18
  • Мнения: 803
Magi,
Казах за поливането, защото имам следния опит. Имам такава за над 20 човека. Тези 20 човека използват общо около 60 кубика вода месечно. Дворът е три декара: -минус застроени 500 м2; -минус още 500 м2 площадки и др.неполивни = 2 дк. Обилно поляти всеки ден тревни площи, цветя, храсти, дървета искат около 20-25 кубика на месец. Останалите?  А зимата? Ти си си отговорила - имате попивна яма. Пречистената и неизползвана вода няма къде да отведете и в допълнение към станцията е изградена такава. За това съм писал в поста си. Колкото до отдушника-той е задължителен към ВиК проекта при сегашното строителство на сгради без централна обратна канализация. Докато стигнат да станцията или ямата тези води могат да отделят опасен газ и е необходимо отвеждането му. Питай специалист ВиК.

# 19
  • Мнения: 41
Не е скъпа поддръжката й, не мирише, удобна е. Като стойност е равна на качествена голяма яма, а като перспектива и екологичност на ползване е на светлинни години. Но! Големият проблем е какво да правиш с пречистената вода. Ако ще трябва да копаеш попивен кладенец, работата и стойността й стават двойни. Не вЕрвай, като ти говорят, че ще поливаш двора. Няма да поливаш, а и зимата е още по-сложно. Ако наистина има река, дере и разрешително за отвеждане - слагай.
p.s. отдушник на покрива се слага задължително, независимо дали има пречиствателна станция или септична яма.

Прав си за всичко с изкючение на това ,че няма да си полива човек двора.Направо съм изумена каква работа върши в това отношение.Имаме я от скоро ,но поливаме вече всеки ден и сме се родили....А за зимата казаха ,че има някакъв преливник и отивала в почвата , а почвата замръзвала на 20 см., не повече, даже и в най-голямите студове.Хората дето ходих да я гледам преди да поръчаме казаха ,че не са имали никакви проблеми.
А твойта каква е ,та трябва отдушник на покрива? Ние не сме слагали и за сега не виждам нужда ,хем бяха голями жеги.Нашта е от тези: www.hg-sons.hit.bg

И ние поръчахме вече такава.От фирмата ми се виждат много коректни .Обясниха ни ,че не се изисква никаква поддръжка и никакви консумативи .Мъжа ми обаче поръча и някакъв резервоар ,в който водата се събира ако е в повече.
Маги,ще обменяме информация занапред.При вас управляващото табло в къщата ли го сложиха или е в двора?В момента точно това мислиме,къде точно да я сложиме.Казаха ,че може да се сложи по-рано без да се пуска в експлоатация, а гаранцията и почва да тече в момента ,в който я пуснат.

# 20
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
viavita60 каква е цената? може и на лични..  bouquet

# 21
  • Мнения: 4
Момичета ,да ми дадете съвет?Започваме строеж,но в проекта ни искат да бъде заложена и пречиствателна станция от малките,защото няма канализация.Някой да ме посъветва за фирма,която е изпитана,защото има много ,но ме е страх да не сгрешиме , а парите не са малко.Има някакви български ,но ми казаха ,че са пълно "фалшименто".За сега съм впечатлена от тая фирма www.hg-sons.hit.bg - техните са чешки,но ми се иска да получа съвет от някой ,който вече има пречиствателна станция.
Виждам,че темата е стара ,но ако някой вече има такава пречиствателна станция -нека сподели.
Aз имам такава вече трета година и съм много доволен.Някъде около 6000 лв. излиза всичко,но си решаваш проблема един път за винаги и няма повече фекалки,смрад лятно време и др.такива.Преди бяхме на септична яма и знам разликата.Пречиствателната я сложиха вътре в септичната яма и има едно табло в къщата,от което само променям степените ако доиде тъщата на гости Laughing
Дано доиде ден всеки да си сложи такава и на село, та клекалото да не е вече символ на България в целия Свят.

# 22
  • Мнения: 234
ооооооо страхотна тема Laughing.Ще ви следя с интерес.Предстои ми строеж и на мен ще ми трябва такова чудо.Но засега ще събирам инфо само.
А тази станция преди къщата да е готова ли се слага или след Embarassed

# 23
  • Мнения: 41
Според мен трябва да направиш избора си и да извикаш хората от фирмата ,за да ти дадат съвет къде е най-добре да се сложи и може да си я поръчаш и като се копае за къщата ,се залага и за станцията .Като ти я доставят се слага на место (тя си е с капак) ,правят се само връзките и си чака докато стане време за пускане. То гаранцията и почва да тече когато ти я пуснат в експлоатация. При нас ,ние не бяхме на ясно и почнахме наобратно,но ако бяхме постъпили така щеше да е по-добре. После се наложиха някои промени и компромисни решения. Съветвам те по-рано си я поръчай.Аз съм много доволна от нашта , а и фирмата бяха много коректни.Направо нямах никакви проблеми.

# 24
  • Мнения: 234
Според мен трябва да направиш избора си и да извикаш хората от фирмата ,за да ти дадат съвет къде е най-добре да се сложи и може да си я поръчаш и като се копае за къщата ,се залага и за станцията .Като ти я доставят се слага на место (тя си е с капак) ,правят се само връзките и си чака докато стане време за пускане. То гаранцията и почва да тече когато ти я пуснат в експлоатация. При нас ,ние не бяхме на ясно и почнахме наобратно,но ако бяхме постъпили така щеше да е по-добре. После се наложиха някои промени и компромисни решения. Съветвам те по-рано си я поръчай.Аз съм много доволна от нашта , а и фирмата бяха много коректни.Направо нямах никакви проблеми.
Благодаря  bouquetА коя фирма ви я прави и ако е удобно колко ви струваше Embarassed

# 25
  • Мнения: 41
То беше голяма Одисея докато избереме ,защото предлагането е доста голямо.Ходихме,гледахме, интересувахме се   и накрая се спряхме на чешките станции,защото ни харесаха най-много. Те имат сертификат за самата технология ,което е най-важно.Другите дават някакви сертификати ,но те са за отделните модули на станцията , а за технологията нямат.А тя е най-важна за да е качествено пречистването и да няма миризма и да можеш ако искаш да си поливаш с водата  например.Ние и във форума тука я коментирахме фирмата ,защото са много коректни и си вършат добре работата. Първо идват на место и ти дават съвет къде е най-добре да се постави и след това поръчваш.Това е сайта им в Интернет: http://www.hg-sons.hit.bg/ Но аз и по-горе съм го давала адреса ако погледнеш.А  за цената -някъде около 3000 евро излиза всичко с 4 год. гаранция.

# 26
  • Мнения: 234
Много ти благодаря  bouquetЩе  ги потърся да видим и ние какво да правим. Hug

# 27
  • Мнения: 1
Много ти благодаря  bouquetЩе  ги потърся да видим и ние какво да правим. Hug

Проверете и наши фирми.Цените не са 3000 евро а 3500 лв с всичко. Някои имат същите европейски сертификати. А ако някой си мисли ,че сертификата е гаранция за правилна работа на съоръжението и това,че няма да има никаква миризма много се лъже.
Проверете фирма www.bioteh-bg.com. Вежте референциите на тази фирма. Питайте фирмата на viavita 60 гаранция 4 години на какво НЕ НЕ е това което си мислите, че като ви се размерише станцията на  първата година това влиза в гаранцията. И техните и нашите съоръжения се произвеждат изцяло от полимери,които имат живот над 50 год. Много ми е интересно ако ви изгори компресора на третата год.  дали тази чешка фирма ще ви го подмени безплатно при положение,че производителя на компресори дава 3 год. гаранции. Не няма ще започнат да ви лъжат нещо за да си го платите. Мой познат има вече такъв проблем с една фирма която внася чешки станции и на края само и само да му заработи станцията отново си отиде и си купи нов. Така,че тези 4 год са чисто една примамка за българския клиент ,който си мисли,че като си вземе нещо от тези много развити страни е страхотно и няма да бъде излъган. Аз лично работя с доста чуждестранни фирми и се убедих,че и те не са цвете за  мерисане и те лъжат като нас само , че го правят доста по добре. Лично аз не съм възхитен от контактите ми с чешки фирми. Да не забравяме все пак къде бяха те преди 19 год. там където и ние. Ще им трябват още поне 25 год.  за да започнат да мислят като тези зад разрушената стена.

# 28
  • Мнения: 32
Искам да ми покаже някои бункер пълен с ....... - които да ме мирише. Е няма как да стане. И като няма отдушник на системата къде точно отива метана които се отделя при процеса по пречистването, или си правите подземна бомба.

# 29
  • Мнения: 4
Искам да ми покаже някои бункер пълен с ....... - които да ме мирише. Е няма как да стане. И като няма отдушник на системата къде точно отива метана които се отделя при процеса по пречистването, или си правите подземна бомба.
Ами освен да помолиш gudych да ти  покаже от неговите. Той май точно такива продава newsm78
Влезнах в линка,който е дал ,за да видя какво предлага и какви сертификати има - нашенски  от незнаен източник #Crazy
Таман ще ти обясни за бункерите Joy

Общи условия

Активация на акаунт